Fakty i opinie

Lotnisko: 2,3 mln pasażerów w pół roku

Połowa pasażerów gdańskiego lotniska korzysta z połączeń oferowanych przez Wizz Aira.
Połowa pasażerów gdańskiego lotniska korzysta z połączeń oferowanych przez Wizz Aira. fot. Maciej Naskręt / Trojmiasto.pl

Już ponad 2,3 mln pasażerów skorzystało w tym roku z usług lotniska w Rębiechowie, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Rosną także zyski z działalności portu. Realna staje się szansa przekroczenia granicy 5 mln podróżnych na koniec 2018 roku.Boisz się latać samolotem?

tak, tak bardzo, że nie latam 8%
tak, ale przezwyciężam strach 15%
nie, ale czuję się niepewnie podczas turbulencji 25%
nie, to najbezpieczniejszy środek transportu 52%
zakończona Łącznie głosów: 2202
To może wydawać się już nudne, ale ruch w trójmiejskim porcie lotniczym ciągle rośnie. W pierwszym półroczu z jego usług skorzystało 2 mln 324 tys. osób, co stanowi wzrost o 10,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku. Do tej pory najwięcej pasażerów przewinęło się przez lotnisko w czerwcu - 493 441, a najmniej w lutym - 310 384.

- W tym roku prawdziwy rozkwit przeżywają loty czarterowe, które osiągają imponujące, bo nie tylko dwu-, ale i trzycyfrowe wzrosty - mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Wśród regularnych połączeń najpopularniejszy jest Londyn (257 842 pasażerów), na drugim miejscu plasuje się Oslo (181 367), a na trzecim Sztokholm (141 581). Dziwić może brak w tym zestawieniu Warszawy.

- W 2017 roku wśród dziesięciu najpopularniejszych połączeń z Gdańska, Warszawa była numerem jeden. Po pierwszym kwartale 2018 spadła na miejsce 3., a obecnie znajduje się poza pierwszą trójką. Ma to związek z wejściem na ten kierunek linii Ryanair, a następnie zaprzestaniem lotów, co spowodowało mocny spadek - wyjaśnia Tomasz Kloskowski.
Na początku roku władze lotniska postawiły sobie za cel osiągnięcie w 2018 roku liczby 5 milionów obsłużonych pasażerów

- Wzrost o 10 proc. jest wynikiem bardzo dobrym. Biorąc pod uwagę, że miniony rok zakończyliśmy liczbą ponad 4,6 mln obsłużonych pasażerów, obecny trend sprawia, że nasza pogoń do 5 mln pasażerów w 2018 roku będzie niezwykle zacięta - dodaje prezes Kloskowski.
W tym roku na mapie połączeń pojawiło się kilka nowych kierunków: Lwów, Wiedeń, Ryga, Ateny.

Za wynikami idą także pieniądze. Zysk z działalności operacyjnej za pierwsze półrocze wyniósł 29,2 mln zł. Dla porównania, w całym ubiegłym roku ta kwota wyniosła 36,9 mln zł.

Opinie (406) ponad 10 zablokowanych

 • Też mi wynik (66)

  Jesteśmy nadal 100 lat za murzynami

  • 61 251

  • (10)

   Co prawda to prawda, chociaz polska rozwija sie dosc preznie to nadal jest zasciankiem Europe, w dodatku Gdansk ma c****ego prezydenta ktorego ludzie wybieraja a on Nadal im robi pod gore pietrzac afery I dociskajac Im srube. Paranoja I wstyd.

   • 27 73

   • Wbrew pozorom u Murzynow faktycznie tych przewozow jest wiecej (1)

    Ale sa to przede wszystkim tanie przewozy krajowe ze wzgledu na katastrofalny stan drog, lub ich brak, albo czyhajace niebezpieczenstwo napasci po drodze, np. Angola, czy Nigeria.

    • 21 6

    • Szczegolnie w Nigerii - sam Lagos to nieoficjalnie jakies 18-20 mln ludzi.

     Raptem tyle co polowa populacji Polski.

     • 6 0

   • Prezydenta to ty szanuj! (3)

    Zawsze możesz mieć gorszego

    • 28 12

    • szanuj i Janusz są z tych samych liter

     • 19 2

    • (1)

     Dobrze, kruru transportow:)

     • 4 3

     • Pozdro z Pragi

      Nie z Pragi tylko z Tworek, tak to jest jak debilom dają dostęp do internetu.

      • 2 2

   • ten Nadal??

    Rafa Nadal??

    • 3 1

   • Zaściankiem jesteś ty

    • 7 2

   • Etatowych pracowników biur pis uprasza się o podarowanie sobie tandetnej i nachalnej propagandy. Prośba dotyczy również płatnych troli.

