Fakty i opinie

stat

Lepszy Gdańsk chciał sprzątać tunel przy Forum Gdańsk, ale obiekt zamknięto


Członkowie ruchu miejskiego Lepszy Gdańsk chcieli w środę wysprzątać nowy tunel przy Forum Gdańsk. zobacz na mapie Gdańska Od kilku tygodniu walały się po nim śmieci, czuć było fetor. Zaplanowane wydarzenie nie udało się, bowiem zarządca obiektu najpierw wysprzątał obiekt, a potem... zamknął go dla mieszkańców.Jak oceniasz zamknięcie tunelu?

krytycznie, to gest wymierzony w mieszkańców 72%
pozytywnie, tunel nie jest formalnie otwarty 28%
zakończona Łącznie głosów: 1825
Z tunelu biegnącego pod ul. Okopową i łączącego przystanek SKM Śródmieście z okolicą, w której znajdują się Urząd Marszałkowski i Wojewódzki, można było korzystać od czerwca. Obiekt powstał przy okazji budowy Forum Gdańsk, otwartego wiosną tego roku. Przejście nim skraca drogę, ale od początku nie należało do przyjemnych.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że śmieci we wspomnianym tunelu walają się niemal wszędzie. Mnóstwo osób wchodzi tam "za potrzebą". Jest nieprzyjemny zapach.

Sprawą postanowili zająć się członkowie ruchu miejskiego Lepszy Gdańsk, którzy kandydują w wyborach samorządowych. Jolanta Banach, Lidka Makowska, Michał WojciechowiczMagdalena Kamrowska wspólnymi siłami chcieli w środę wysprzątać tunel. Przynieśli ze sobą miotły, mopy i worki na śmieci. Niestety nie udało się.

- Po tym, jak ogłosiliśmy nasze plany, stał się "cud" nad kanałem Raduni. Tunel został wysprzątany, ale niestety przy tej okazji przejście podziemne zamknięto. Teraz domagamy się jego ponownego otwarcia - mówi Jolanta Banach z Lepszego Gdańska.

Wciąż nie dokonano odbiorów tuneluOkazuje się, że formalnie zarządcą tunelu wciąż jest Forum Gdańsk. Będzie tak do czasu dokonania przez miasto odbiorów technicznych i właścicielskich. Techniczne trwają, właścicielskie - z udziałem SKM, przez której teren biegnie tunel - odbędą się pod koniec września. Ponadto na nieruchomości, na której znajduje się tunel, ciąży cesja banku zabezpieczająca finansowo inwestycję Forum Gdańsk. Jej wykreślenie to kolejny wymóg do odbioru właścicielskiego. Spotkanie z bankiem zaplanowano na wrzesień.

Przed zakończeniem odbiorów właściciel Forum Gdańsk w zasadzie nie musiał udostępniać tunelu pieszym. Można zakładać, że poprosili o to urzędnicy, by mieszkańcy mogli już korzystać z wygodnego dla nich rozwiązania.

Opinie (207) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.