Fakty i opinie

Łatwiej zjechać z estakady w kierunku Obłuża, trudniej na Pogórze

Kierowcom po zmianach łatwiej zjechać z estakady w kierunku Unruga. Problem mają jadący w kierunku Pogórza, którym zostaje jeden pas.
Kierowcom po zmianach łatwiej zjechać z estakady w kierunku Unruga. Problem mają jadący w kierunku Pogórza, którym zostaje jeden pas. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Od kilku dni na pasach prawym i środkowym Estakady Kwiatkowskiego przed zjazdem na łącznicę do ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni ruch odbywa się wyłącznie w prawo. Przez to jadący w kierunku Pogórza mogą korzystać tylko z jednego pasa. - Gdzie sens i logika, skoro wcześniej zachęcano tam do jazdy na zamek? - pytają kierowcy. - Takie rozwiązanie było rekomendowane przez Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - odpowiadają urzędnicy.Czy w najbliższych latach znikną korki na trasie w kierunku Pogórza?

tylko jeśli powstanie połączenie kolejowe i skończą się różne prace drogowe 22%
to możliwe, ale nie może przybywać samochodów 3%
nie, obawiam się, że najgorsze dopiero przed nami 75%
zakończona Łącznie głosów: 1454
O zamiarze uporządkowania zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku ul. Unruga informowaliśmy jako pierwsi pod koniec sierpnia. Wcześniej przez kilka lat funkcjonowało tam prowizoryczne rozwiązanie w postaci plastikowych separatorów. Sprawdzało się, ale było niebezpieczne, więc jeszcze przed wyborami urzędnicy zdecydowali się zmienić organizację ruchu, malując farbą nowe oznaczenia.

Zmiany na Estakadzie Kwiatkowskiego pomogły, ale nie wszystkimNa pasach prawym i środkowym na Estakadzie Kwiatkowskiego przed zjazdem na łącznicę do ul. Unruga, ruch odbywa się od kilku dni wyłącznie w prawo. Prosto, w kierunku Pogórza, można pojechać wyłącznie ze skrajnego lewego pasa.

I o ile z pierwszej zmiany większość jest zadowolona, to druga zdążyła już wywołać spore wzburzenie wśród kierowców.

- Nie tak dawno był artykuł, aby zmotywować kierowców do jazdy na zamek w tym miejscu ustawieniem znaku. Teraz zmienia się organizację ruchu, malując linię ciągłą niepozwalającą na jazdę prawym pasem. Gdzie sens i logika? - pyta pan Marek.
Zauważa też, że niebawem na dobre zacznie się przebudowa skrzyżowania płk. Dąbka z Kwiatkowskiego.

- Korki dopiero się zaczną, a tu taka niespodzianka. Zamiast ruch usprawnić, to zamyka się jeden pas w miejscu, gdzie i tak jazda na zamek szła opornie - dodaje.

Urzędnicy: takie rozwiązanie zalecał audytor bezpieczeństwaObecna sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego.
Obecna sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego. graf. Trojmiasto.pl
Urzędnicy tłumaczą, że to docelowe rozwiązanie, które było rekomendowane przez Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Kontrolował on uprzednią koncepcję rozwiązań, planującą wprowadzenie możliwości skrętu z Estakady Kwiatkowskiego z dwóch pasów ruchu - wyjaśnia Wojciech Folejewski z Zarządu Dróg i Zieleni.
Na zmiany nie ma też co liczyć po planowanej przebudowie ul. Kwiatkowskiego na odcinku od ul. Unruga do ul. płk. Dąbka, przewidującej poszerzenie ulicy do czterech pasów ruchu.

- Skrajne prawe pasy będą przeznaczone na buspasy. Tak więc zmniejszenie liczby pasów ruchu do jednego, już przed zjazdem do ul. Unruga będzie kontynuowane również na projektowanym odcinku ul. Kwiatkowskiego - uzupełnia.

Opinie (254) 4 zablokowane

 • Audytor Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego
  ...
  Kolejna bezproduktywna instytucja z etatami a z drugiej strony klasycznie dla Gdyni czyli urzednicy z farbą a kierowcy stoją w korkach

  • 189 33

 • kolejna przełomowa inwestycja szczurka za pomocą białej farby.

  pomniki i festyny za miliony a dla północnych dzielnic biała farbą. dość!

  • 251 28

 • Lewactwo promujące ustępowanie pierwszeństwa wszystkim z podporządkowanej

  zwane "jazda na zamek" teraz się zapluje ze szczekania, bo im jeden pas zabrali do wymuszania pierwszeństwa na końcu estakady.

  • 53 139

 • Często tam jeżdżę i powiem tak

  Jest lepiej jak było... Na pogórze dolne i okolice jeden pas styka... Na pogórze górne można jechać Góra a oksywie ma pas w prawo, tam też są autobusy....

  • 64 26

 • Uhonorowali przyszłą wygraną w wyborach "białą farbą".
  Ciekawe co jeszcze wymyślą?

  • 66 14

 • jedyne co szczurek na do zaproponowania to pędzel i farba.

  W Gdańsku w ostatnich latach powstały tunele, mosty, obwodnicę, drogi a u nas co? Gdzie był szczurek przez ostatnie 8 lat i co zrobił dla miasta?? Ten człowiek nie ma żadnych sukcesów, wydaje miliony na kreowanie swojego wizerunku i jestem ciekawy czy jeszcze raz nabierze mieszkańców. Szkoda pięknego miasta.

  • 136 21

 • Najdłuższy remont nowozesnej Europy:)

  Ile to juz lat się dłubią z tą estakadą?:) Ojjj...przepraszam już ile pokolen:)

  Na czarnym lądzie burzy sie i buduje od nowa w tym czasie przynajmniej 3 razy:) Ale NAS nie stać.... :)

  • 64 18

 • :)

  Akurat jazda na zamek jest ok, niestety nie w polskim wykonaniu. Gdyby zdyscyplinować towarzystwo mandatami po 500 to pewnie by się nauczyli, a i zalety tego rozwiązania nie uszły by ich uwadze. Ale akurat w tym miejscu nie jest to potrzebne. Zobaczymy co wyjdzie z tej przebudowy na górze. Wówczas okaże się, czy cokolwiek ma tu sens.

  • 33 4

 • Wszystko fajnie tylko te wpychajace się autobusy które najpierw jada bus pasem a później zjeżdżają na lewy pas żeby po chwili go zatorowac bo ominęły korek i zjeżdżają z powrotem . Czasem dwa na raz

  • 93 24

 • Ten buspas na dole to jakiś idiotą wymyślił

  • 75 18

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.