    • 12 3

   • Pozdro z pragi- niech ci tłuku na Nowogrodzkiej zmienią nagranie bo te jest tak zużyte jak

    • 1 0

  • (15)

   Cóż, nie wszystko da się uzyskać od razu, potrzeba trochę czasu na zdobycie wyższych poziomów pasażerów, które inne lotniska zdobywały przez dekady

   • 22 2

   • Tabela (14)

    Gdańskie lotniska (Wrzeszcz, a potem Rębiechowo) zawsze były na drugim miejscu po Warszawie. W ostatnich latach przegania nas Kraków, Wrocław, a wkrótce Katowice. To fakt, że z Gdańska polecimy do prawie każdego miasta w Norwegii, ale lotów na południe Europy jest mało. Gdańskie inwestycje, nie licząc doskonałego ILS są zbyt ostrożne przy aktualnych prognozach rozwoju ruchu w naszej części Europy. Dlatego wygrywają lotniska na południu Polski.

    • 10 17

    • (12)

     Jakieś statystyki? Bo nie znalazłem. Wystarczy wybrać się do Krakowa albo Wrocławia i zauważysz, że te miasta są i były od dawna dużo bardziej oblegane przez turystów zagranicznych. Do tego mieszkańcy są bogatsi i częściej korzystają z lotów, miasta są bardziej rozwinięte pod względem biznesowym więc nawet zwykły trip do waw częściej ludzie wybierają niż polski bus za 1 zl

     • 7 12

     • (1)

      Zawsze pierwsza była Warszawa później Kraków i Katowice. Jakiś czas temu zostawiliśmy Katowice w tyle. A Wrocław i Poznań są daleko nawet za Katowicami

      • 28 2

      • Głupoty gadasz... gdn był w czołowej trójce, dopiero około 2004 roku...

       Głupoty gadasz... gdn był wcześniej w czołowej trójce, dopiero gdzieś około 2004 roku KTW przegoniły GDN, zgodnie z prawdą napisałeś że jakiś czas temu je odzyskaliśmy.

       • 0 2

     • Taaa szczególnie Kraków ze smogiem (9)

      Warszawa zawsze będzie na pierwszym miejscu to logiczne.
      Możemy konkurować z Wrocławiem jeśli chodzi o biznes i turystów.
      Reszta ruchu lotniczego napędzana jest przelotami Polaków i ich rodzin ze względu na migrację zarobkową, która jest większa na wsch i południu.
      Chętnie poczytam te dane statystycze mówiące o tym, że u nas jest mniejszy ruch turystyczny.

      • 10 4

      • Kraków bije Trójmiasto pod względem turystów na głowę od lat! (8)

       Więc trochę pokory synku. Wystaw nosa poza swój Gdańsk i zobacz jak się inne miasta w Polsce. Zwłaszcza Kraków rozwija.
       Smog i smog to jedyny twój argument? Kraków ma problem bo jest w niecce położony. Gdyby Gdańsk nie miał morza byłoby jeszcze bardziej tragicznie. Po prostu przewiewa wam wszystkie syfy i tylko tyle. Nikt tego w Krakowie nie wybierał. Na położenie miasta nie mamy żadnego wpływu jako mieszkańcy. Ale jesteśmy pierwszym miastem w Polsce. Warszawa jako stolica może się schować. Które coś z tym robi. I robi to efektywnie.
       Gdzie Gdańsk do Krakowa. Człowieku weź się obudź z letargu!!!!
       Komunikacja publiczna w Gdańsku i całym Trójmieście jest fatalna!!!
       Kraków ma najnowocześniejszą flotę autobusów w Polsce. Wszystkie spełniają normy EURO 6. Jak czytam, ze Gdańsk kupuje 20-30 autobusów. A potem, że Kraków kupił 300. To się nie ośmieszaj. To samo tramwaje. W każdym autobusie czy tramwaju. Czy na przystanku. Masz najnowocześniejsze w Europie bile-tomaty. Każdy w wielkim ekranem high-tec. Każdy turysta, także ten z Polski np. z Gdańska. Może kupić sobie samemu bilet. I nie będzie miał przykrej sytuacji jak u was w SKM.
       Wszystko w Krakowie jest świetnie oznakowane. Nie trzeba się domyślać i szukać. Szyny tramwajowe wszędzie nowe. Lub w trakcie wymiany. Prawie do każdej dzielnicy dojedziesz tramwajem. Już się robi konkretne ruchy i Kraków będzie pierwszym miastem w Polsce. Gdzie za kilka lat. Wszystkie autobusy będą elektryczne!!!! Najnowocześniejsza w świecie spalarnia śmieci - wpisz w google to ci gały wyskoczą jak wygląda. I jakie technologie zostały zastosowane. Z tego co się orientuję a orientuje się bardzo dobrze bo mieszkam w Gdyni i w Krakowie. Mam dwa apartamenty tu i tu. Gdańsk nie może się pochwalić czymś takim.
       Władze miasta wzięły się na poważnie za kontrole pieców i tego czym ludzie palą. Nikt cię o zdanie jako mieszkańca nie pyta czytaj Januszy i Grażyn. Latają specjalne drony, mają kamery w podczerwieni, i detektory-czujniki tego co wylatuje z komina twojego domu. Jak wykryją masz policję, straż miejska na chacie i kara min 5000 zł. To samo władze miasta biorą się za wszystkie stare graty którymi ludzie jeżdżą. Za rok lub 2 nie wjedziesz starym autem do centrum miasta. Nawet jako mieszkaniec. Mieszkanie w centrum to przywilej, a nie że ci się należy bo z dziada pradziada. Nie stać cię na nowy samochód. Będziesz jeździł komunikacją miejską. Dlatego Kraków tyle kasy w nią inwestuje i rozwija.
       Kulturalnie, wydarzenia, koncerty, puby, restauracje, kina, muzea, turyści. Kraków nawet nie ma co porównywać do Gdańska. W Gdańsku jest bieda pod tym względem. Więc przestań z tymi farmazonami o wyższości Gdańska nad Krakowem. Nie wspomnę już o biznesie. Samych SSC jest w Krakowie ok 100. Lotnisko to samo. Siatka połączeń bije Gdańsk na głowę. I jeszcze na koniec kanalizacja. W Krakowie lata temu wszystko zostało dawno wymienione. Nie do pomyślenia jest sytuacja tak jak w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku. Że podczas każdej ulewy miasto zalewa. A ulicami płynie woda. Więc o czym my synku mówimy. O jakiej wyższości Gdańska nad Krakowem. Że macie bardzo ładne Muzeum solidarności z Bolkiem??!! Kraków od dawna ma system miejskich rowerów dla wszystkich (mieszkańców i turystów). Z tego co wiem Gdańsk coś tam o tym mówi ale nic się nie robi. A teraz o lotach z waszego też bardzo ładnego lotniska. Tak samo mi się podoba jak to w Krakowie. Ale chce cię uświadomić kto lata. Mieszkam już w Gdyni 10 lat. Głownie dlatego, że podoba mi się Trójmiasto. Uprawiam kite na półwyspie i windsurfing. Więc to był główny powód dlaczego kupiłem apartament w Gdyni. Jak mówię mieszkam i w Gdyni i w Krakowie po 2 tygodnie. Morze mi osobiście lata i nie onanizuje się nim jak wy. Bo na kite czy windsurfingu i tak pływam w zatoce a nie na morzu. Mój charakter pracy jest taki, że latam dwa razy w miesiącu po świecie. Więc sam w ciągu roku robię jako Krakus 12 lotów z Gdańska. Ciesz się, że zostawiam tu swoją kasę. Lotnisko, restauracje, kluby, trójmiejski deweloper na mnie zarabiają. Bo dzięki takim jak ja to Trójmiasto się rozwija. Mam sporo znajomych z Gdańska, Gdyni i są to świetni ludzie. Na prawdę was lubię i wasze miasta. Ale jak słyszę takie pitolenie, że Gdańsk jest metropolią lepszą od Krakowa to krew mnie zalewa!!! Dostajesz ode mnie rozkaz. Masz zapłacić twojej rodzinie za 7 dniowy pobyt w Krakowie. Żebyś na własne oczy zobaczył jak Kraków pod niemal każdym względem bije Gdańsk na głowę!!!! Na koniec. Codziennie jeżdżę waszą obwodnica. I sugeruje aby połowa z was rdzennych mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dobrowolnie oddała prawo jazdy i samochód. Przecież wy nie potraficie jeździć. Boicie się prędkości. A jak deszcz pobada lub śnieg to histeria. 20 na godzinie. Wy się nawet włączać do ruchu na tej obwodnicy nie potraficie. Zamiast 80 na budziku, żeby nie tamować ruchu. To wjeżdżacie innym gdy mają 120 km/h z prędkością 50 km/h. Zobaczcie jak się szybko jeździ w Warszawie. I nikt nie skomle że jest ograniczenie do 70km/h. Dzień w dzień wypadki na obwodnicy bo rdzenni mieszkańcy nie potrafią jeździć autem. To nie turyści tylko wy!!!!!! Jeździcie jak c*oty!!!
       I Żeby nie było jesteście fajnymi ludźmi. A trójmiasto to bardzo dobre miejsce do mieszkania. Jak ktoś ma swoje hobby - sporty wodne. Ale nie porównujecie się do wielkiego Krakowa. Liczna turystów w Krakowie zabija. Już są głosy, że jest ich za dużo. I wzorem Barcelony czy Wenecji coś trzeba z tym zrobić. Jak Krakus byłem wszędzie w Polsce. Dużo zwiedzam nie tylko zagranica ale swój własny kraj. Z wami jest ten problem tak samo jak z Pyrami, że nie wystawiacie nosa poza Trójmiasto. I wydaje wam się, że Gdańsk jest najlepszy.

       • 5 13

       • Synku

        Może zacznij się udzielac na jakimś krakowskim portalu ?

        • 8 3

       • Portal trójmiasto powinno mieć procedury zgłaszania odpowiednim instytucjom i służbom osób zaburzonych psychicznie

        Idź do odpowiedniego lekarza.
        Żal mi ciebie.

        • 5 4

       • No tak i macie największych mędrców w polityce.

        • 2 0

       • Ale masz kompleksy. Chore.

        • 4 3

       • Psychol

        • 3 3

       • Gdańszczanin od urodzenia (2)

        Nie rozumiem czemu tak rzuciliście się na człowieka, który przedstawił swoją opinię i to dość rozbudowaną co jest rzadkością, żeby ktokolwiek napisał więcej niż 10 wyrazów. Każdy kto mieszka dłużej w Gdańsku dojrzy trafność w niektórych argumentach. Przecież faktycznie jest tak, że kupowane są stare tramwaje z odzysku czym się nasz GAiT nie wiadomo dlaczego tak chlubi. Faktycznie infrastruktura tramwajowa pozostawia wiele do życzenia (torowiska!! biletomaty mamy od niedawna). Faktycznie rower miejski powinien być już dawna. Tematu infrastruktury to nawet lepiej nie poruszać ba na samą myśl tego co SAUR u nas wyprawia to szału można dostać (a wodę mamy jedną z najdroższych więc powinni uciułać trochę na inwestycje i eksploatację). Reasumując nie mamy źle fajnie się tu mieszka, ale wiele jest jeszcze do zrobienia.

        • 4 2

       • Do kolegi z Gdańska od Krakusa (1)

        Dziękuję za trafny komentarz na mojego posta. I serdecznie pozdrawiam Gdańsk i jego rdzennych mieszkańców. W szczególności Ciebie. Kraków też nie jest doskonały. I jest wiele rzeczy do poprawy. Swoje miasto tak samo krytykuje jak Gdańsk czy całe Trójmiasto. Jeśli widzę, że osoby z zewnątrz mają rację. Nie boję się krytyki konstruktywnej i też często przyznaje ludziom rację pod względem Krakowa. Ale jak Pan zauważył w każdym mieście czy to Kraków czy Gdańsk. Jest spora grupa ludzi zaślepionych miłością do swojego miasta. Nie potrafiąca przyjąć na klatę głosów krytyki pod adresem swojego miasta. Moja krytyka nie zmienia faktu, że lubię ludzi z Gdańska (mam sporo znajomych). Tak samo jak miasto Gdańsk. Ale jest bardzo dużo rzeczy które wymagają w Gdańsku natychmiastowej zmiany. To co mnie przeraża u moich znajomych z Gdańska i generalnie Trójmiasta. Że jak pytam kiedy byli w Krakowie. Część odpowiada, że może raz jak byli dzieckiem!!! A druga co mnie po prostu nie mieści się w głowie, że w ogóle!!! I że nie widzą powodu dlaczego mieliby jechać!!!! Absurd. Jako Krakus zwiedziłem całą Polskę. Zachodnio pomorskie, w pomorskim mieszkam od wielu lat. Nie wyobrażam sobie jak można w ogóle tak mówić. I żyć tylko w swoim mieście całe życie. My z małopolski jesteśmy bardziej mobilni :-) Nie znam nikogo z Gdańska kto przeprowadziłby się za praca nawet na kontrakt do Krakowa. Życzę miłego dnia i chwilowo pozdrawiam z Gdyni. Potem z Krakowa. Obywatele Gdańska nie strzelajcie focha gdy wam się wytyka rzeczy o których wiecie że mam rację. Co do torowisk, to chociażby dzisiejszy artykuł na Trojmiasto.pl o fatalnym stanie torowisk w Gdańsku i całej komunikacji. Macie nad czym pracować. Pozdro!

        • 3 2

       • Nazisto

        Wracaj do Generalnego Gubernatorstwa

        • 1 3

    • Ha ha

     Warszawa Krakow i na 3 miejscu jest Gdansk. Nie wiem skad Ci sie wzial Wrocla i Katowice.

     • 0 0

  • (20)

   Pewnie niedługo będziesz zadowolony twój guru wybuduje lotniska na 100 milionów pasazerów.

   • 24 5

   • (18)

    Ja mieszkam w troche innym kraju, henio.

    • 6 11

    • (16)

     Z Pragi prawobrzeżnej ?

     • 17 2

     • (9)

      Coz moge Ci odpowiedziec... Zawsze byliscie zawistni I uszczypliwi, dlatego Europa Was nie lubi. Dziwna z Was nacja, czasem umiecie sie zorganizowac ale z regoly musicie miec ostatnie jakies dziwne zdanie, niczym skonczone doopki:)

      • 10 18

      • Europa nas nie lubi przez jednego zawistnego kurdupla, jego szajkę i jego wyborców.

       • 20 11

      • olaboga (3)

       aleś się napocił tymi wynaturzeniami.
       Bloga załóż i tam umieszczaj swoje przemyślenia.
       Kogo co ... takie pozdro z Pragi
       haha

       • 1 5

       • (2)

        Tak wszedlem tu z ciekawosc, dalej zawisc, jakies chore klimaty I uwagi w stylu Sam jestes taki czy owaki. Smiech na sali. Polaky:)

        • 4 10

       • to taka gwara tutejsza, sami swoi (1)

        Połowę jak nie większość to żartobliwe choć trącące złośliwością wpisy.
        Reszta to polityczne trolle.
        A tak na serio to ludzie tutaj w większości i w realu są inni.

        • 4 2

       • Powoli lapie:)

        • 3 0

      • noooo ty żeś teraz błysnął miłościa i zrozumieniem bliźniego ... (3)

       widać żeś z Pragi .. więc wypad stąd i tam sie udzielaj.. a pokocha cie cała europa ,... bo na razie to tylko niemcy i tylko od tyłu.. żegnam cie kokot , do picy ..

       • 4 3

       • (1)

        ci*l z Ciebie:) dobrze mi idzie? Zartowalem, jestes dobrym czlowiekiem I bardzo Ci dopinguje zebys rozumial innych droga Janko:)

        • 4 2

       • Nowogrodzka z wydziałem propagandy nie jest na Pradze.

        • 1 0

       • Janko w tym wieku, takie teksty...

        • 0 1

     • A jest Praga lewobrzeżna? Toś zabłysł. (5)

      Praga prawobrzeżna. Masło maślane.

      • 3 2

      • (2)

       Co Wy polacy z tym lewobrzezna prawobrzezna, jestescie jacys niedolezni, odludki:(

       • 3 2

       • Polacy pisze się z wielkiej litery ,tłuku po trzech klasach skończonych korespondencyjnie. (1)

        • 2 1

       • Wystarczy, że Wy napisał z dużej. Nie czepiaj się.

        • 0 0

      • Jest.

       Wez korepetycje z geografii, zamiast wytykac innym.

       • 2 0

      • Zależy

       W którą stronę Wisły patrzysz

       • 1 1

    • Ja mieszkam w troche innym kraju,

     Tworki z oddziałem zamkniętym to nie inny kraj, ale pacjenci jak widać mają różny poziom choroby.

     • 1 0

   • i 100 lotnisk

    • 1 2

  • Wynik wspaniały i to kolejny sukces dobrej zmiany. Za PO same straty były. (2)

   • 14 27

   • Za PO to mieliscie dopiero srube dokrecona:) :) :)

    • 8 1

   • Za PO było odrabianie strat

    Po tym, jak premier Kaczyński naładował tam misiewiczów...

    • 1 0

  • Jak w pilce nożnej (3)

   100 lat za murzynami z Francji

   • 20 5

   • Ale Lewandowskiego to ty szanuj

    • 6 9

   • Olisadebe

    • 6 1

   • W Chorwacji też same negry, dowcipku? ;)

    • 2 1

  • ty jesteś nawet 2 milardy lat za żabą i kaczką.

   • 9 1

  • Biman

   Za Bangladeszem także.

   • 1 1

  • Pensje (4)

   Jak w Afryce.2500 netto za 10 godzin dziennie.

   • 5 4

   • Afrykę to ostatni raz widziałeś w szóstej klasie na mapie ściennej

    • 6 0

   • Wielu w Polsce chcialoby zarabiac tak jak Nigeryjczycy z ktorymi pracuje. (2)

    .

    • 5 2

    • Ci z buszu (1)

     buuahahaha

     • 0 2

     • Odrobina matematycznych klamstewek zwanych statystyka

      PKB Nigerii w 2016 - 405 mld USD
      PKB Polski w 2016 - 469 mld USD

      ;)

      • 1 0

  • Obsługa celna straży granicznej to chamy (3)

   • 6 8

   • straż graniczna jest od tego abyś nie poleciał z terrorystą lub agresywnym posażerem pod wpływe

    a nie jest od lubienia.
    Taka ich rola i praca.

    • 7 3

   • do szkoły !

    straż graniczna nie zajmuje się obsługą celną

    • 8 3

   • Masz na mysli celnikow, ktorzy kontroluja pracownikow SG kiedy ci ostatni przylatuja?

    • 0 0

 • samoloty powinny mieć tabliczkę (11)

  • 107 25

  • (1)

   Szczególnie te czarterowe do ciepłych krajów... :D

   • 29 5

   • niejedna laska tam leci w nagrodę

    • 30 7

  • troszkę wiary zmądrzało, że wakacje w pl to zimno, deszcz, drogo, korki itp

   • 10 4

  • Dokladnie im wieksza emigracja tym wiecej na loitnisku jak widac emigracja nie spada tylko sie zwieksza (6)

   Wczesniej dzieki PO teraz dzieki pisowi

   • 14 3

   • (5)

    Bzdura. Od kilku lat imigracja do Polski przerasta emigrację. Także liczba mieszkańców Gdańska od kilku lat wzrasta, zamiast spadać w wyniku suburbanizacji. Klepiesz komunały bez pokrycia w rzeczywistości.

