Fakty i opinie

Zmiany na ważnej ulicy w Małym Kacku

O tym, jak będzie wyglądał ruch na Łowickiej, zdecydują m.in. mieszkańcy  konsultacjach.
O tym, jak będzie wyglądał ruch na Łowickiej, zdecydują m.in. mieszkańcy konsultacjach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Mieszkańcy Małego Kacka będą mieli tydzień na to, by zdecydować poprzez elektroniczny formularz, jak ma wyglądać organizacja jazdy na odcinku ul. Łowickiej - pomiędzy ul. Małopolską i ul. SieradzkąMapka. Ruch będzie jednokierunkowy - pytanie, w którą stronę.Czy ruch w dzielnicy, w której mieszkasz, jest uspokojony?

tak, są spowalniacze i inne ograniczenia 40%
tak, ale nie wszędzie tam, gdzie to potrzebne 29%
nie, kierowcy mogą rozwijać duże prędkości 31%
zakończona Łącznie głosów: 284
Mały Kack to dzielnica, w której dominują domy jednorodzinne. W ciągu dnia nie jeździ tu wiele samochodów. Sytuacja zmienia się w godzinach szczytu, kiedy mieszkańcy wyjeżdżają ze swoich domów bądź do nich wracają.

Newralgiczna jest ul. Łowicka. To droga w Małym Kacku, którą wiele osób skraca sobie drogę, objeżdżając po południu zatory na Stryjskiej, al. Zwycięstwa oraz początku Wielkopolskiej. Rano kierowcy skręcają z Wielkopolskiej, wyjeżdżając na rondzie M. Brzeskiego i kierując się dalej w stronę centrum.

Ul. Łowicka w Małym Kacku w części jednokierunkowaI to właśnie na tej ulicy mają niebawem nastąpić zmiany. Urzędnicy proponują pomiędzy ul. Małopolską i Sieradzką ruch jednokierunkowy, ale decyzję o kierunku zostawiają mieszkańcom.

- Temat zmiany organizacji ruchu na ulicy Łowickiej na ulicę jednokierunkową poruszany był wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami Małego Kacka. Skierowałem wniosek do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, który przygotował dwa warianty nowej organizacji ruchu, jeden w kierunku ulicy Wielkopolskiej i drugi w kierunku stadionu miejskiego - mówi Sebastian Jędrzejewski, radny miasta, reprezentujący tam m.in. mieszkańców Małego Kacka.
Pierwszy wariant polega na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu na ul. Łowickiej, od ul. Sieradzkiej do ul. Małopolskiej:
graf. Urząd Miasta w Gdyni

Drugi wariant polega na wprowadzeniu jednego kierunku od ul. Małopolskiej do Sieradzkiej:
graf. Urząd Miasta w Gdyni

Zdalne konsultacje odbędą się od 17 maja do 24 maja 2021 roku. Mieszkańcy będą mieli tydzień, by wypełnić ankietę. 17 maja będzie ona dostępna na stronie internetowej miasta.

Mieszkania w Małym Kacku: sprzedaż wynajem

Luksusowy apartament przy lesie Mały Kack
845 000 zł
Gdynia Mały Kack
Nowoczesne 3 pokoje Gdynia Mały Kack
2 950 zł
Gdynia Mały Kack
3 pok, z m. parkingowym w cenie, zamknięte osiedle
640 000 zł
Gdynia Mały Kack

Opinie wybrane


wszystkie opinie (129)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »