Fakty i opinie

Loty z Gdańska na Heathrow liniami British Airways

Najnowszy artukuł na ten temat Dokąd latamy z Gdańska na wakacje
Od lipca będzie można polecieć z Gdańska na Heathrow w Londynie, największe europejskie lotnisko i jedno z największych na świecie.
Od lipca będzie można polecieć z Gdańska na Heathrow w Londynie, największe europejskie lotnisko i jedno z największych na świecie. fot. Konstantin Von Wedelstaedt/wikipedia.org

Loty z Gdańska na Heathrow w Londynie, największe europejskie lotnisko, wystartują 2 lipca i będą wykonywane trzy razy w tygodniu przez British Airways.Samolotami latasz najczęściej:

w sprawach biznesowych 18%
żeby spotkać się z rodziną 16%
na wakacje 51%
w ogóle nie latam 15%
zakończona Łącznie głosów: 1064
Port lotniczy w Rębiechowie od dawna zabiega o to, by najwięksi światowi przewoźnicy, jak chociażby Lufthansa czy KLM, latali z Gdańska.

Na początku 2017 roku było wiadomo, że liczba pasażerów w 2016 roku przekroczyła 4 mln oraz że wkrótce z Gdańska zacznie latać KLM.

Wtedy to prezes lotniska Tomasz Kloskowski mówił, że chce przyciągać kolejne duże linie lotnicze. Przyznał, że w siatce połączeń brakuje mu choćby British Airways.

Udało się do tego doprowadzić po czterech latach. Kto by przypuszczał, że jedna z największych linii na świecie pojawi się w Gdańsku w tak trudnym momencie jak teraz, gdy z powodu pandemii i lockdownów ruch lotniczy w Rębiechowie spadł z ponad 5 do do 1,7 mln pasażerów rocznie.

Niemal 90 proc. mniej pasażerów na lotnisku w 2020 r. niż rok wcześniej

81 mln pasażerów w 2019, 22 mln w 2020 roku- Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych - cieszy się Tomasz Kloskowski. - Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach.

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 przed wyjazdem. Jaki i za ile?O tym, jak potężnym hubem przesiadkowym jest Heathrow, niech świadczy fakt, że w 2019 roku lotnisko obsłużyło 81 mln pasażerów. W ubiegłym, pandemicznym, było ich 22,1 mln.

Na Heathrow lata około 90 przewoźników, którzy oferują regularne połączenia z ponad 90 krajami świata. Pasażerowie będą mogli tam przesiąść się na samoloty latające m.in. do Stanów Zjednoczonych, Australii i Azji, na Bliski Wschód, ale także na Karaiby, Malediwy czy Seszele.

Samoloty British Airways wracają do Gdańska po 20 latachNowe połączenie British Airways to pierwsze połączenie Gdańska z tym londyńskim lotniskiem, ale nie pierwsza obecność brytyjskiego przewoźnika w naszym mieście. Latał on już z Gdańska w zamierzchłych czasach, w okresie od kwietnia 1998 do października 2001 roku, tyle że na lotnisko Gatwick.

Airbusy British Airways pojawią się na gdańskim lotnisku od lipca.
Airbusy British Airways pojawią się na gdańskim lotnisku od lipca. materiały prasowe
- Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę - mówi Neil Chernoff, dyrektor ds. Siatki Połączeń i Sojuszy British Airways.

Loty z Gdańska na Heathrow w środy, piątki i niedzieleNa trasie z Gdańska do Londynu loty odbywać się będą w środy, piątki i niedziele, w okresie między 2 lipca a 26 września, na pokładzie samolotów Airbus 320, które mogą zabrać na pokład 180 osób.

Godziny lotów:

  • Gdańsk - Londyn: 20:00-22:15 (czasu polskiego),
  • Londyn - Gdańsk: 17:00-19:15 (czasu polskiego).

W 2021 roku Port Lotniczy Gdańsk ma w swojej siatce w sumie 86 połączeń, do 21 państw (w tym do Polski), na 71 lotnisk, realizowanych przez 11 przewoźników.  

Opinie wybrane


wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »