Fakty i opinie

Lech Wałęsa zaszczepił się przeciw COVID-19

Były prezydent Lech Wałęsa (78 l.) pierwszą dawkę szczepionki przyjął we wtorek, 2 lutego, rano.
Były prezydent Lech Wałęsa (78 l.) pierwszą dawkę szczepionki przyjął we wtorek, 2 lutego, rano. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Miesiąc po rozpoczęciu programu szczepień przeciwko COVID-19, szczepionkę przyjął były prezydent Lech Wałęsa, który w tym roku skończy 78 lat.Czy znasz seniora, który próbował się zgłosić na szczepienie, ale mu się to nie udało?

tak i ostatecznie nie został zarejestrowany 50%
były problemy z rejestracją, ale ostatecznie się udało 20%
nie, rejestracja udała się bez problemów 30%
zakończona Łącznie głosów: 937
Wydarzenie w gdańskim NZOZ Centrum Pediatryczno-Internistycznym Jaskółka utrwalił na swoim profilu facebookowym, zamieszczając m.in. wspólne zdjęcie z zespołem medycznym.

"Dziękuję, udało się" - napisał Lech Wałęsa.
Były prezydent jeszcze w grudniu deklarował, że zaszczepi się na koronawirusa.

"Chcę jeszcze trochę pożyć (...) chcę jeszcze trochę popracować i wyprowadzić Polskę na dobre tory. Jeszcze chciałbym troszeczkę popracować i jeśli jest taka wola nieba, to z nią się zawsze zgodzić trzeba" - mówił przed świętami bożonarodzeniowymi "Super Expressowi".
W rozmowie z "Faktem" przyznał, że każdy ma prawo do wolności w tym temacie.

"Chciałbym tylko, żeby ci, co się nie zaszczepią, pamiętali, że ich decyzja może zaważyć na zdrowiu innych, także moim. Właśnie przez to, że się nie zaszczepią. Także kto się nie szczepił, proszę, niech się trzyma co najmniej 10 metrów od Wałęsy, bo ja sobie nie życzę, żeby mnie zaraził" - powiedział były prezydent RP.

Liczba wykonanych szczepień w kraju: 1 231 716We wtorek rano łączna liczba podanych szczepionek przeciw COVID-19 w całej Polsce wyniosła 1 231 716, z czego na Pomorzu 81 684, natomiast w Trójmieście 43 735.

graf. Trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (315)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »