Ławki, które wygrały konkurs, nie staną na plażach. Ale będą inne

Najnowszy artukuł na ten temat Całoroczne bary staną na plażach w Gdańsku?
Takie ławki pojawią się na gdańskich plażach. Są inspirowane jednym z konkursowych projektów, ale nie tymi, które go wygrały.
Takie ławki pojawią się na gdańskich plażach. Są inspirowane jednym z konkursowych projektów, ale nie tymi, które go wygrały. mat.prasowe GOS

Nowe ławki pojawią się wiosną przy czterech gdańskich plażach. Meble będą przypominać jedną z prac, jakie wpłynęły na miejski konkurs. Miasto nie zdecydowało się jednak zrealizować pomysłów, które ten konkurs wygrały, bo okazały się za mało funkcjonalne.Podobają ci się ławki, które zostaną zakupione na plaże?

Zobacz wyniki (838)
Temat wyboru tego, jak mają wyglądać nowe plażowe ławeczki, rozgrzewał emocje kilka miesięcy temu.

W marcu miasto zaprezentowało projekty sześciu studentek Akademii Sztuk Pięknych, które wpłynęły na konkurs.

Projekty budziły mieszane uczucia. Zarzucano im m.in., że są niepraktyczne.

Konkurs, mimo krytycznych głosów, rozstrzygnięto. Za najlepsze uznano trzy prace, a Gdański Ośrodek Sportu zapowiedział, że wygrane projekty będzie chciał zrealizować i ustawić je na plażach.

Dokąd na plaże w Trójmieście? Lista miejsc


Teraz okazało się, że nowe ławeczki na plażach się pojawią, ale nie będą wyglądać jak te, które miejski konkurs wygrały. Będą nawiązywać do jednego z niewyróżnionych projektów.

Zakup ławek w tym roku, montaż wiosną- Planujemy zakup ławek jeszcze w tym roku. Mamy zabezpieczone środki na co najmniej 13 sztuk mebli miejskich. Ich montaż planujemy natomiast na wiosnę przyszłego roku, po ustaniu sezonowych sztormów i silnych wiatrów - informuje nas Grzegorz PawelecGdańskiego Ośrodka Sportu. - Będą to ławki wyglądem i funkcjonalnością zbliżone do jednej z prac konkursowych. Jest to minimalna ilość, jaką jesteśmy w stanie obecnie zakupić. Docelowo pojawi się ich więcej. Środki na ten cel będą sukcesywnie zabezpieczane - dodaje.
Jeden z konkursowych projektów. Na jego podstawie powstały ławki, które ostatecznie trafią wiosną na plaże.
Jeden z konkursowych projektów. Na jego podstawie powstały ławki, które ostatecznie trafią wiosną na plaże. mat. prasowe

Projekty konkursowe były inspiracją, a ławeczki mają pasować wszystkimDlaczego nie zdecydowano się na realizację zwycięskich projektów?

- Projekty, jakie poznaliśmy w ramach zorganizowanego konkursu, traktowaliśmy jako cenną inspirację do pracy nad wdrożeniem nowych mebli miejskich. Chcemy, by nowe ławeczki służyły wszystkim grupom osób korzystających z gdańskich plaż. Analizowaliśmy różne rozwiązania, nie tylko te oparte o prace konkursowe, i szukaliśmy formy, która będzie spełniała oczekiwania użytkowników, m.in. z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, użyteczności i trwałości. Należy również pamiętać, że ławeczki muszą mieć wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny - tłumaczy Pawelec.
Gdzie pojawią się wiosną nowe ławki plażowe?

  • Jelitkowo
  • Jelitkowo Klipper
  • Molo Brzeźno
  • Stogi
  • Wyspa Sobieszewska

Opinie wybrane


wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »