Fakty i opinie

stat

Marzenie Karoliny - zagrać w musicalu

Karolina (piąta od lewej) podczas próby "Pięknej i Bestii" w Teatrze Muzycznym
Karolina (piąta od lewej) podczas próby "Pięknej i Bestii" w Teatrze Muzycznym fot. materiały prasowe

W sobotę spełni się wielkie marzenie 17- letniej Karoliny ze Sztumu, która cierpi na chorobę zagrażającą jej życiu. Stanie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni i zagra w musicalu "Piękna i Bestia". W spełnieniu jej pragnienia pomogła fundacja Trzeba Marzyć.


Karolina uczy się tekstu.
Karolina uczy się tekstu. fot. materiały prasowe

Karolina po raz pierwszy pojawiła się na próbach w Teatrze Muzycznym we wtorek. Cały dzień miała wypełniony nie tylko atrakcjami, ale także jak przystało na aktorów - próbami. - Z uwagi na to, że o jej marzeniu dowiedzieliśmy się dwa tygodnie temu, to Karolina miała mało czasu na to żeby się przygotować. Obsadziliśmy ją w roli Córka Piekarza - opowiada Wioletta Czajewska , rzecznik prasowy z Teatru Muzycznego.

Skąd u Karoliny takie nietypowe marzenie? -Wynika to głównie z moich zainteresowań. Od dwóch lat razem z 11 koleżankami jestem członkiem grupy wokalnej Shuflada przy Sztumskim Centrum Kultury. Same zrobiłyśmy dwa mini musicale, ale chciałam zobaczyć jak pracuje profesjonalny zespół. Nawet nie myślałam, że dostanę jakąś rolę ale, że tylko zobaczę jak wyglądają próby. Chciałam kiedyś pojechać na przedstawienie "Piękna i Bestia", ale nie było biletów, a teraz okazuje się że jeszcze w nim zagram - opowiada Karolina.

Warunki głosowe były dużym zaskoczeniem dla zespołu teatru. -Na próbach doskonale sobie poradziła. Zespół przyjął ją bardzo serdecznie. Okazało się, że ma bardzo piękny, mocny i silny głos - opowiada Wioletta Czajewska.

We wtorek Karolina poza próbami mogła zobaczyć wszystkie magiczne miejsca teatru. Była w pracowni krawieckiej, szewskiej, zwiedziła dekoratornię, koronę budynku. - Ilość tych wszystkich strojów, butów - to był dla mnie szok. A ja kocham buty. Byłam pod ogromnym wrażeniem ile ludzi jest zaangażowanych w pracę nad przedstawieniem. Ponadto jak patrzyłam na aktorów, ich obycie na scenie, to ich profesjonalizm jest dla mnie czymś nieosiągalnym - opowiada Karolina.

To jest już 178 marzenie, które spełnia fundacja Trzeba Marzyć. Dwa lata temu także w Teatrze Muzycznym fundacja spełniła pragnienia 7- letniej dziewczynki, która chciała zostać księżniczka. - Współpracujemy ściśle z Akademią Medyczną w Gdańsku z oddziałami hematologii i onkologii dziecięcej. To z stamtąd dostajemy sygnały o marzeniach dzieci. O marzeniu Karoliny dowiedzieliśmy się pod koniec maja, lecz musieliśmy czekać do tej pory, kiedy rozpoczyna się nowy sezon w teatrze - wyjaśnia Rafał Dadej z fundacji. - To, że jest to "Piękna i Bestia" to nie przypadek, chodziło nam o rodzaj lżejszego musicalu skierowanego i do dzieci i młodzieży.

Karolina wystąpi w przedstawieniu dwukrotnie: w sobotę o godz. 18 i w niedzielę o godzinie 12. Czy chciałaby w przyszłości zostać artystką? - Jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, dopiero za rok zdaje maturę - mówi Karolina.

Fundacja Trzeba Marzyć poszukuje wolontariuszy. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18. Na spotkanie trzeba przynieść zgłoszenie, które można pobrać na stronie www.trzebamarzyc.org

Opinie (73) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.