Fakty i opinie

Symboliczny mandat za fetor z wysypiska na Szadółkach

Najnowszy artukuł na ten temat

NIK skontrolowała Zakład Utylizacyjny na Szadółkach i podwyżki za śmieci

Zakład Utylizacyjny w Szadółkach ostatnio daje się we znaki mieszkańcom Gdańska mocniej niż zwykle.
Zakład Utylizacyjny w Szadółkach ostatnio daje się we znaki mieszkańcom Gdańska mocniej niż zwykle. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku nałożył karę za fetor w Zakładzie Utylizacyjnym w Szadółkach. Chodzi o uciążliwości zapachowe, jakie w ostatnim czasie bardziej niż zwykle wydobywają się z terenu składowiska odpadów i docierają nawet do dzielnic mocno od niego oddalonych. Kara jest jednak symboliczna, bo zgodnie z prawem WIOŚ mógł nałożyć maksymalnie 500 zł mandatu. Konkretnej kwoty instytucja jednak nie podaje.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Czy w ostatnim czasie doskwierał ci fetor z Szadółek?

tak, regularnie i bardzo 54%
tak, ale rzadko i nie było to dla mnie mocno uciążliwe 17%
trudno powiedzieć, śmierdziało, ale nie wiem, czy to z Szadółek 6%
nie, nie czułe(a)m takiego problemu 23%
zakończona Łącznie głosów: 2820
- Chyba nigdy nie było tak źle i to pomimo uruchomienia nowej, hermetycznej kompostowni na początku tego roku . Niestety Zakład Utylizacyjny staje się problemem dla coraz większej liczby mieszkańców. Na naszej Mapie Smrodu zdesperowani obywatele miasta zaznaczają coraz więcej punktów - wskazują przedstawiciele Stowarzyszenia Sąsiadów Zakładu Utylizacyjnego Gdańsk Szadółki.
Nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta w ostatnich tygodniach regularnie informują nas o uciążliwym fetorze. Sygnały w tej sprawie mamy nie tylko z południowych dzielnic miasta, zlokalizowanych najbliżej składowiska odpadów, ale też m.in. z Wrzeszcza, Moreny, Chełmu czy Suchanina.

Na Mapie Smrodu mieszkańcy sami zaznaczają, gdzie czuć fetor dobiegający z Szadółek.
Na Mapie Smrodu mieszkańcy sami zaznaczają, gdzie czuć fetor dobiegający z Szadółek. www.facebook.com/StowarzyszenieSasiadowZakladuUtylizacyjnego
Kontrolę w tej sprawie przeprowadził ostatnio WIOŚ, który nałożył jednak karę na "osobę odpowiedzialną" z Zakładu Utylizacyjnego, a nie na spółkę.

Taką "osobą odpowiedzialną" może być prezes firmy lub osoba, którą wskaże. W tym przypadku, zgodnie z ustawą, sprawa traktowana jest jako wykroczenie, a sankcje w postaci kary finansowej są znacznie mniejsze niż w przypadku wydania decyzji administracyjnej, nakładanej na firmę.

Naruszenie ustawy o odpadach. WIOŚ nakłada mandat- Ustalono, że gospodarowanie odpadami na terenie Zakładu Utylizacyjnego odbywa się z naruszeniem art. 16 pkt. 2 Ustawy o odpadach, czyli powoduje uciążliwość poprzez zapach, który stwierdzono m.in. poza terenem zakładu. Wobec osoby odpowiedzialnej zastosowano sankcję przewidzianą w Kodeksie wykroczeń. Protokół został podpisany przez stronę bez uwag - informuje w piśmie pokontrolnym Radosław Rzepecki, zastępca pomorskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.
WIOŚ nie podaje konkretnej kwoty kary, tłumacząc się przepisami o RODO. Maksymalna możliwa sankcja w tym przypadku to jednak mandat w wysokości 500 zł.

WIOŚ prowadzi też obecnie kontrolę Portu Czystej Energii, czyli miejskiej spółki, która na terenie Zakładu Utylizacyjnego buduje spalarnię odpadów. Kontrola ma potrwać do czwartku, 10 września.

Dwa źródła problemu z fetoremWszystko wskazuje na to, że uciążliwości zapachowe z Szadółek szybko nie znikną. Związane są one bowiem z dwiema sprawami.

Czytaj też: Wysypisko w Szadółkach może się dawać we znaki. Zakład Utylizacyjny przeprasza

Pierwsza to trwająca od dwóch miesięcy wymiana gruntów pod budowę spalarni. Wiąże się ona z wykopywaniem spod ziemi zalegających tam starych śmieci, co powoduje fetor. Prace te maja potrwać do końca roku.

Na placu budowy spalarni w Szadółkach drugi miesiąc trwają prace ziemne związane m.in. z wymianą gruntów pod inwestycję.
Na placu budowy spalarni w Szadółkach drugi miesiąc trwają prace ziemne związane m.in. z wymianą gruntów pod inwestycję. www.portczystejenergii.pl
Wykonawca spalarni jest co prawda zobowiązany do zastosowania szeregu metod i środków mających zminimalizować uciążliwości zapachowe i intensywnie je stosuje, ale z efektami - jak czuć - różnie bywa.

Utylizacja odpadów w TrójmieścieDrugi powód fetoru to fakt, że na terenie ZU znowu, pod gołym niebem, leżą duże ilości odpadów bio, czyli tych najbardziej śmierdzących. Zakład przyznaje, że ma ich w ostatnim czasie więcej, niż jest w stanie przerobić, dlatego ograniczył ich przyjmowanie od podmiotów komercyjnych.

- Od początku roku obserwujemy zwiększoną liczbę trafiających do zakładu odpadów biodegradowalnych i zielonych. Możemy je zagospodarowywać tylko i wyłącznie zgodnie z określonymi w pozwoleniu zintegrowanym przepustowościami dostępnych nam instalacji. Przy większej liczbie odpadów bio mamy do czynienia z coraz większą liczbą odpadów magazynowanych na placach. Wykonuje się też przy nich więcej operacji, a te wiążą się każdorazowo z możliwością emisji substancji zapachowych. Ostatnia inwestycja - hermetyczna kompostownia - pracuje na 100 proc. swoich możliwości - mówi Iwona Bolt, rzeczniczka ZU w Szadółkach.
ZU podjął już działania, które mają zminimalizować uciążliwości zapachowe:
 • Ograniczenie przyjmowania odpadów biodegradowalnych od podmiotów komercyjnych (spoza systemu gminnego) do odwołania
 • Uszczelnienie obecnego systemu odgazowania (prace będą trwały od połowy września do końca listopada)
 • Opryski odpadów zielonych magazynowanych na zewnątrz


O kontrolę zawnioskowali ekolodzy, którzy chcą zablokować budowę spalarniKontrola Zakładu Utylizacyjnego i spółki budującej spalarnię to efekt wniosku złożonego w tej sprawie przez ekologów z Towarzystwa na rzecz Ziemi. Organizacja już wcześniej podejmowała działania, by nie dopuścić do budowy spalarni w Gdańsku.

Wszystko o spalarni śmieci w GdańskuOstatecznie jednak budowa spalarni ruszyła na początku maja tego roku.

- Nadal jednak zamierzamy wykorzystać każdą możliwość, żeby zablokować tę skandaliczną inwestycję, bo inaczej skończy się jak z kolektorem pod Wisłą w Warszawie albo jak ze spalarnią osadów w Czajce. Naszym kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli - zapowiada Piotr Rymarowicz, prezes Towarzystwa na rzecz Ziemi.

Opinie (403) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • A jak dojdzie spalarnia (33)

  To się zacznie dopiero trucie

  • 209 46

  • Szadółki ludzie z PO , Nowy port i spalarnia , prawa ręka Wałęsy (2)

   No i teraz Trzaskowianka i szambo z fekaliami w Zatoce , nie dziwię się że zmieniają nazwę na Platformę Odpadów

   • 34 41

   • A rosyjscy ,,zieloni,, gdzie ?

    Wieszają kolorowe sfetry w Oliwie ?

    • 16 14

   • i dodatkowy smród setek tysiecy ton śmieci zwożonych do splenia

    jak to napisali w artykule

    "Wykonawca spalarni jest co prawda zobowiązany do zastosowania szeregu metod i środków mających zminimalizować uciążliwości zapachowe i intensywnie je stosuje, ale z efektami - jak czuć - różnie bywa."

    tak samo będzie później - za kilka lat na trójmiasto -

    "Operator spalarni jest co prawda zobowiązany do zastosowania szeregu metod i środków mających zminimalizować wpływ spalin na zdrowie mieszkańców i intensywnie je stosuje, ale z efektami - jak czuć - różnie bywa."

    • 30 6

  • Już trujesz (15)

   Spalarnia ma zmniejszyć smród. Ze spalarni w Wiedniu wiedeńczycy są zadowoleni.

   • 28 18

   • nie odpowiadaj imbecylom (4)

    on nie ma pojęcia co to jest i jak działa spalarnia śmieci

    • 20 16

    • najwyrażnie ty też nie (3)

     1) śmieci które teraz śmierdzą to BIO - są przerabiane na kompost i nie będą nigdy spalane

     2) spalarnia pali głownie plastiki nie nadające się do przetworzenia czyli "zmieszane" oraz "brudne" czyli na przykład zużyte pieluchy i inne środki higieniczne - jak będziemy palić 160 000 tysięcy ton zużytych pieluch to będzie pewnie pachniało fiołkami?

     • 26 5

     • (2)

      W Wiedniu może tak, ale tu jest Polska i jak to z naszymi wszystkimi inwestycjami bywa, najpierw cała góra musi na tym zarobić, a na porządną inwestycję nie ma już pieniędzy i do wykonania bierze się najtańszego Chińczyka.

      • 21 2

      • chyba chciałeś napisać z podkreśleniem - tu jest POlska... (w Gdańsku)

       od momentu kiedy w PL rządzi "taki zły i zacofany PiS" żadne firmy nie padają przy budowach dróg, drogi buduje się zdecydowanie lepsze a oddaje w terminie... można? Trzeba tylko otrzepać się z "propagandy sukcesu PO"... PS. najlepsza i tak jest "Dług-kiewicz" i jej kontenery "będzie dobrze" przy armii krajowej :) buahahaha

       • 2 8

      • przykład - Horała specjalista od kolejnej słomianej poPiSowej inwestycj do wyciągania kasy

       nowe stanowiska dla wypasania swoich sadzeniaczków.

       • 2 0

   • nie porównuj naszej elektrociepłowni opalanej plastikiem z zakładem utylizacyjnym w Wiedniu (1)

    różnica jest taka że tam utylizują swoje śmieci

    a u nas będziemy palić plastik przywieziony całej europy w celu produkcji ciepła i prądu - a większość naszych śmieci dalej będzie po staremu trafiała na hałdę obok i do kompostowni

    • 27 3

    • dekady temu wprowadzono urządzenia które automatycznie segregują odpady wg gatunku materiału a nawet koloru

     ... a tutaj w "POlskim" Gdańsku dyskusja o segregacji... PO i jej wierni to tłumoki i już.

     • 2 1

   • To ja tylko tak zauważę, że żyjemy w Gdańsku, nie Wiedniu. (5)

    Mieście znanym że smrodu śmieci z wysypiska, gdzie po wydaniu 50 milionów na walkę z tym smrodem, śmierdzi jeszcze bardziej. W mieście, gdzie przez awarię prostą w zapobieżeniu przez tydzień spuszczano ścieki do zatoki, tam także jest zewnętrzny operator. Gdzie stawia się spalarnię na nieodpowiednim gruncie, bo już jest klepnięty projekt zastępujący zdrowy rozsądek. Największa z firm, która stawia spalarnię, włoskie Astaldi, jest na skraju bankructwa. (podobną sytuacją kiedyś sprawiła już, że Gdańsk nie był w stanie wyegzekwować naprawy zepsutej sortowni śmieci, bo kontrahent zwinął interes, 150 mln bodaj w piach). Skąd i jakie śmieci będą spalane, na to będziemy mieli znikomy wpływ i jeszcze mniejszą wiedzę. Tak samo na temat odpowiedniej wymiany filtrów i składowania popiołu. Kontrole to czysta kpina, jak dowodzi załączony artykuł. No, ale dobra, może dadzą im te 500 planów kary, jak będzie leciał czarny, gryzący dym zkomina:) Wiara w kompetencje zarządcze jakiejś powołanej na użytek projektu spółeczki miejskiej to głęboka naiwność.

    • 32 2

    • To i tak mniej niz..... (4)

     ....Sasinowe 70 baniek na wybory które się nie odbyły :)

     • 5 6

     • Dla Was 150 jest mniej niż 70.

      Bo 70 jest sasinowe. Zaiste, wykształceni...

      • 5 2

     • Usprawiedliwiasz złodziejstwo, (1)

      bo ktoś inny kradnie więcej?

      • 5 1

      • Na Sasinowe 70 można różnie spojrzeć. Teraz się go czepiają a gdyby tej kasy nie ponieść POKO by wrzeszczało że przez niego nie odbyły się w terminie wybory.

       • 5 1

     • 1000mln dla gazpromu... chcesz się jeszcze licytować?

      to że wyborów nie było i te 70 mln poszłow piach to wina PO bo myślano że jak zmienią ta babę co jednego prostego zdania nie potrafiła przeczytać na pajacyka Trzaska to wygrają... buahahahah. PO = podłość obywatelska.

      • 3 1

   • bzdura

    nie masz pojecia co sie spala a co biodegraduje

    • 1 0

   • A w Wiedniu maja rusztówkę starego typu, taką jaką u nas budują?

    • 1 0

  • Zdradzę ci mały sekret, to śmierdzą śmieci które MY produkujemy.

   • 18 10

  • (4)

   spalarnia będzie taka jak w wiedniu czy hamburgu, a więc praktycznie bezwonna

   • 2 21

   • Taa

    Ha haaa

    • 12 2

   • chyba śnisz (1)

    wyjdzie tak samo jak kompostownia

    • 18 2

    • Ja tam bym się nie zdziwił, jakby zaczął czarny śnieg padać z tą spalarnią...

     • 10 1

   • Bo już będziesz tak przesiąknięty tym smrodem, że nie będziesz nic czuł, a w sr*czu będziesz się czuł jak w lesie.

    • 4 1

  • sądząc po tym co dzieje się teraz jest to prawdopodobne

   • 2 0

  • Akurat spalarnia (1)

   to bardzo dobry pomysł. Takie instalacje działają w innych miastach (może poza Warszawą, gdzie spalarnia jest w stanie permanentnej awarii) i to się sprawdza, podobnie jest na zachodzie. Ważne, żeby była nowoczesna technologicznie, a nie jakiś skansen.

   • 3 1

   • Ale u nas będzie skansen technologiczny.

    • 0 1

  • Ludzie (3)

   przecież jak kupowaliście mieszkania to wiedzieliście że obok jest wysypisko. To tak jak bym kupił mieszkanie w lesie i zaczeły mi przeszkadzać drzewa. Bo było taniej?

   • 3 1

   • (1)

    Jak kupowali to Budyń obiecywał że za rok nie będzie już w ogóle śmierdzieć, a za 5 lat wysypisko zlikwidują.

    • 4 0

    • A za 10 lat powstanie tam amazonia

     • 0 0

   • Morena, Chełm nie są przy wysypisku, a śmierdzi jak nie wiem co

    • 6 0

  • Nie masz bladego pojęcia o systemach filtracyjnych spalarni więc zamilcz nieuku!

   • 0 1

 • 500 zl (9)

  Nie podniosą się już po tym

  • 347 8

  • Nie dadzą rady. (3)

   Plajta gwarantowana. Jeszcze będą odsetki spłacać dożywotnio :-)

   • 24 0

   • 500 zł (2)

    Piniędzy nie ma i nie będzie!!!

    • 11 1

    • (1)

     Ale te pięćset to ma zapłacić konkretny pracownik odpowiedzialny za uszlachetnianie zapachu, a nie Zakład Składowania Odpadów Niepachnących. W prywatnej firmie, szef wyciągnąłby kasę z kieszeni i rzekł: masz pan, Panie Mieciu, dobra robota, kop Pan dalej. A tu obciążą biedaka, który świeci oczami za cały zakład.

     • 6 1

     • Akurat

      Dyrektor przyzna mu premię w tej samej wysokości co mandat i po problemie

      • 3 0

  • Lubię zaradność PO (4)

   Praca na 100 lat zawsze coś do poprawki

   • 22 7

   • A wystarczyło jak PiS nic więcej nie budować. (3)

    Zero inwestycji - zero problemów.

    • 4 11

    • Tak jak w adwokaturze. Nie chodzi o to, by sprawę wygrać, ale żeby ją ciągnąć latami.

     • 9 1

    • (1)

     Akurat PiS robi masę inwestycji, które zresztą są kontestowane ( jak CPP czy przekop mierzeji)

     • 1 0

     • Tak przekop mierzei

      to zaiste jest inwestycja. Ciekawe tylko po co i komu. o zwrocie tej pseudo inwestycji nie wspomnę.

      • 0 1

 • Śmiech (2)

  Śmiech na sali ! :D

  • 138 7

  • To prawda, a w moim apartmecie Schadoolky Plaza rzeczywiście czuć zapach jakby z butli gazowej mojej Renówki

   • 7 0

  • żyjecie w platfusowie

   więc musi walić

   • 9 2

 • Orunia Górna (4)

  Ostatnio czuć częściej i intensywniej

  • 131 8

  • Peru

   Odczuwamy wciąż smród PO wizycie

   • 9 10

  • (2)

   Podziękuj deweloperowi, że biorac z 9tysi za metr2 na tamtym wypizdowie- zapomniał wspomnieć o doznaniach zapachowych w gratisie hehe

   • 14 13

   • Orunia Górna to wypizdowo? Mamy bliżej do Śródmieścia niż "wielkogdańszczanie" z Wrzeszcza czy innej zakopconej krainy.

    • 11 1

   • A Ty z konkurencji? Bo komentarz nie odpowiedni do stwierdzenia.

    Orunia jest daleko od wysypiska! I skąd wiesz, że mieszkanie od dewelopera?

    • 2 0

 • 500 złotych? (4)

  To tyle, ile taniej kosztował metr mieszkania obok wysypiska zbudowanego w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku!

  • 128 15

  • Smrod zaczyna zalatywac do coraz odleglejszych dzielnic.

   Np. do Starego Chełmu czy na Dolną Orunię. Nie powiesz mi chyba że to nowe dzielnice?

   • 8 2

  • Nie chce nic mowic ale jak sprzyja pogoda to cuchnie nawet w okolicach Letnicy... (2)

   • 2 3

   • Tam nie śmierdzi z szadółek ;) (1)

    • 3 0

    • Tylko z portserwisu.

     • 1 0

 • Tam tak wali, że mandat... (7)

  ...powinien być 500 zł...co godzinę.

  • 140 17

  • Minusują okoliczni mieszkańcy... (2)

   ...którzy twierdzą, że przecież nie jest tak źle...:-) i jedzą obiad przy otwartym oknie.

   • 17 6

   • (1)

    i od razu zwracają :)

    • 7 2

    • Kogo nie zapytam z tych okolic to mowi ze u niego nie smierdzi

     Ale jest taka teoria że niska cena mieszkania osłabia wrażliwość receptorów węchowych. Są na to badania hamerykańskich nałukowcuf!

     • 4 2

  • Hehe a co się spodziewaliście (2)

   Jak kupowaliście mieszkanie obok wysypiska śmieci? Że będzie pachniało? Niech wam śmierdzi coraz bardziej już na zawsze

   • 10 10

   • A, tak, Wszeszcz jest obok wysypiska... (1)

    • 4 4

    • Jak Ci śmierdzi mieszkanie we Wrzeszczu

     To nie od szadółek tylko dlatego że jesteś syfiarzem

     • 4 6

  • dokładnie

   • 2 0

 • (2)

  Lawenda z okolicznych Wzgórz nabiera nowego znaczenia i wymiaru :D

  • 185 6

  • Lawendowe Wzgórze to chyba enklawa księży...

   • 11 7

  • mieszkańcy mówią, że nie śmierdzi

   :) :) :)

   • 3 0

 • (5)

  Absurd goni absurd. Brawa dla włodarzy.

  • 140 11

  • Zatrudnić zawodowych niuchaczy i działać

   • 2 1

  • ty Pisuar lepiej wal do swojego obornika (1)

   • 4 9

   • A można było podpalić tą hałdę i udawać że wszytko jest ok

    Ile to tych zagadkowych pożarów było? 300?

    • 6 1

  • 500zł mandatu ...jak to komentować ? Może lepiej niech mieszkańcy liczą choroby ,które mogły wystąpić w powiązaniu z wdychanym fetorem.

   • 1 0

  • gromkie brawa nawet

   • 0 0

 • .... (35)

  Nie ma to jak kupić mieszkanie obok wysypiska i narzekać na smród.

  • 201 146

  • Już zamilknijcie, matoły (13)

   a gdzie mam kupić? Na Ołowiance? Gdańsk nie ma się dokąd rozbudowywać i to jest i będzie coraz większym problemem!

   • 66 32

   • Wynajmij (1)

    Można wynająć jak w cywilizowanych krajach

    • 8 63

    • Co ma wynająć? Mieszkanie przy Jabloniowej, które planuje dopiero kupić?

