Fakty i opinie

Luz na drogach zachęca do szybkiej jazdy

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Ponad 40 kierowców straciło prawa jazdy

- Od piątkowego poranka obserwuję absolutny rajd na trójmiejskich drogach. Jak tak dalej pójdzie, to prawdziwym zagrożeniem nie będzie koronawirus, tylko my sami za kierownicami naszych rozpędzonych do absurdalnych prędkości aut - apeluje nasza czytelniczka, pani Marta. Oto jej spostrzeżenia.Czy mniejszy ruch zachęca cię do szybszej jazdy?

tak, wiele ograniczeń prędkości jest bez sensu 30%
tak, ale w mieście zawsze bardziej uważam 27%
nie, stosuję się do przepisów niezależnie od natężenia ruchu 43%
zakończona Łącznie głosów: 1221
Już od czwartku dzieciaki nie chodzą do szkół z powodu zagrożenia koronawirusem. W pierwszy dzień wielkich zmian nie było, ale w piątek już było na drogach bardzo luźno. Jechałam z Rumi do Sopotu podczas porannego szczytu. Korków zero, płynnie przez każde światła.

Niestety, mimo że ruch jasno wskazywał, że każdy, kto wyjechał o zwykłej porze, dotrze do miejsca docelowego znacznie szybciej niż zazwyczaj, to nie brakowało tych, którym się bardzo spieszyło. Umówmy się: przekraczanie dozwolonej prędkości o ok. 20 km/h na trasie średnicowej Trójmiasta to praktycznie norma, ale to co się działo w piątek, przechodzi ludzkie pojęcie.

Na brawurę na drogach zwracają uwagę też rowerzyści.
Na brawurę na drogach zwracają uwagę też rowerzyści. zrzut ekranu - Facebook
Policja pewnie zajęta koronawirusem, więc niektórzy kierowcy sobie ostro pofolgowali. Jeszcze bym na to machnęła ręką, gdyby sobie po prostu gnali, ale podczas dwóch piątkowych przejazdów miałam kilka naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Dwa razy ktoś przejechał na czerwonym. Wciskają się z lewego z wielką prędkością na prawy i ostro hamują, bo zaraz skręcają w prawo. Migają światłami, bo 70 na ograniczeniu do 50 km/h to im w mieście za mało! Do tej pory takie akcje miałam najwyżej na obwodnicy, ale teraz przeniosły się do centrów miast.

Mam nadzieję, że się wszyscy opamiętamy, bo jak tak dalej pójdzie, to prawdziwym zagrożeniem nie będzie koronawirus, tylko my sami za kierownicami naszych rozpędzonych do absurdalnych prędkości aut! Pamiętajmy, że mniejszy ruch nie powoduje od razu, że można jechać "szybko i bezpiecznie"!
Ulice w centrum Gdyni w piątkowy poranek.
Ulice w centrum Gdyni w piątkowy poranek. fot. Trojmiasto.pl
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (137) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.