Fakty i opinie

stat

Mandat dla księdza za spalenie książek

Sprawca nielegalnego spalenia odpadów został ukarany grzywną. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł.
Sprawca nielegalnego spalenia odpadów został ukarany grzywną. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł. fot. FB

Ksiądz, który w niedzielę dopuścił się spalenia książek przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej na Zielonym Trójkącie zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku sam zgłosił się do straży miejskiej. Na miejscu złożył wyjaśnienia i został ukarany mandatem.Jaki efekt przyniosło spalenie książek przez księdza:

uświadomiło ludziom zagrożenie wynikające z czytania takiej literatury 9%
ośmieszyło organizatora tego wydarzenia 51%
ucierpiał na tym Kościół 40%
zakończona Łącznie głosów: 6665
Przypomnijmy, w niedzielę Katolicka fundacja SMS z Nieba pochwaliła się w mediach społecznościowych akcją spalenia książek, obrazów i figurek fantasy przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej na Zielonym Trójkącie w Gdańsku.

Na stos poszły takie tytuły jak "Zmierzch" i "Harry Potter", oprócz tego spalone zostały też m.in. obrazy fantasy, afrykańskie i hinduskie figurki i maski, a nawet parasolka z japońską ikoną dziecięcej popkultury Hello Kitty, którą przedstawiciele polskiego Kościoła już nie raz w przeszłości uznawali za satanistyczną.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach, wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski zlecił komendantowi Straży Miejskiej w Gdańsku "działania sprawdzające" od strony palenia ogniska bez zezwolenia oraz palenia plastikiem i niedozwolonymi substancjami.

We wtorek po południu straż miejska poinformowała, że osoba podejrzewana o popełnienie wykroczenia złożyła w siedzibie SM wyjaśnienia i przyznała się do winy. Ksiądz został ukarany mandatem za naruszenie art. 191 Ustawy o odpadach, która mówi, że "kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny."

Za naruszenie tego artykułu grozi od 20 do 500 zł grzywny. Strażnicy nie podają, jaką kwotą został ukarany sprawca, bo jak twierdzą - w połączeniu ze sprawowaną funkcją publiczną - byłyby to dane wrażliwe.

Opinie (777) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.