• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Michał Guć odchodzi z Rady Miasta Gdyni

Michał Sielski
8 lipca 2024, godz. 13:25 
Opinie (276)
Michał Guć przez lata zajmował się polityką społeczną na lokalnym podwórku. Teraz zmierzy się z nią w ogólnopolskim wymiarze. Michał Guć przez lata zajmował się polityką społeczną na lokalnym podwórku. Teraz zmierzy się z nią w ogólnopolskim wymiarze.

Były wiceprezydent Gdyni, a obecnie radny - Michał Guć - rezygnuje z pracy na rzecz miasta. - Zostałem powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie będę odpowiadał za system rodzicielstwa zastępczego/pieczy - informuje. Jego miejsce w Radzie Miasta zajmie Anna Szpajer.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy wierzysz, że Michał Guć wróci jeszcze pracować dla Gdyni?

- Nie wahałem się, gdy zostałem zaproszony do współpracy przez polityczki: Agnieszkę Dziemianowicz-BąkAleksandrę Gajewską. Jako wiceprezydent Gdyni przez ponad 20 lat zajmowałem się sprawami społecznymi i wiem, co należy zmienić, by system zaczął na pierwszym miejscu stawiać dobro dziecka. Ta filozofia przyświeca paniom ministrom. Dały mi szansę, żebym koordynował kwestie pieczy zastępczej w Polsce - bazując na własnych doświadczeniach, dobrych gdyńskich praktykach, a także zasobach społeczników, którym leży na sercu los dzieci - podkreśla Michał Guć.


Wybór Michała Gucia: Warszawa zamiast GdyniTa praca wiąże się z dołączeniem do Korpusu Służby Cywilnej. Zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej nie wolno łączyć jej z funkcją radnego miasta. Dlatego Michał Guć musiał wybrać i wybrał Warszawę zamiast Gdyni.

Tuż po przegranych dla ekipy Wojciecha Szczurka wyborach zaczął szukać pracy w stolicy. Wcześniej Michał Guć starał się o posadę dyrektora Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Znalazł się wśród 11 osób, które przeszły do drugiej tury, ale ostatecznie nie wygrał konkursu.

Teraz zajmie polityczne stanowisko.

Wojciech Szczurek: kochany przez lata, teraz stracił serca gdynian Wojciech Szczurek: kochany przez lata, teraz stracił serca gdynian

- Po 29 latach kończę samorządową działalność. Pracując w gdyńskim samorządzie jako pełnomocnik prezydenta, radny, członek Zarządu Miasta, wiceprezydent zawsze starałem się tworzyć warunki przyjazne do życia dla każdego mieszkańca. Odchodzę z samorządowej służby po 10 532 dniach pracy, z przekonaniem, że dobrze spożytkowałem ten czas. Dziękuję wszystkim ludziom, organizacjom i instytucjom, z którymi miałem przyjemność współpracować. Nie żegnam się, bo wierzę, że jeszcze nieraz będzie nam dane działać razem dla dobra wspólnego - zaznacza Michał Guć.

Anna Szpajer za Michała Gucia w Radzie Miasta GdyniAnna Szpajer nie dostała się do Rady Miasta, ale wejdzie do niej w miejsce Michała Gucia. Anna Szpajer nie dostała się do Rady Miasta, ale wejdzie do niej w miejsce Michała Gucia.
W ostatnich wyborach samorządowych Michał Guć zdobył 1650 głosów i został jednym z pięciorga radnych wybranych z listy Samorządności Wojciecha Szczurka. Tuż za nim znalazła się Anna Szpajer, także dotychczasowa radna, która mandatu jednak nie zdobyła. Wtedy na Facebooku umieściła emocjonalny wpis o tym, że wycofuje się z działania na rzecz miasta:

"Ja i mój mąż wycofujemy się z pracy na rzecz Wielkiego Kacka. Mieszkańcy nie obdarzyli mnie zaufaniem w niedzielnych wyborach. Dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Prosimy o uszanowanie naszej decyzji i niezgłaszanie już do nas bezpośrednio żadnych nowych spraw, a kierowanie ich do Rady Dzielnicy, Ania i Piotr Szpajer".

Gdy emocje opadły, małżonkowie wzięli jednak udział w wyborach do Rady Dzielnicy, które zakończyły się ich sukcesem. Teraz Anna Szpajer zastąpi Michała Gucia w Radzie Miasta Gdyni.

partie polityczne w Trójmieście

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (276)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane