Fakty i opinie

stat

Luksusowe łodzie zacumują w Gdyni

Na gdyńskich targach zaprezentuje się ok. 70 jednoistek. Wśród nich będzie także jacht Odissea IV zbudowany w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts.
Na gdyńskich targach zaprezentuje się ok. 70 jednoistek. Wśród nich będzie także jacht Odissea IV zbudowany w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts. mat. prasowe

Już po raz trzeci w Gdyni zorganizowane zostaną Targi Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i Woda". Impreza rusza w czwartek.W ubiegłym roku na targach pojawiło się 55 wystawców oraz 50 jednostek pływających. Zawarte transakcje liczone były w milionach złotych. Tymczasem w tym roku ma być jeszcze lepiej. Jak poinformowali organizatorzy, spodziewać się możemy aż 80 wystawców, a w gdyńskiej marinie zacumuje co najmniej 70 jednostek.

- Podczas targów przewidziano wiele imprez towarzyszących - mówi Aneta Religo z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Będą min. pokazy ratownictwa na skuterach wodnych, festiwal żeglarski i regaty. Niestety zabraknie ważnych żeglarzy, bo nasza reprezentacja jest na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Jednak najważniejszą częścią imprezy będą prezentacje nowych jednostek pływających produkowanych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wśród nich mają znaleźć się prawdziwe perełki - ponad 20-metrowe, luksusowe jachty. Atrakcją będą także szybkie łodzie motorowe, które trasę z Gdyni na Hel pokonują w zaledwie 12 minut.

Targi na wodzie WIATR i WODA 2008 w Gdyni
Przystań Jachtowa "Marina Gdynia"
al. Jana Pawła II 13 A
Termin: 7-10 sierpnia 2008 roku
Godziny otwarcia: 7 sierpnia (czwartek) - 12.00-18.30
8 - 10 sierpnia (piątek - niedziela) - 11.00-18.30
Ceny biletów wstępu 5 zł
Dzieci do lat 13 - wstęp wolny

Opinie (53) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.