• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Łup ważył pół tony, złodziejom zabrakło sił

piw
14 listopada 2022, godz. 17:00 
Opinie (95)
Piątka młodych mężczyzn kradzieży próbowała dokonać na jednym z placów budowy w centrum Gdańska (zdjęcie poglądowe). Piątka młodych mężczyzn kradzieży próbowała dokonać na jednym z placów budowy w centrum Gdańska (zdjęcie poglądowe).

Pięciu młodych mężczyzn, w tym dwóch nieletnich, postanowiło ukraść z placu budowy profesjonalną mieszarkę do gruntu. Łup prezentował się okazale, bo to maszyna warta około 20 tys. zł, ale też okazały był jego ciężar - pół tony. Gdy złodzieje próbowali go wynieść, uruchomił się alarm.Wszystko działo się w nocy z piątku na sobotę na budowie w centrum Gdańska.

Plan rabusiów był prosty: w piątkę podnoszą ważącą pół tony maszynę i przenoszą ją do wynajętego wcześniej samochodu na minuty, którym uciekają z łupem.

Złodzieje prawdopodobnie przecenili jednak swoje siły, bo gdy podnieśli - siłą własnych rąk - maszynę i próbowali ją przenieść, to uruchomili przy okazji alarm. Po chwili na miejscu zjawiła się ochrona. Jej pracownikom udało się zatrzymać jednego z rabusiów - jak się okazało, najmłodszego.

16-latek został przekazany policjantom z Gdańska, a po przesłuchaniu trafił do Izby Dziecka.

Czterech zatrzymano, piąty zgłosił się samPolicjanci przesłuchali też świadków i zabezpieczyli monitoring. I tak - po nitce do kłębka - ustalili personalia pozostałych uczestników nieudanej kradzieży.

- Do tej sprawy funkcjonariusze w sobotę i w niedzielę zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19 i 26 lat. Kolejny, 16-letni sprawca, wiedząc, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Trzej pełnoletni podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Dwaj nieletni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane