• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Bijatyka na trybunach podczas meczu Lechii

szym
7 lipca 2022, godz. 21:15 
aktualizacja: godz. 10:22 (8 lipca 2022)

Tak wyglądała awantura na trybunach podczas meczu.

Około 40 minut trwała przerwa w meczu między Lechią Gdańsk a Akademiją Pandev (relacja z meczu). To efekt awantury pseudokibiców na trybunach. Policja informuje, że do bójki doszło między pracownikami ochrony a pseudokibicami Lechii.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


O wydarzeniach na trybunach informowali nas na bieżąco czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnały.

20:20 7 LIPCA (aktualizacjaakt. 8 LIPCA 00:14)
Skopiowano

Awantura pseudokibiców na meczu Lechia - Pandev (254 opinie)

Wydaje się, że zamknęli jakąś bramkę, pseudokibice się tym oburzyli i chyba stąd ta awantura, która zaczęła się już pod stadionem. Prawdopodobnie policja użyła gazu.
Wydaje się, że zamknęli jakąś bramkę, pseudokibice się tym oburzyli i chyba stąd ta awantura, która zaczęła się już pod stadionem. Prawdopodobnie policja użyła gazu.


Z nieoficjalnych informacji, które do nas docierają, wynikało, że do awantury miedzy pseudokibicami doszło jeszcze przed meczem, a wydarzenia eskalowały na trybunach podczas spotkania.

W ósmej minucie meczu sędzia przerwał rozgrywki. Wszystko dlatego, że na trybunach zrobiło się naprawdę gorąco: pseudokibice biorący udział w awanturze byli "uzbrojeni" w długie pałki, niektóre osoby przeskakiwały między barierkami.

 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev
 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev
 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev
 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev
 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev
 • Zadyma podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev


Lechia - Akademija Pandev. Dlaczego doszło do bijatyki?- To manifestacja siły, pokaz pseudokibiców przed zmianą właściciela - mówi nam jedna z osób, ze środowiska kibicowskiego.
Inne nieoficjalne informacje wskazywały na to, że doszło do bijatyki między kibicami miejscowej drużyny, choć niekoniecznie z Gdańska.

Pojawiają się także głosy, że do awantury doszło w związku z rywalizacją o "utrzymanie władzy" w kręgach pseudokibicowskich między "starymi" a "młodymi".

Ostatecznie konflikt na trybunach udało się opanować służbom porządkowym - nieoficjalnie usłyszeliśmy, że organizator wydarzenia, który odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa, nie zdecydował się na to, by poprosić o interwencję policję.

Nasze ustalenia potwierdzają mundurowi.

Policja: awantura między pseudokibicami a pracownikami ochrony- Dziś po godz. 20 podczas meczu Lechii Gdańsk z macedońskim klubem piłkarskim na terenie stadionu doszło do bójki między pracownikami ochrony a kibicami Lechii. Organizator imprezy, który odpowiada za bezpieczeństwo na stadionie podczas imprezy masowej, nie zawnioskował o wejście na stadion policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia, przesłuchują świadków, zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu, prowadzą oględziny i ustalają dane uczestników oraz osób pokrzywdzonych - powiedziała Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Awantura rozpoczęła się jeszcze przed stadionem.


Zdemolowany klub. Użyto gazu?To niestety nie wszystko. Skutek bijatyki pseudokibiców widać było również w klubie, który został zdemolowany.

Skutki bijatyki pseudokibiców w Gdańsku.


- Przed meczem w klubie doszło do awantury. Ochroniarze użyli gazu, co rozjuszyło pseudokibiców. Wrócili większą grupą. To był początek bijatyki przed stadionem. Nie wiem, czy to była również przyczyna walki na trybunach - mówi nam jedna z osób znająca kulisy tego konfliktu.
Kolejny informator mówi:

- Na trybunach nie bili się kibice między sobą. To byli ochroniarze klubu T29, którzy uciekali przed kibicami, z którymi wcześniej mieli starcie w klubie. Myśleli, że na trybunach nic im się nie stanie. Ale tam nikt ich nie bronił, więc zostali pobici.
Efekty awantury pseudokibiców. Efekty awantury pseudokibiców.

Lechia odcina się od pseudokibicówPrzedstawiciele Lechii Gdańsk w mediach społecznościowych jednoznacznie potępili zachowanie na trybunach.

- Dziś zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii piłkarskie święto, garstka chuliganów przerwała mecz. Jednoznacznie potępiamy ich zachowanie na trybunach. Służby natychmiast podjęły działania, zabezpieczają monitoring i identyfikują sprawców - napisano.

Prezydent Gdańska: ani złotówki na naprawę szkódGłos w sprawie, jeszcze w trakcie meczu, zabrała także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Gratuluję z całego serca naszym siatkarzom! Piękny mecz i fantastyczna atmosfera na trybunach. Trzymam też mocno kciuki za Lechię Gdańsk (...). Spotkanie zostało wznowione i stadionowi chuligani nie zdołali całkowicie zepsuć sportowego święta. Jednocześnie zapewniam, że ani jedna złotówka z kieszeni podatników nie trafi na pokrycie szkód. Za ich naprawę zapłaci organizator meczu - podkreśliła prezydent.
szym

Wydarzenia

LECHIA Gdańsk - Akademija Pandev

mecz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (612)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane