Fakty i opinie

stat

Lokalna czekolada nie tylko dla turystów


W sklepach dla turystów, ale nie tylko, pojawiła się "Czekolada Gdańska Smak Tradycji". Opakowanie zdobią słynne gdańskie panoramy, widziane oczami artysty malarza sprzed 100 lat.Czy lokalność produktu spożywczego sprawia, że chętniej go kupisz?

tak, staram się kupować takie właśnie produkty 61%
czasem, ale to nie pochodzenie produktu jest dla mnie najważniejsze 31%
nie, nie zwracam na to uwagi 8%
zakończona Łącznie głosów: 727
Choć produkt skierowany jest głównie do turystów, różni się od masowych wyrobów, jakie zwykle znajdujemy w sklepach z takim asortymentem. Przede wszystkim tym, że nie powstał w Chinach, lecz w gdańskich zakładach cukierniczych Bałtyk, które kilkanaście lat temu wróciły do tradycyjnej produkcji.

Zobacz także: Wraca czekolada Bałtyku i wyroby sprzed lat

To już druga edycja gdańskich słodkości wyprodukowana na zlecenie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, odpowiedzialnej za turystyczną promocję miasta i regionu. "Smak Tradycji" to dwie 100-gramowe czekolady - gorzka i mleczna. Opakowanie zdobią cztery rodzaje pocztówek Gdańska, widziane oczami artysty sprzed 100 lat. Aranżację graficzną przygotowała gdańska malarka i graficzka Magda Beneda.

Wraz z czekoladkami sygnowanymi "Słodki Gdańsk", obecna seria "Smak Tradycji" tworzy tzw. gdańską linię słodyczy.

Czekoladę można kupić w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku przy ul. Podwale Grodzkie 8 zobacz na mapie Gdańska, ul. Długi Targ 28,29 zobacz na mapie Gdańska oraz na lotnisku zobacz na mapie Gdańska im. Lecha Wałęsy. Nowa linia słodyczy dostępna jest również w sprzedaży w sklepie internetowym VisitGdansk.pl. Od 3 grudnia słodycze będzie można nabyć także na Jarmarku Bożonarodzeniowym w domku Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Śledź po gdyńsku, piwo Sopociak

To nie pierwszy trójmiejski produkt spożywczy, nawiązujący swoją nazwą do lokalnego pochodzenia. W sklepach dostępne jest np. piwo Sopociak (które jednak nie powstaje w Trójmieście, lecz w Łebie), wszyscy znamy chleb oliwski, a gdyńscy urzędnicy rozdają gościom w formie upominku śledzia po gdyńsku, który w ubiegłym roku wygrał konkurs na "Gdyński przysmak".

Opinie (85) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.