Fakty i opinie

stat

Lwy z ZOO upolowały żyrafę... z kartonu


Zebra, żyrafa i antylopa padły łupem lwów z gdańskiego ZOO. Zwierzęta, na które polowały drapieżniki, wykonali z kartonu uczniowie i pracownicy ogrodu zoologicznego. Wszystko w ramach akcji aktywizowania lwiego stada.Czy widziałe(a)ś już lwy w gdańskim ZOO?

tak, i to niejeden raz

11%

tak, miałe(a)m okazję

20%

nie, ale wybiorę się do ZOO, aby je zobaczyć

29%

nie, bo schowały się gdzieś

15%

nie, bo nie miałe(a)m jeszcze okazji

19%

nie, z innego powodu

6%
Arco, zgodnie z lwią zasadą, nie wysilał się za bardzo. Na polowanie wysłał lwice, a sam czekał na efekty. Dopiero kiedy Tschibinda powaliła kartonową żyrafę, włączył się do akcji i... przejął zdobycz.

- Tak już jest, że samice polują, a lew z tego korzysta - skomentowała krótko Marta Gurbiel, opiekun drapieżników.

Tschibinda postanowiła więc zaatakować antylopę, a chwilę później zebrę. Kiedy już kartonowe zwierzę w paski znalazło się na ziemi, do polowania włączyła się młodsza lwica. Tymczasem Arco zwietrzył okazję: zagarnął antylopę i zaczął rozglądać się za zebrą. Jedna z lwic chwyciła więc zdobycz i uciekła w zarośla.

- W środku kartonowych zwierząt umieściliśmy kawałki wołowiny. A że Arek jest dość zaborczy, lepiej się ewakuować i zjeść w spokoju - wyjaśniała Małgorzata Kościelak, asystent działu drapieżnego.

Chwilę później Tschibinda postanowiła wykorzystać nieuwagę Arco i sprawdzić, czy wewnątrz żyrafy jest jeszcze mięso. Lew zauważył jednak samicę i nie pozwolił dobrać się do zdobyczy. Łącznie polowanie wraz z jedzeniem zajęło niecałe dziesięć minut, ale jak podkreślają opiekunowie, był to cenny czas aktywizacji zwierząt.

- To urozmaicenie ich typowego dnia. W ich życiu wydarzyło się coś nowego. Do tej pory dostawały niespodzianki na przykład w postaci mięsa w zwykłych kartonach, a teraz otrzymały kartonowe zwierzęta. I były nimi zainteresowane - cieszyła się Małgorzata Kościelak.

- Antylopę wykonaliśmy my, a zebrę i żyrafę dzieciaki z jednej z gdańskich szkół za co im dziękujemy - mówiła opiekunka zwierząt.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem lwów, więc ZOO zamierza powtórzyć ją w przyszłości.

Zobacz też afrykańskie gryzonie, które lubią się przytulać

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (81)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.