Fakty i opinie

stat

Lwy z ZOO upolowały żyrafę... z kartonu


Zebra, żyrafa i antylopa padły łupem lwów z gdańskiego ZOO. Zwierzęta, na które polowały drapieżniki, wykonali z kartonu uczniowie i pracownicy ogrodu zoologicznego. Wszystko w ramach akcji aktywizowania lwiego stada.Czy widziałe(a)ś już lwy w gdańskim ZOO?

tak, i to niejeden raz

11%

tak, miałe(a)m okazję

20%

nie, ale wybiorę się do ZOO, aby je zobaczyć

29%

nie, bo schowały się gdzieś

15%

nie, bo nie miałe(a)m jeszcze okazji

19%

nie, z innego powodu

6%
Arco, zgodnie z lwią zasadą, nie wysilał się za bardzo. Na polowanie wysłał lwice, a sam czekał na efekty. Dopiero kiedy Tschibinda powaliła kartonową żyrafę, włączył się do akcji i... przejął zdobycz.

- Tak już jest, że samice polują, a lew z tego korzysta - skomentowała krótko Marta Gurbiel, opiekun drapieżników.

Tschibinda postanowiła więc zaatakować antylopę, a chwilę później zebrę. Kiedy już kartonowe zwierzę w paski znalazło się na ziemi, do polowania włączyła się młodsza lwica. Tymczasem Arco zwietrzył okazję: zagarnął antylopę i zaczął rozglądać się za zebrą. Jedna z lwic chwyciła więc zdobycz i uciekła w zarośla.

- W środku kartonowych zwierząt umieściliśmy kawałki wołowiny. A że Arek jest dość zaborczy, lepiej się ewakuować i zjeść w spokoju - wyjaśniała Małgorzata Kościelak, asystent działu drapieżnego.

Chwilę później Tschibinda postanowiła wykorzystać nieuwagę Arco i sprawdzić, czy wewnątrz żyrafy jest jeszcze mięso. Lew zauważył jednak samicę i nie pozwolił dobrać się do zdobyczy. Łącznie polowanie wraz z jedzeniem zajęło niecałe dziesięć minut, ale jak podkreślają opiekunowie, był to cenny czas aktywizacji zwierząt.

- To urozmaicenie ich typowego dnia. W ich życiu wydarzyło się coś nowego. Do tej pory dostawały niespodzianki na przykład w postaci mięsa w zwykłych kartonach, a teraz otrzymały kartonowe zwierzęta. I były nimi zainteresowane - cieszyła się Małgorzata Kościelak.

- Antylopę wykonaliśmy my, a zebrę i żyrafę dzieciaki z jednej z gdańskich szkół za co im dziękujemy - mówiła opiekunka zwierząt.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem lwów, więc ZOO zamierza powtórzyć ją w przyszłości.

Zobacz też afrykańskie gryzonie, które lubią się przytulać

Opinie (81) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.