• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ławki w parku Oruńskim do wymiany

Maciej Korolczuk
2 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Przy parku Oruńskim potrzebny jest parking
  • Ławki będą naprawiane w dwóch etapach.
  • Wkrótce nowe siedziska wrócą na swoje miejsce.
  • Deski trzeba było zdemontować w ramach prac gwarancyjnych.

Trwa wymiana desek w ławkach w parku Oruńskim. Na zdemontowane siedziska uwagę zwrócili okoliczni mieszkańcy. - Część została zdewastowana, a część wymaga dodatkowych prac konserwatorskich. Wszystkie prace zostaną wykonane w ramach obowiązującej gwarancji - wyjaśniają urzędnicy. Park Oruński został zrewitalizowany w 2017 r. kosztem prawie 7 mln zł.



Na brakujące elementy drewnianych siedzisk w ławkach zwrócili uwagę nasi czytelnicy.

- Podczas porannego spaceru po parku Oruńskim zauważyłam brak desek w około połowie ławek. Pozostali przechodnie byli oburzeni, nikt nie wiedział, co dokładnie się stało. Czy mamy do czynienia z kradzieżą, aktem wandalizmu? Czy są to po prostu prace remontowe? - dopytuje w Raporcie z Trójmiasta nasza czytelniczka.
08:27 30 SIERPNIA 19

Zdemontowane siedziska w ławkach w Parku Oruńskim (25 opinii)

Droga redakcjo trójmiasto.pl!
Podczas porannego spaceru po Parku Orunskim zauważyłam brak desek w okolo połowie/ byc moze wiekszosci lawek. Pozostali przechodnie byli oburzeni, nikt nie wiedział co dokładnie się stało. Czy mamy do czynienia z kradzieżą, aktem wandalizmu? Czy są to po prostu prace remontowe? Załączam zdjęcia i bardzo proszę o zbadanie sprawy.
Droga redakcjo trójmiasto.pl!
Podczas porannego spaceru po Parku Orunskim zauważyłam brak desek w okolo połowie/ byc moze wiekszosci lawek. Pozostali przechodnie byli oburzeni, nikt nie wiedział co dokładnie się stało. Czy mamy do czynienia z kradzieżą, aktem wandalizmu? Czy są to po prostu prace remontowe? Załączam zdjęcia i bardzo proszę o zbadanie sprawy.
Zobacz więcej

Jak oceniasz wykonanie elementów małej architektury w nowo oddawanych inwestycjach miejskich?

Jak wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, deski z ławek zostały zdemontowane przez wykonawcę w ramach prac gwarancyjnych.

- Część z desek została zdewastowana, część wymagała dodatkowych prac konserwacyjnych. Jako że park jest wciąż na gwarancji, wszystkie prace są prowadzone w ramach umowy gwarancyjnej na koszt wykonawcy i będą wymieniane w dwóch partiach. Na swoim miejscu pojawią się na początku września - wyjaśnia Zakrzacka.
Niestety to nie pierwsze akty wandalizmu w nowo oddanych inwestycjach miejskich. W maju 2018 r., zaledwie kilka dni po otwarciu nowego punktu widokowego na Biskupiej Górce, nieznani sprawcy zniszczyli ustawione tam ławki. Wiosną tego roku z kolei informowaliśmy o zniszczonej i podpalonej drewnianej balustradzie na schodach prowadzących na wzgórze Pachołek w Oliwie.

  • Zdewastowane ławki na punkcie widokowym na Biskupiej Górce.
  • Zniszczone i spalone balustrady na Pachołku.
Park Oruński im. Emilii Hoene to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po Oliwskim). Położony niedaleko kanału Raduni, malowniczo otulony wzgórzami morenowymi, zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku Oruńskiego. Jego historia sięga XVI wieku, gdzie w tym czasie istniał dworek myśliwski. W XVII w. rezydencja parkowa stała się miejscem spotkań artystów i elity.

Koncertowe otwarcie Amfiteatru Orana w parku Oruńskim


Rewitalizacja parku Oruńskiego zakończyła się jesienią 2017 r. i pochłonęła 6,6 mln zł. W jej ramach powstało nowe oświetlenie, wymieniono nawierzchnię w alejkach, park wyposażono w monitoring, powstała też sieć wodociągowo-kanalizacyjna. Amfiteatr zyskał nowy dach oraz 263 miejsca siedzące. Wcześniej w parku powstała też stylizowana altana, a także ogrodzenie z bramami i furtkami, dokonano renowacji mostu na ciągu pieszo-jezdnym i wyremontowano dwa mostki na strumieniu.

Przypomnijmy też, że w tym roku - przed wakacjami - do użytku oddano nowy odcinek ścieżki spacerowej między parkiem Oruńskim a zbiornikiem retencyjnym Augustowska na południu Gdańska.

Wideo archiwalne

Opinie (130) 6 zablokowanych

  • GD.Chełm na boisku od 3 lat zalega tartan, ławki są 55cm wysokości ,

    • 0 0

  • Skoro jest m o n i t o r i n g, to co robi ta 'straż wiejska'? Warto byłoby czasem tam zajrzeć!!!

    • 1 0

  • Ciąg pieszo rowerowy wzdłuż całej doliny potoku oruńskiego

    mógłby stać się ważnym elementem sieci dróg rowerowych Gdańska. Brak możliwości wygodnego przejazdu od ulicy Kampinoskiej do Traktu św. Wojciecha. Warto także uporządkować (ograniczyć lub wyeliminować calkowicie) wjazd i parkowanie samochodów w otulinie Parku Oruńskiego.

    • 1 0

  • rowery w parku oruńskim (1)

    Kto z włodarzy miasta wolności dopuścił jazdę rowerami po alejkach dla pieszych w parku oruńskim. Rowerzyści jeżdżą całą szerokością brukowanych alejek zganiając z nich pieszych, matki z dziećmi, starych ludzi którzy są na spacerach. Uważam, że dopuszczenie ruchu rowerowego na alejkach dla pieszych to jest wykroczenie lub przestępstwo urzędnika. Czy ktoś z gabinetu prezydent m. Gdańska zabierze głos w tej sprawie. To co się dzieje w parku z rowerzystami to jest masakra.

    • 1 0

    • Trzeba zastawiac pulapki na tych i**otow.

      • 0 1

  • Panie redaktorze proszę nie przyczyniać się do stygmatyzacji dzielnicy (niezasłużonej w mojej opinii)- woda na młyn dla tych wszystkich znawców którzy nigy nie byli w tych okolicach. Zdjęcie zdewastowanej ławki jest z Biskupiej Górki jak sam Pan podpisał pod zdjęciem. Ławki z Parku Oruńskiego który znajduje się w innej dzielnicy były wadliwie wykonane- odchodziła farba, drewno było źle zakonserwowane i próchniały. Regularnie odwiedzam ten Park i nie było ani na ławkach ani na innych elementach oznak dewastacji jedynie widoczne było przedczesne zużycie. Tak się dzieje gdy używa się najtańszych elementów.

    • 2 0

  • DRMG (1)

    Apeluję do DRMG o nie przypisywanie fatalnego stanu ławek w Parku Oruńskim - dewastacji. Ławki są słabej jakości a wykonywana naprawa gwarancyjna to bezmyślne działanie wykonawcy!

    Dodam, że zaczynamy jako Mieszkańcy analizować poziom jakości wykonanej rewaloryzacji. Szczególną uwagę poza ławkami o słabej jakości przykuwają uwagę ścieżki z materiału samozagęszczającego. Ich obecny stan jest kompletnie wątpliwy pod kątem zasadności ich zastosowania na tym terenie (projekt) oraz jakości materiału z jakiego są wykonane.

    • 0 0

    • zgadzam się, że ławki są słabej jakości. najlepiej powinno się zainwestować z cos lepszego np w ławki ze strony https://ogrodonline.pl/ i moim zdaniem problemu by nie bylo.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane