• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk i trzy wigilijne transfery. Wymiana bramkarzy i młodzieżowiec

Lechia Gdańsk

Lechia nie próżnowała w czasie wigilii. Do drużyny dołączyli od lewej: Tomasz Neugebauer i Michał Buchalik. Z zespołem pożegnał się Zlatan Alomerović.
Lechia nie próżnowała w czasie wigilii. Do drużyny dołączyli od lewej: Tomasz Neugebauer i Michał Buchalik. Z zespołem pożegnał się Zlatan Alomerović. fot. Lechia Gdańsk/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk dokonała trzech zmian kadrowych w dniu wigilii. Do zespołu dołączyli: Michał Buchalik z Wisły Kraków i Tomasz Neugebauer z Ruchu Chorzów. Z drużyną po 3,5 roku pożegnał się z kolei Zlatan Alomerović. Serb od stycznia będzie bramkarzem Jagiellonii Białystok.Aktualizacja, godz. 13:08

Lechia Gdańsk ma nowego młodzieżowcaDo Lechii Gdańsk dołączył Tomasz Neugebauer. Młody pomocnik trafił do biało-Zielonych na zasadzie transferu definitywnego z Ruchu Chorzów. Jego umowa z gdańskim klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że już teraz przejdę do Lechii Gdańsk. To mocny klub, z aspiracjami. Mam świadomość, że będę tutaj miał wysoko zawieszoną poprzeczkę. Przejście z II ligi do ekstraklasy to duży przeskok. Lubię wyzwania i cieszę się, że tutaj trafiłem - powiedział młody pomocnik, który ma wzmocnić rywalizację wśród młodzieżowców.

Lechia Gdańsk. Jacek Grembocki ocenia: Runda na "4", potrzebny lider do linii pomocy18-letni zawodnik pochodzi z Wodzisławia Śląskiego i jest wychowankiem tamtejszej Odry Centrum. W październiku zadebiutował w reprezentacji Polski U-19. Neugebauer od dłuższego czasu był obserwowany przez Lechię. Pozytywna ocena jego umiejętności piłkarskich i potencjału sportowego zaowocowała transferem definitywnym z Ruchu Chorzów.

W 2019 roku Neugebauer trafił do Ruchu, a latem 2020 został włączony do kadry pierwszego zespołu. W rozgrywkach trzecioligowych wystąpił w 27 spotkaniach. Jesienią tego roku był już podstawowym i wiodącym piłkarzem swojej drużyny - wystąpił we wszystkich 17 spotkaniach w II lidze i zaliczył 3 asysty. Bardzo dobra postawa zawodnika zaowocowała powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Polski. Neugebauer wystąpił w trzech październikowych meczach kadry narodowej w eliminacjach do mistrzostw Europy U-19 - przeciwko Finlandii (18 min.), Malcie (90 min.) i Ukrainie (86 min.).

- Na boisku najlepiej czuję się w środku pola - pozycje 6 oraz 8 są moimi ulubionymi. Na nich najlepiej mogę pokazać swoje umiejętności - dodał Neugebauer.

Lechia Gdańsk uszczupla kadrę piłkarzy. Może być nawet 6-7 odejśćWymiana bramkarzyWcześniej Lechia Gdańsk dokonała zmiany na pozycji bramkarza. Nowym golkiperem został Michał Buchalik. 32-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny. O miejsce w składzie będzie zatem walczył z Dusanem Kuciakiem. Słowak jest "1" biało-zielonych od 2016 roku.

- Wracam do Lechii i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się również z faktu, że udało się to wszystko dopiąć jeszcze przed świętami. Zaczynam tutaj nowy rozdział i wszystko przede mną. Chcę pomóc Lechii w grze o najwyższe miejsca w ekstraklasie i swoją obecnością zwiększyć konkurencję w bramce - powiedział Michał Buchalik.
Mierzący 190 cm bramkarz pochodzi z Rybnika, zaś swoje pierwsze kroki w ekstraklasie stawiał w barwach Odry Wodzisław. Do Gdańska przeniósł się przed sezonem 2011/2012, gdzie występował przez dwa lata.

Lechia Gdańsk modyfikuje transferowe priorytety. Zaczęła od bramki, a potem...Następnie, w sezonie 2013/2014 reprezentował Ruch Chorzów. Od lata 2014 roku nieprzerwanie grał dla Wisły Kraków. Od początku stał się tam ważną częścią drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Franciszka Smudę. Łącznie w Wiśle zagrał w 92 spotkaniach ekstraklasy oraz w 5 meczach Pucharu Polski.

- Gdy dowiedziałem się, że jest możliwość grania w Lechii, nie zastanawiałem się długo. Jestem w pełni przekonany, że to bardzo dobra decyzja. Teraz, jak już jest podpisany kontrakt, wracam do rodziny na święta. Jestem w kontakcie z trenerem bramkarzy Lechii Pawłem Primelem i dostałem już zalecenia treningowe na czas tej przerwy. Z utęsknieniem jednak czekam na pierwszy wspólny trening z drużyną - dodał Buchalik.

Lechia Gdańsk zimuje poza podium ekstraklasy. 5. miejsce na koniec rokuLechia po zakontraktowaniu nowego bramkarza, pozwoliła Zlatanowi Alomeroviciowi na odejście. Serb trafi do Jagiellonii Białystok na zasadzie transferu definitywnego.

- Spędziłem w Gdańsku 3,5 roku. Bardzo się zżyłem z tym miastem i klubem. Tak już jednak jest w życiu zawodnika, że czasem trzeba zmienić otoczenie, aby móc się dalej rozwijać. Nie jestem usatysfakcjonowany liczbą minut spędzanych na boisku w barwach Lechii. Mało grałem, a rola głównie rezerwowego zawodnika mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego zdecydowałem się na zmianę otoczenia. Chcę podziękować Lechii za ten wspólny czas współpracy, trenerom i kolegom z drużyny za chwile radości. Dziękuję też klubowi, że nie robił mi trudności i znaleźliśmy satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie. Zabieram z Gdańska bardzo dobre wspomnienia i będę trzymał kciuki za kolegów i drużynę. Do zobaczenia na ligowym szlaku - powiedział na pożegnanie z Lechią Zlatan Alomerović.
Bramkarz rozegrał w biało-zielonych barwach łącznie 24 mecze w ekstraklasie i zaliczył 13 występów w Pucharze Polski. Z gdańskim klubem Alomerović zdobył w maju 2019 roku Puchar Polski, po wygraniu finałowego meczu na Stadionie Narodowym właśnie z... Jagiellonią Białystok.

Lechia Gdańsk. Ruchy transferowe zima 2021/22


Przyszli:
  • Tomasz Neugebauer (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Ruch Chorzów, kontrakt do 30.06.2025
  • Michał Buchalik (bramkarz, Wisła Kraków, kontrakt do 30.06.2022 z opcją przedłożenia o rok

Odszedł:
  • Zlatan Alomerović (bramkarz, paszport: Serbia, nowy klub: Jagiellonia Białystok)

Opinie wybrane


wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »