• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ławeczki tyłem do placu? "Prace trwają, będą też ławki przodem"

piw
23 maja 2023, godz. 07:00 
Opinie (120)
  • Sposób ustawienia ławeczek nasi czytelnicy uznali za dziwny.
  • Sposób ustawienia ławeczek nasi czytelnicy uznali za dziwny.
  • Sposób ustawienia ławeczek nasi czytelnicy uznali za dziwny.

Kończy się urządzanie przebudowanego Placu Przyjaciół SopotuMapka. W weekend naszych czytelników zaniepokoił jednak układ nowych ławeczek, bo ustawiono je... tyłem do placu. Urzędnicy odpowiadają, że ławeczki ustawione przodem także się pojawią, po prostu meblowanie przestrzeni placu wciąż trwa.Jak informowaliśmy niespełna dwa tygodnie temu, większość prac na Placu Przyjaciół Sopotu już się zakończyła. Wciąż jednak trwa ustawianie na nim tzw. małej architektury, w tym ławeczek.

I to właśnie ławeczki te, a konkretnie sposób ich ustawienia, wzbudził w weekend zaniepokojenie naszych czytelników.

- Plac po przebudowie wygląda fajnie, ale komu strzeliło do głowy, aby ustawić na nim ławki stojące tyłem do placu? Już pomijam fakt, że siedzenie w ten sposób może być dla części osób mało komfortowe, ale przecież to zwyczajnie dziwnie wygląda, jakby ktoś z projektantów nie myślał, co projektuje. Czy te ławki pozostaną na placu w tej formie? - napisał w mailu jeden z naszych czytelników.
Na wizualizacji projektu przebudowy placu widać, że siedziska będą ustawione w obu kierunkach. Na wizualizacji projektu przebudowy placu widać, że siedziska będą ustawione w obu kierunkach.
Okazuje się, że owszem, ławeczki pozostaną i faktycznie będą zwrócone w kierunku zieleni wokół placu, a nie samego placu, ale pojawi się więcej siedzisk - także takich ukierunkowanych na sam plac, co zresztą widać na wizualizacji projektu zmian na placu.

Wszystko o przebudowie Placu Przyjaciół SopotuMówią o tym również urzędnicy.

- To już ostatnia prosta rewitalizacji placu Przyjaciół Sopot. Zakończyły się prace związane z przebudową, trwa meblowanie placu: ustawiamy ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Każdego dnia na plac przyjeżdża kolejna partia ławek, które na bieżąco są montowane. Przed nami jeszcze dwa duże transporty. Bardzo prosimy by wstrzymać się z oceną, do czasu zakończenia meblowania. Uspokajamy, korzystający z ławek będą mieli wybór - czy chcą obserwować spacerujących czy może wolą oglądać zieleń - uspokaja Anna Dyksińska z sopockiego ZDiZ.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane