Fakty i opinie

stat

Mercedes na sprzedaż na kopercie dla niepełnosprawnych

Według klientów i innych kierowców mercedes na kopercie pojawiał się już wcześniej. Wg nich to niewłaściwe miejsce na eksponowanie samochodu wystawionego na sprzedaż.
Według klientów i innych kierowców mercedes na kopercie pojawiał się już wcześniej. Wg nich to niewłaściwe miejsce na eksponowanie samochodu wystawionego na sprzedaż. fot. Maciej Korolczuk / Trojmiasto.pl

Czy miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych jest właściwym miejscem do eksponowania samochodu wystawionego na sprzedaż? Wątpliwości co do tego mają klienci centrum handlowego Madison, którzy zwrócili uwagę na mercedesa zaparkowanego od kilku dni na "kopercie" przy ul. Heweliusza zobacz na mapie Gdańska. Właściciel auta po naszej interwencji zadeklarował, że przestawi auto w inne miejsce.Czy długotrwałe parkowanie auta wystawionego na sprzedaż na "kopercie" jest właściwe?

tak, nie widzę w tym nic złego

24%

kwestia jest dyskusyjna, zależy jak długo tam parkuje

19%

nie, to miejsce powinno służyć kierowcom do parkowania na zasadach obowiązujących w strefie płatnego parkowania

57%
Na wystawione na sprzedaż auto uwagę zwrócili w czwartek wieczorem nasi czytelnicy. Według nich zabytkowy 31-letni mercedes klasy S był widziany w okolicy już wcześniej.

Auto zarejestrowane w Sępólnie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) stoi na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, które w strefie płatnego parkowania jest zwolnione z opłat.

Co prawda, na podszybiu znajduje się identyfikator do tego uprawniający (dokument wydano w Szczytnie), ale zdaniem innych kierowców i klientów centrum handlowego eksponowanie auta na sprzedaż na kopercie, w dodatku naprzeciw głównego wejścia do popularnego centrum handlowego, jest niestosowne.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem auta, by wyjaśnić sprawę. Jak mówi, samochód stoi w tym miejscu nie od kilku czy kilkunastu dni, lecz zaledwie od czwartkowego wieczora.

- Mieszkam przy ul. Rajskiej, na co dzień korzystam z tych miejsc, akurat w czwartek potrzebowałem miejsca postojowego, a przy okazji wywiesiłem kartkę o sprzedaży. Nie ma chyba w tym nic złego? Ludzie są złośliwi. Odbieram to tak, że komuś się nie podoba, że osoba niepełnosprawna parkuje na kopercie, do której ma prawo - mówi w rozmowie z Trojmiasto.pl.
Na pytanie, czy to właściwe miejsce do wystawiania auta przeznaczonego na sprzedaż, twierdzi, że ma do tego prawo, ale jeśli rzeczywiście przeszkadza to innym kierowcom to albo przestawi samochód w inne miejsce, albo usunie kartki informujące o sprzedaży auta.

- Na podszybiu znajduje się moja karta uprawniająca do parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Poza tym na miejscu dla niepełnosprawnych nie ma informacji, że można tam zostawić auto tylko na godzinę. Jeśli to kogoś oburza czy komuś przeszkadza, że auto przez pięć godzin stoi na miejscu, do którego ma prawo, to jeszcze dziś przestawię ten samochód.

Opinie (282) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.