Fakty i opinie

Odwiedź w czwartek lwy w gdańskim zoo

Lwy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego będą świętować w czwartek 10 sierpnia. Tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Lwa.
Lwy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego będą świętować w czwartek 10 sierpnia. Tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Lwa. fot. Sabina Kaszak

Mięsne prezenty i zabawki dla lwów, a dla gości gdańskiego zoo konkursy, quizy i warsztaty artystyczne. Tak w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym będą wyglądać w czwartek obchody Międzynarodowego Dnia Lwa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację światowej populacji lwów, których jest coraz mniej.Czy wybierzesz się na Międzynarowy Dzień Lwów w gdańskim zoo?

tak, i to z całą rodziną 13%
nie, niestety w tym czasie mam inne zajęcia 79%
nie, bo wolę inne zwierzęta w tutejszym zoo 8%
zakończona Łącznie głosów: 394
- Obecnie szacuje się, że światowa populacja lwów liczy około 25 tysięcy osobników, a liczba tych wielkich kotów nadal spada - wyjaśnia Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
Największym zagrożeniem dla lwów, które żyją na wolności, jest działalność człowieka. Między innymi kłusownictwo czy zagarnianie na potrzeby rolnictwa terenów, gdzie żyją lwy i zwierzęta, na które polują te wielkie koty.

Dlatego ogrody zoologiczne, poza hodowlą lwów, organizują również akcje edukacyjne, które mają uczulić ludzi na sytuację tych zwierząt. Okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Lwa, który obchodzony jest 10 sierpnia, a w tym roku przypada w czwartek. W gdańskim zoo impreza rozpocznie się o godz. 9.30 przy tutejszej lwiarni zobacz na mapie Gdańska.

Przeczytaj też: Gdański lew na czele stada w czeskim zoo

- Atrakcji będzie wiele: między innymi konkursy, quizy i warsztaty pod okiem artysty rzeźbiarza Tomasza Zabrockiego. W trakcie Międzynarodowego Dnia Lwa przyjrzymy się bliżej tym niezwykłym zwierzętom - opiekunowie lwów odsłonią tajemnice lwiej rodziny i opowiedzą o jej życiu. Będziemy obserwować dzikie koty na wybiegu i w lwiej jaskini, zaprosimy też do wspólnej edukacji przez zabawę - będą puzzle, kolorowanki i zagadki - oczywiście wszystko o lwach - zapowiada Emilia Salach z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
Główna atrakcja imprezy rozpocznie się z kolei o godz. 10 i  będzie to rozpakowywanie prezentów przez gdańskie lwy. Jak zapowiada dyrektor zoo, mają to być ozdobione kokardami kartony z mięsem.

Przeczytaj też: Kapodzioby i koskoroby w gdańskim zoo

Prezenty zostaną umieszczone na wybiegach przez pracowników zoo, kiedy lwy będą przebywały jeszcze w zamkniętych pomieszczeniach. A że samiec Arco i samice karmione są osobno, rozpakowywanie prezentów będzie przebiegać zgodnie z tą zasadą. Arco będzie sprawdzał zawartość kartonu na wybiegu w lwiarni, a pięć samic będzie można obserwować w akcji na zewnętrznym wybiegu.

- Karmimy je osobno, ponieważ są to już dorosłe zwierzęta i nie byłoby pokojowego nastawienia między nimi w czasie jedzenia - tłumaczy Targowski.
Po rozpakowaniu prezentów lwy mają dostać natomiast zabawki. Poza tym, jak zapowiada gdańskie zoo, w czwartek na terenie ogrodu będzie można zobaczyć lwa na dwóch łapach. Będzie to Leoś, czyli maskotka Straży Miejskiej. SM jest bowiem partnerem Międzynarodowego Dnia Lwa.

-Leoś będzie pozował do wspólnych zdjęć i opowiadał o swoich "lwich doświadczeniach" - zapowiada Emilia Salach.

Zobacz gdańskie lwy podczas nietypowego polowania. Materiał z 2015 r.

Opinie (82) 3 zablokowane

 • Lwy będzie można zobaczyć czy tak jak teraz, uszy wystające zza pagórka?

  • 42 24

 • Akurat , żeby mnie zjadły , nie idę ...

  • 33 10

 • człowiek jest zagrozeniem najwiekszym nie tylko dla wszystkich wokoło ,ale takze dla siebie

  Niszczy wszystko czego sie dotknie srodowisko zwierzeta i drugiego człowieka!!Dążymy do samo zagłady!

  • 40 11

 • :)

  Sttasznie drogie bilety, a jesli chodzi o lwa to cud musialby nastapic by go zobaczyc:)

  • 53 9

 • Tragedia

  Byłam w zoo w niedzielę I przeżyłam ten wyjazd wyjątkowo nostalgicznie. Zwierzęta pozamykane w małych klatkach. No gdzie taki długi wąż w klatce na 2*2, jeden gepard smutny. Słonie maja zarąbista przestrzeń... Śmiech na sali. Sam niedźwiadek w klatce. Czy ktoś chciałby tak żyć?. Odizolowany i zamknięty w małych klatkach. Zwierzęta smutne i rozleniwione nie ma co się dziwić w takich zalosnych warunkach żyją. Od lat nic się tam nie zmieniło kompletnie nic. Nie będę wspierała barbazynstwa. Albo jedno zoo na najwyższym poziomie dla zwierząt albo wcale. Powinni to zamknąć.

  • 35 51

 • Jak już otrzesz łzy, to strzel baranka

  Biedna lalunia...

  • 13 20

 • Czyli w gdańskim zoo będą edukować Polaków, dlaczego nie warto polować na lwy?

  No genialny pomysł po prostu!

  • 31 7

 • Lwy i gepardy? Najbardziej przereklamowane zwierzęta w ZOO

  Lwy i gepardy? Najbardziej przereklamowane zwierzęta w ZOO. Mimo pół godzinnej obserwacji nie udało się zobaczyć ani jednego drapieżnika. "Na szczęście" PUMA siedzi w małej klatce i można zobaczyć dużego kota. Piszę "na szczęście" bo to dobre dla zwiedzających ale dla pumy nie bardzo :(
  Co do lwiarni to wykonanie tej lwiarni jest żenujące, serio. Byłem w innym zoo i zwierzęta widać. A w gdańskim zoo? Pagórki, krzewy, drzewa - wszystko poza widokiem zwiedzających. Nie mówię aby nie było krzewów, drzew. Zwierzęta potrzebuje cienia. Ale tam jest wszystko tak zarośnięte wysoką na metr trawą czy czymś że nic nie widać.

  Dobrze ze na zewnątrz sa te badziewne sztuczne lwy to sobie dziecko zobaczy jak wyglada lew.

  Najgorsze że do dyrekcji ZOO nie dociera że ta lwiarnia to porażka bo ludzie w zdecydowanej większości wychodzą zawiedzeni że LWÓW nie widzieli w ogóle (nawet z daleka, nawet przez lornetke, ...)
  Żenua ...

  • 22 26

 • Odwiedzę, ale powiem wam, że ZOO położone jest pięknie i niestety trzeba się nałazić po górkach :-P)

  Klimat super Gratis.

  • 16 9

 • to te lwy od amber golda?

  • 15 14

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.