Fakty i opinie

Lokalne punkty widokowe w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat

Człowiek-pająk wspiął się na dźwig stoczniowy

Trójmiasto widziane z góry może zadziwić nową perspektywą i kolorami.
Trójmiasto widziane z góry może zadziwić nową perspektywą i kolorami. fot. Małgorzata Zimnoch/Trojmiasto.pl

Wieże widokowe, latarnie morskie czy tarasy wysokościowców - to pierwsze miejsca, jakie przychodzą na myśl, gdy chcemy spojrzeć na Trójmiasto z góry. My przedstawiamy pięć mniej oczywistych propozycji, głównie znanych odwiedzającym je mieszkańcom poszczególnych dzielnic.Znasz nietypowe miejsca widokowe w Trójmieście?

tak, wiele 39%
tak, ale mało 36%
nie, znam tylko te popularne 20%
nie znam w ogóle, bo tam nie chodzę 5%
zakończona Łącznie głosów: 993
W Trójmieście jest wiele znanych miejsc widokowych: Pachołek, Kamienna Góra, latarnia w Nowym Porcie, zbiornik Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej, taras widokowy Olivia Star, wieże widokowe w Kolibkach, wieża na górze Donas.

Ale tak samo wiele, jak nie więcej, jest mniej znanych, a urokliwych zakątków, z których można podziwiać okolicę. W ten weekend, gdy jeszcze zamknięte będą restauracje, może warto wykorzystać czas na kilkugodzinny wypad z rodziną w nowe miejsca. Zapraszamy do naszego nieoczywistego przewodnika.

Nieznany Niedźwiednik w GdańskuPierwsze z proponowanych przez nas miejsc znane jest przede wszystkim mieszkańcom niewielkiego Niedźwiednika, górującego nad częścią Gdańska.

To tam, przy ul. Góralskiej, znajduje się nieduży plac zabaw, który pełni także rolę lokalnego punktu widokowego. Widać z niego zabudowania wzdłuż ul. Potokowej-Rakoczego, aż do bloków na Morenie oraz wzdłuż Trasy Słowackiego do centrum Wrzeszcza. Wieczorem możemy podziwiać iluminację wiaduktu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz fontannę na zbiorniku retencyjnym Srebrniki.

Bastiony Żubr i św. Gertrudy na Dolnym MieściePunkt widokowy na Bastionie Żubr zobacz na mapie Gdańska to miejsce częściej oglądane, niż odwiedzane. Widać je bowiem z wielu miejsc Gdańska, choćby Traktu św. Wojciecha. Niewielu jednak do niego dociera, a szkoda, bo widok z niego jest przepiękny. Można podziwiać nie tylko panoramę Śródmieścia Gdańska, ale odwracając się w drugą stronę, poczuć się jak na Żuławach, oglądając wijące się kanały i pola. To doskonałe miejsce na wycieczkę także z dziećmi, bo bardzo łatwo tam dotrzeć.

Zajrzyj do terminala kontenerowegoUl. Turkusowa na Obłużu zobacz na mapie Gdyni to z kolei miejsce, z którego zobaczymy m.in. terminal kontenerowy, Chylonię i Grabówek. Można się tam dostać z ul. płk. Stanisława Dąbka. Trzeba dojść do końca ul. Turkusowej i przejść jeszcze ok. 50 m. To właśnie tam z wysokości 53 m n.p.m. roztacza się naprawdę piękny widok.

Witomiński widok na las i Zatokę GdańskąUl. 2 Morskiego Pułku Strzelców na Witominie zobacz na mapie Gdyni to natomiast doskonała panorama na Zatokę Gdańską otoczoną soczystą o tej porze roku zielenią lasów. Zacząć trzeba od pętli autobusowej i wejścia do lasu na wysokości bloków nr 16 i 18. Wchodząc w głąb lasu, kierujemy się szeroką ścieżką aż do punktu widokowego, nazywanego przez mieszkańców "Widoczkiem". Rozciąga się stamtąd widok na Mały Kack i Zatokę Gdańską.

Wzniesienie Strzeleckie w SopocieWycieczkę na nie można połączyć z odwiedzeniem Opery Leśnej, która nawet bez gwiazd i publiczności robi wrażenie. Wchodząc na szczyt wzniesienia Strzeleckiego od ul. Moniuszki zobacz na mapie Sopotu napotkamy także urokliwe jeziorko J. Nowowiejskiego (potocznie zwane Morskim Okiem), usytuowane w tzw. Dolinie Prątki. Wypływa z niego potok Wiejski, który był historycznie najważniejszym z sopockich potoków. Dziś w całości prowadzony jest podziemnym kanałem, w większości pod obecną ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Opinie (75) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.