    • 4 13

    • drugi pinokio

     • 4 0

    • gdańszczanin jak z koziej d... trąba. Niedawno na tym forum była informacja, że w Gdańsku spadła ilość mieszkańców. (3)

     • 4 2

     • Raczej że wolniej rośnie niż rok temu. Ale o jeszcze trzeba umieć czytać że zrozumieniem trollu

      • 2 2

     • Gdanszczanie wyjada do siebie (1)

      Na Kujawy Mazury i za Bug to ci którzy najwiecej hejtuja na forum

      • 1 1

      • To nie są gdańszczanie

       • 0 0

  • zgadzam sie w zupelnosci wiekszosc polakow lata do pracy

   chlubicie sie czym ze rodacy musze wyjezdzac ? bo tu caly czas jest syffff ! jak ogldam ta propagande w tv o podwyzszeniu zarobko kurr. ile my jeszcze w takim chorym kraju bedziemy musieli zyc , wystarczy podejsc pod bramki z rodakami na lotnisku zobaczyc kierunki islandia norwegia anglia irlandia wszyscy walizki 33 kg z pelnym nadbagazem popytac gdzie jada sam stalem pare razy w tych kolejkach i tak oto polski narod dumnny z tego ze caly czas Polak musi u obcych robic brawo panstwo polskie ! ten kraj nigdy nie bedzie normlany dopoki nigd sejmu nie wysadzi w pizz************

   • 20 1

 • (30)

  Dlaczego samoloty zaczęły latać w nocy ...między 23 a 5 nie powinno być żadnego samolotu a lądują kpina

  • 63 217

  • tak stoi w piśmie, po nocy latać nie będziesz, gdyż w coś wyrżnąć możesz (4)

   • 67 4

   • Hahahahahhahhahahaha!

    Dzięki Ci! O Kaznodziejo!

    • 19 3

   • Księga ulicy mówi jasno (1)

    Kto w nocy samolotem startuje bądź ląduje
    ten na lańsko zasługuje

    • 28 1

    • Blok ekipa

     • 1 2

   • kaznodziej jak z koziej d*py trabka

    • 2 7

  • za to nie ma w tym czasie pociągów PKM (3)

   zawsze coś

   • 42 4

   • Szynobusy PESy głośniejsze od odrzutowca. ;)

    • 43 4

   • Fakt, że to jest smutne. pesa głośniejsza od Boeing'a.

    Czy naprawdę nie da się nic zrobić z tymi silnikami? Na peronie trzeba uszy zatykać.

    • 3 0

   • sama nie wiem, co bardziej hałasuje: PKM czy samolot....

    • 0 0

  • I do tego zaczęły latać nad miejscami gdzie można było spokojnie mieszkać. (3)

   • 16 26

   • na wsi nie latają, nie lądują i nie startują (2)

    • 11 2

    • ale nad wsią tak (1)

     • 2 1

     • Przymorze to nie wieś

      • 3 2

  • racja. (8)

   zacznijmy protestować. Wizzair traktuje nasze lotnisko jak szmatę. Opóźniony przylot o 4 w nocy? nie ma sprawy! Gdańsk załatwi.
   Dosyć tego! Albo przylatujesz do 00, albo czekasz do rana.

   • 14 30

   • (3)

    Trzeba zrobić dla nich powietrzną poczekalnię. Genialny jesteś :)

    • 26 5

    • taką redę na niebiesiach

     • 12 1

    • Gościu. Są lotniska, z wiekszym przerobem (1)

     I zamykają się po 23. Mogą przyjść wtedy tylko awaryjne lądowanie. W takiej Hiszpanii już dobrze poznali się na cwaniakach z biedolotow

     • 2 6

     • gdzie i konkretnie które lotniska zostały zamknięte z powodu nocnego hałasu?

      Może mylisz dostępność/przepustowość i standard danego lotniska oraz ekonomiczne powody.

      • 0 0

   • Nie raz sasem lądowałem po 1...

    • 5 1

   • ha ha

    Ty tak na serio?
    Na całym świecie tak się zdarza, że loty są opóźnione.

    • 9 6

   • Masz rację (1)

    Zabronić lądowania o tej porze nocy. Niech 4 godziny polata w kółko i ląduje dopiero po 8 rano.

    • 15 3

    • Dobre ha ha

     Niech wszystkie wiszą nad lotniskiem.
     Starty i lądowania od 8.00 do 22.00.

     • 6 0

  • Jak zaczęły latać słoju? (1)

   Zawsze latały.

   • 16 5

   • To troll z nowogrodzkiej. U niego w Warszawie w nocy nie latają

    • 5 1

  • kolejny kóry kupuje mieszkanie pod lotniskiem a potem drze mordę że hałas? (1)

   • 35 7

   • Chyba duren jesteś.

    • 0 1

  • Masz problem ale to dlatego że sam nie latasz żal d*pe ściska

   • 10 5

  • Od wielu lat m.in. po 23.00 jest lot z W-wy (2)

   Skąd wy ludzie jesteście?
   Z Pcimia Dolnego?
   I nigdy się nie przemieszczacie, podróżujecie, latacie?
   Tylko w godzinach 8.00-22.00?
   O tej godzinie to b.dobre połączenie z W-wy.

   • 9 2

   • (1)

    W Warszawie nie latają. Taki był przekaż dnia, że nie latają to piszemy

    • 1 0

    • No chyba że... oficjalnie nie latają

     • 1 0

 • Praga.... (20)

  Czemu brak sensownych i tanich połączeń do Pepików ??? Z chęcią bym poleciał sobie do pięknej Pragi,a nie busem tłuc się 16h .....

  • 265 12

  • (5)

   Bo macie choo.owego prezydenta Adamowicza. I tyle.

   • 15 43

   • Z Pragi ? Raczej Żoliborza .... (2)

    • 12 1

    • Z centralnego portu lotniczego polecisz gdzie chcesz (1)

     • 9 4

     • Na balonie

      • 6 0

   • Przyjdzie kandydat z PiSu

    i jedyną destynacją będzie Białoruś.
    Także wiesz... doceniaj to co masz.

    • 10 11

   • Za Kacpra

    polecisz w kosmos.
    Przecież gospodarka polska przegania chińską.

    • 7 2

  • Brakuje polaczen do tze. cieplych krajow (2)

   Np turcja, wlochy, teneryfa, francja poludniowa itp

   • 20 4

   • managerowie linii mają to głęboko gdzieś

    a mentalność nadal - z północy latają na północ a z południa... akurat ci to mogą latać wszędzie

    • 3 3

   • Chyba nie wiesz co to ciepłe kraje

    Akurat to czartery "do ciepłych krajów" napędzają statystykę lotnisku imienia... zapomniałem:) i to te samoloty burzą nasz spokój nocą, przylatują i odlatują przeważnie w nocy - nad ranem. Nikt normalny nimi nie lata, kto by chciał oczekiwać na spóźnione rejsy.

    • 4 4

  • (1)

   A kto ci każe busem jechać. Masz pociąg. I to nie jeden. Jakiś niezborny jesteś

   • 14 6

   • a ile tych pociągów jest z Gdyni?

    • 1 2

  • Autem 7 godzin (2)

   Nie daleko

   • 8 7

   • Z Gdańska bezpośrednio do Pragi 8,5h (1)

    9h przez Szczecin, Berlin i Drezno :)

    • 11 0

    • Z Gdańska można A1 i S8

     Biorąc pod uwagę czas na odprawy i takie tam plus lot, to samochodem nie jest tak źle.

     • 6 1

  • zrób prawko

   to ułatwia podróżowanie

   • 4 4

  • Sprawdź przez Radom.

   • 3 0

  • to my jesteśmy lepsi (2)

   Po co? Praga może dla Gdańska buty czyścić.

   • 4 4

   • przestań ćpać (1)

    • 2 1

    • szlachcianka gdańska-buuuahahahaha!! z ex pegeeru co się przywlokła do Gdańska.

     • 0 2

  • Były połączenia do pragi. Oblizenie lotow

   Minimalne.

   • 0 0

 • Hałas z lotniska też narasta!!! (18)

  Oby otworzyli to w Gdyni to ruch sie rozłoży;)

  • 78 152

  • w gdyni cayły czas jest otwarte

   na początku lipca obsługiwało nawet 100 tyś osób dziennie. taki wynik że gdańsk może tylko pozazdrościć ;P

   • 43 1

  • za to, że szczurek roztrwonił 100 baniek w Kosakowie powienien mieć prokuratora. (5)

   • 33 9

   • Gdyby zarządzał prywatną firmą to by poleciał z dyscyplinarką i długami za takie coś

    • 8 3

   • Spoko, właśnie kombinuje... (3)

    ...jak spredać PWiK za sto baniek by saldo się zgadzało.
    Mnie, od 7 mieszkańca Gdyni, cały czas dziwi, jak to jest możliwe, że tutejsi cały czas go wybierają i to od nastu lat! Tu się k... nic nie dzieje! Szczurek dotuje kwotą 7 mln komercyjne Opener a miejsc w przedszkolach brak. Ekstakada coraz mniej przejezdna, miasto zamiera - staje się sypialnią emerytów. Szkoda słów...

    • 2 1

    • Napływowa ludność nigdy nie zrozumie postaw i zachowań mieszkańców Gdańska, Gdyni, Sopotu z tutejszą metryką urodzenia (1)

     • 1 1

     • Tu masz rację.

      Jak można być takim zerem, że metryka urodzenia to jedyne, w czym możesz być w swoim mniemaniu lepszy?

      • 0 0

    • A masz dowód na te 100 baniek? To zgłoś to tam gdzie trzeba.

     Bo takie pisanie na forum, to oszczerstwa tchórzy.

     • 1 0

  • Mi tam hałas nie przeszkadza, jak dla mnie to mogą nawet startować i lądować co 2 min (1)

   • 29 8

   • ale ty mieszkasz w Kocborowie

    • 7 17

  • Hałas przeszkadza? (6)

   Ale cena za m2 nie przeszkadzała? Jesteście śmieszni, kupujecie mieszkania w pobliżu lotniska, wysypiska, na polach za miastem.. a potem marudzenie, że hałas, że smród, że klepisko, że korki....

   • 55 5

   • ty jesteś śmieszny. (2)

    żaden zakład nie ma prawa dokonywać immisji poza swój teren. Jeśli katuje hałasem to płaci odszkodowania i zadośćuczynienie.
    Nie ma wyjętych spod prawa.

    • 7 35

    • Ten zakład się tam nagle nie pojawił, tylko już był jak kupowałeś swoje mieszkanie. (1)

     I to nie lotnisko generuje hałas, tylko samoloty. Równie dobrze możesz żądać odszkodowania od Januszy w 20letnich golfach, że ich tylu na drogach.

     • 28 2

     • ja z przyjemnością bym tak zrobił

      mieszkam w centrum i hałas jest niemiłosierny - dzięki tym w samochodach i na motorach

      no ale co zrobić...

      • 3 4

   • a ty niby jakie kupiles i gdzie? (2)

    20 metrów studio we wrzeszczu za 20tys. pln/ m2 ?

    • 7 11

    • A co cię to gó*no obchodzi?

     • 9 5

    • Albo masz drogo, albo masz smród.

     • 0 0

  • rozlozyc to mozesz jedynie swoje nogi

   • 9 3

  • Kto i po co miałby się przenosić do nowego lotniska położonego 20 km od tego na którym już operuje?

   • 11 2

 • Hmm (4)

  A kiedy Mexico City,Bangkok?,polaków stać na takie loty,cały rok ciepło,można odpocząć,naładować baterie,przykładem niech jest Norwegian,który ma tanie bilety na bardzo dalekich trasach z Oslo...

  • 87 17

  • To lec z Oslo

   • 15 8

  • Po magnes na lodówkę, ha ha ha

   • 8 4

  • To sobie kup loty łączone Norwegianem z GDN do mex. taka ich idea. Jak można porównywać Oslo do Gdańska i myśleć o bezpośrednim połączeniu do Meksyku, rety. Masz jakieś pojęcie o lotnictwie?

   • 3 1

  • A kiedy Hanower?

   • 0 1

 • (11)

  Chyba czas się dogadać i uruchomić lotnisko w Gdyni. Czas na chore ambicje Szczurka zakopać.

  • 35 74

  • dlaczego szczur wtdał z naszych pieniędzy 100 milionów? dlaczego nie ubiegał sie o wsparcie z UE? (8)

   • 16 9

   • Jak się nie ubiegał? (6)

    Tylko PiSior nie sprawdza faktów

    • 13 13

    • pokaż wniosek trollu? wydał 100 baniek z kasy miasta!!!

     • 14 5

    • Nawet dostał dotację.. (4)

     Którą musiał oddać bo nakłamał w deklaracji :-)

     • 11 8

     • (3)

      Jaką dotację Gdynia dostała? Większość ludzi dalej nie rozumie kto, komu i co miał co oddać. Dotacje Gdyni i gminy Kosakowo dla spółki operującej lotniskiem zostały uznane za nieuzasadnioną pomoc publiczną. I to lotnisko miało oddać Gdyni, a nie Gdynia UE

      • 20 1

      • Szczurek nie ubiegal się o kasę z UE, on ten chory pomysł finansowal z kasy mieszkańców. (2)

       • 8 6

       • (1)

        Niech powie prosto w oczy mieszkańcom ile kosztuje rocznie utrzymanie lotniska - widmo. Panie Szczurek ma Pan na tyle honoru?

        • 4 8

       • niejaki "h" nie nadymaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie.

        • 2 1

   • na jaki dokument się powołujesz?

    Normalnie drugi pinokio rzuca kwotami to tu tam.
    A wszystko bez pokrycia faktów.

    • 4 0

  • Ten pan ma loty od dłuższego czasu (1)

   • 8 5

   • Ty od urodzenia.

    • 4 0

 • Lecialwm raz (4)

  I zaraz wracalem, wiec dolozylem sie do wyniku.
  Super że nasze lecisko rośnie w siłę

  • 54 13

  • He Slowacja (1)

   Pamietne loty eurolotem do Popradu zimą....

   • 6 0

   • Do Sankt Petersburga

    przydałoby się jeszcze połączenie... nie daleko a destynacja bardzo szeroko przyciągająca

    • 6 1

  • A co z liniami OLT ekspress ktore pchnely to lotnisko i prezydentem co pociagnal razem z innymi urzednikam. (1)

   • 2 5

   • Spadaj do żuliborza,nędzo umysłowa.

    • 5 1

 • (12)

  Ile z tego turystów? Milion? Reszta to chyba pracownicy z wysp i skandynawii. No,ale to super bo pamietacie to lotnisko ponad 10 lat temu? Ten kurnik...

  • 133 13

  • trudno zapomnieć, przecież wciąż tam stoi (2)

   • 30 2

   • w dodatku połączenia do Londynu (1)

    z bramki nr 1 kurnika

    • 7 1

    • No i...

     • 0 0