     • 1 0

   • (2)

    nie gadaj z tymi dzbanami bo oni uwazaja orunie gorna czy lostowice za peryferia.. miasto sie gdzies rozbudowywac musi. i nie tylko tzw sloiki kupuja tam mieszkania. ja sie w gda urodzilem a kupuje w borkowie bo jest nowe i ladne

    • 43 18

    • będziesz miał tor f1

     • 12 0

    • Tak słoik kupuje mieszkanie tam gdzie nie śmierdzi, twoja moralność śmierdzi

     • 0 0

   • nie ma innych miast?

    • 7 13

   • Możesz jeszcze kupić przy lotnisku (2)

    I narzekać że głośno

    • 43 8

    • ha ha (1)

     brawo TY

     • 12 1

     • Haha,

      reklama, reklama, pranie mózgu już od rana,

      • 2 0

   • Jak to Gdańsk nie ma się gdzie rozbudowywać? (2)

    A co to, Gdańsk jest położony na wyspie?

    • 12 20

    • No a gdzie ma się budować? (1)

     Po kolei - morze - Sopot - TPK - lotnisko (chociaż tam twardziele próbują) - trochę wolnego miejsca pod wysypiskiem - rafineria.

     Zostają więc dwie ostatnie opcje i nic dziwnego, że ludzie wybierają z nich tą mniej uciążliwą.

     • 16 1

     • A po co ma się rozbudowywać?

      Kupujcie mieszkania w Pruszczu i dojeżdżajcie

      • 6 5

   • Możesz sobie na mazurach kupić

    • 8 4

  • I dobrze, niech żyją w smrodzie

   Sami sobie zgotowali ten los

   • 22 40

  • Czytałeś artykuł dzbanie?

   • 10 7

  • Albo hałas obok lotniska o_O

   • 14 5

  • morena chełm i olszynka nie są "obok wysypiska" (2)

   • 27 9

   • (1)

    Wszystko, w okręgu o promieniu 5 km jest w okolicy wysypiska

    • 22 5

    • Włącz myślenie zamim piszesz!!! Ile jest kilometrów z olszynki do szadułek? Umiesz korzystać z mapy czy tylko pisać bzdury

     • 0 2

  • Takie wysypisko powinno być w każdej dzielnicy,aby ne dowozić kompostu tylko korzystać ze swojego.

   • 6 5

  • A gdzie ty kupiłeś? (3)

   • 1 1

   • We Wrzeszczu i na Przymorzu (2)

    • 2 4

    • to co masz? mrówki czy karaluchy? (1)

     • 6 1

     • mrufki

      • 2 1

  • (4)

   Fetor dociera do dzielnic na których jeszcze niedawno nie był odczuwalny. Jak tak dalej pójdzie to niedługo smród dotrze na starówkę.

   • 26 2

   • Gdańsk nie ma starówki (3)

    • 6 13

    • Gdańsk ma starówkę. (2)

     Nie przeszczepiaj tu wiejskiej filozofii z Krakowa.

     • 10 7

     • sam (1)

      jesteś przeszczep....to słowo warszawskie i do tego prostackie, poszukaj sobie na tym portalu info i o Krakowie nie bredź boś sam wieśniak

      • 2 6

      • dokładnie

       • 0 1

  • prawda

   tak

   • 0 0

  • śmierdzi w całym Gdańsku

   • 16 0

  • Ciekawie (1)

   Ja kupiłam daleko od wysypiska a też czuje ;)

   • 12 0

   • Może to nie wysypisko

    Tylko np pie**oli z jakiejś studzienki

    • 2 5

  • ej

   Nie bądż taki ura bura mądralo.... pytanie powinno brzmieć j- jak można wybudować wysypisko śmieci w mieście? Bo przecież w stronę morza, ani Sopotu Gdańsk się nie rozbuduje.Zostają zalewowe tereny na wschód. Bo na zachodzie, gdzie może się rozhulać,wybudowano ogromne, śmierdzące wysypisko i zmarnowano takie cudne miasto. Smród potworny, nie do zniesienia.Czuć go nawet w porywach w Gdyni. No i w całym Gdańsku momentami. straszne.

   • 7 0

 • 500zł? (3)

  kabaret

  • 95 7

  • Taki inspektor ochrony środowiska musi mieć depresję z powodu swojej pracy (1)

   To co robi ten facet nie absolutnie żadnego znaczenia. Czy da ten mandat czy nie, niczego to nie zmieni

   • 14 2

   • On żyje satysfakcją z dobrze wykonanej pracy. Inaczej skoczyłby z mostu.

    • 5 0

  • 1

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.