- 1 5 inwestycji, na które zmarnowano pieniądze (104 opinie)
- 2 Groził wysadzeniem szpitala w Gdańsku (71 opinii)
- 3 Posadzili drzewa, które zmienią miasto (44 opinie)
- 4 18-latek i 13-latka sprzedawali narkotyki dzieciom (78 opinii)
- 5 Kursy retropociągów po Trójmieście (57 opinii)
- 6 Okradał piwnice głównie z rowerów. W końcu wpadł (52 opinie)
Latarnie rozjaśniły niebezpieczną część Wzgórza św. Maksymiliana
27 latarni rozświetliło dzielnicę Wzgórze św. Maksymiliana. Całkowity koszt prac ziemnych, elektrycznych oraz pomiarowych powiązanych z montażem słupów oświetleniowych to 417 585 zł.
Oświetlenie zostało zamontowane w kilku miejscach:
- Al. Zwycięstwa od ul. Harcerskiej do Biblioteki Wzgórze - 11 latarni,
- pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Legionów - 9 latarni,
- od ul. Wachowiaka do ul. Dąbrowskiego - 5 latarni,
- doświetlenie przejścia dla pieszych przez ul. Kopernika na wysokości schodów prowadzących od ul. Narutowicza/Senatorskiej - 2 latarnie.
Montaż latarni współfinansowano ze środków inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana.
- Doświetlone ulice ułatwiają poruszanie się po zmroku, szczególnie teraz, w okresie zimowym. W ramach poprawy bezpieczeństwa ciągi piesze doświetlono 27 latarniami z LED-owym źródłem światła. Inwestycja to kolejny przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta z Radą Dzielnicy - podsumowuje Tomasz Gałązka, dyrektor zarządzający ds. inwestycji w gdyńskim magistracie.
Prace budowlane obejmowały m.in.: roboty ziemne, elektryczne, w tym montaż szaf oświetleniowych, budowę linii kablowych oświetleniowych, montaż słupów oświetleniowych z oprawami oraz pomiary i czynności sprawdzające.
Całkowity koszt to 417 585 zł.
Średni wynik
63%
Popularne obiekty Trójmiasta
Rozpocznij quizMiejsca
Opinie wybrane
-
2026-03-12 23:43
(1)
Super że pojawiły się nowe latarnie. Niestety miasto ma w poważaniu te które były. W Śródmieściu od października przeszło 60 latarni ulegało awariom. Nawet wielokrotnie te same. Bez zgłoszenia byłyby nieczynne. Nie ma dbałości o istniejącą infrastrukturę niestety.
- 17 1
-
2026-03-13 05:13
To prawda, a są też takie miejsca jak np trakt pieszy przy pogotowiu na Władysława IV, w stronę przejścia pod torami, gdzie postawiono latarnie, ale chyba wg wyliczanki, w efekcie czego część tego obszaru (najbardziej uczęszczana z nierównym chodnikiem) jest zaciemniona. Wieczorem warto tam dobrze patrzeć pod nogi
- 1 0
-
2026-03-13 03:29
(1)
fajnie. a na chwarznienskiej 6, 8 rok w rok slyszymy ze nie ma srodkow na jedna lampe a w tej okolicy jest niebezpiecznie i ciemno jak nie wiem gdzie
- 9 2
-
2026-03-13 08:22
Od wielu lat piszę do UM o trzy lampy na Nowodworskiego, i co i nic. Mają to w dudzie.
- 1 0
-
2026-03-12 20:52
No i fajnie!
- 25 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
