Fakty i opinie

stat

Lotos i PGE rywalizują o nazwę stadionu w Letnicy

O prawo do nazwy walczą dwie firmy: Grupa Lotos i nie związana z Trójmiastem Polska Grupa Energetyczna (PGE).
O prawo do nazwy walczą dwie firmy: Grupa Lotos i nie związana z Trójmiastem Polska Grupa Energetyczna (PGE).

Dwie firmy: Grupa Lotos oraz Polska Grupa Energetyczna złożyły oferty na kupno praw do nazwy gdańskiego stadionu.Czy nazwa gdańskiego stadionu będzie mieć dla ciebie znaczenie?

tak, nazwa będzie miała spory wpływ na atmosferę na stadionie

28%

byleby była związana z nami, ale szczegóły nie są dla mnie istotne

38%

w ogóle nie przywiązuję do tego wagi

34%
Jak to możliwe, że wpłynęły tylko dwie oferty, skoro w ubiegłym tygodniu przedstawiciele budującej stadion spółki BIEG 2012 informowali o czterech firmach chcących wziąć udział w konkursie?

- Zainteresowanym firmom przekazaliśmy szczegółowe warunki konkursu. Po zapoznaniu się z nimi tylko dwie firmy przedstawiły swoje oferty - tłumaczy Michał Kruszyński, rzecznik firmy BIEG.

Wśród czterech firm był gdański Lotos. Czy firma ostatecznie złożyła ofertę? - Tak, potwierdzam tę informację - usłyszeliśmy od Marcina Zachowicza, rzecznika gdańskiej grupy.

Druga z walczących o nazwę firm nie pochodzi z Trójmiasta. - W strategii marketingowej naszej grupy jest miejsce na promocję poprzez sport. Potwierdzam, że złożyliśmy ofertę w konkursie na nazwę stadionu w Gdańsku - powiedział nam Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Energetycznej, czyli firmy produkującej i przesyłającej energię elektryczną.

Kto umieści nazwę swoją nazwę dowiemy się w czwartek, o godz. 14. Wtedy poznamy zwycięzcę konkursu, ale władze miasta i spółki BIEG 2012 nie ujawnią, czyją ofertę odrzucono.

Zwycięzca podpisze umowę na prawa do nazwy na 5 lat.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (402)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.