Fakty i opinie

stat

Gdańsk sprzedaje materiały, które zostały po budowach

Po przeprowadzonych przez GZDiZ remontach zostają odzyskane materiały budowlane, dlatego drogowcy chcą je odsprzedać osobom prywatnym.
Po przeprowadzonych przez GZDiZ remontach zostają odzyskane materiały budowlane, dlatego drogowcy chcą je odsprzedać osobom prywatnym. fot. GZDIZ

Planujesz położyć nowy chodnik przed domem, ale jeszcze nie kupiłeś materiałów? Zamiast do marketu budowlanego, wybierz się do Gdańskiego Zarząd Dróg i Zieleni. Można tam kupić płytki i kostkę w okazyjnej cenie.Masz umiejętności budowlane?

tak, bo to mój zawód 16%
tak, znam się na tym, ale nie zawodowo 52%
nie, to dla mnie "czarna magia" 32%
zakończona Łącznie głosów: 1398
- Materiał drogowy, który znajduje się w sprzedaży, to materiał odzyskany podczas prac prowadzonych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz realizowanych przez inne jednostki miejskie. Z uwagi na jego ilość i niejednorodność nie zawsze może on zostać ponownie użyty na drogach publicznych. Można go jednak wykorzystać do celów prywatnych - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik GZDIZ.
W sprzedaży znajdują się od kilkuset do kilku tysięcy sztuk płyt chodnikowych, korytek ściekowych i kostki oraz kilkaset metrów kwadratowych kostek betonowych i czerwonych.  1. Brukowiec - tona 112,05 zł

  2. Korytka ściekowe - szt. 3,55 zł

  3. Kostka betonowa prostokątna - m kw. 10,82 zł

  4. Kostka czerwona 8 cm - m kw. - 13,28 zł

  5. Kostka czerwona z fazą 20x10 - szt. 0,27 zł

  6. Płytki chodnikowe 30x30 - szt. 1,97 zł

  7. Płytki chodnikowe 35x35 - szt. 2,14 zł

  8. Płytki płukane 20x20x5 - szt. 3,41 zł


Należy dodać, że ceny nie obejmują transportu oraz załadunku, które należy zorganizować we własnym zakresie.

Szczegółowych informacji udziela Dział Dróg GZDiZ, od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, pod numerem telefonu: 58 52 44 541.

- Po kontakcie z nami można przyjechać, obejrzeć materiał i sprawdzić czy spełnia oczekiwania - dodaje Kiljan.