Fakty i opinie

stat

Miał trzy promile i kierował cysterną

W kabinie kierowcy zatrzymanej cysterny policjanci znaleźli dwie puste butelki po wódce i kolejne dwie po piwie.
W kabinie kierowcy zatrzymanej cysterny policjanci znaleźli dwie puste butelki po wódce i kolejne dwie po piwie. fot. KMP w Gdańsku

Jadącą wężykiem cysternę, której kierowca w pewnym momencie próbował nieudolnie zawrócić na środku drogi zauważyli policjanci z gdańskiej drogówki. Kiedy ją skontrolowali okazało się, że siedzący za kierownicą 42-latek ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a w kabinie walają się puste butelki po wódce i piwie.Kompletnie pijany kierowca ciężarówki został zatrzymany we wtorek na ul. Elbląskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W jego kabinie znajdowały się dwie puste butelki po wódce i dwie po piwie. Ledwo świadomy 42-latek z Pabianic został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Prawdopodobnie dopiero dziś - gdy w pełni wytrzeźwieje - zostanie przesłuchany.

Na szczęście prowadzona przez 42-latka cysterna była pusta.

- Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Pościg za motocyklistą

Za przestępstwo - a nie wykroczenie - odpowie też 28-letni mieszkaniec Gdańska, który nie zatrzymał swojego motocykla do kontroli i próbował uciec patrolowi drogówki.

Jeszcze do maja tego roku podobne zachowanie traktowane było jako wykroczenie i karane jedynie mandatem lub grzywną, od 1 czerwca jednak, po zmianie przepisów, jest to już przestępstwo.

28-latek, widząc radiowóz, nagle przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjantom udało się go jednak zatrzymać. Okazało się, że mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli... bo nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (78)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.