Fakty i opinie

stat

Miejsca z widokiem, o których mało kto wie

Widok na stadion lekkoatletyczny w Sopocie oraz miasto i kawałek molo. Szczyt Glinianej Góry
Widok na stadion lekkoatletyczny w Sopocie oraz miasto i kawałek molo. Szczyt Glinianej Góry fot. Łukasz Unterschuetz/ Trojmiasto.pl

Wiesz, skąd jest najładniejszy widok na twoje miasto? Kamienna Góra, Łysa czy Pachołek to niejedyne miejsca, skąd widać zachwycającą panoramę Gdyni, Sopotu i Gdańska. Odwiedziliśmy takie, które są mniej znane.Gdynia

Czy znałeś opisane przez nas miejsca?

tak, wszystkie 21%
tylko cześć z nich 55%
nie, dzięki za podpowiedź 24%
zakończona Łącznie głosów: 910
Poza takimi punktami widokowi, które wszyscy znają, czyli Infobox, Kamienna Góra czy wieża w Kolibkach, w Gdyni jest kilka miejsc, z których rozciąga się piękna panorama miasta.

Pierwszy adres zlokalizowany jest na terenie Leszczynek, przy ul. Ceynowy zobacz na mapie Gdyni, wjazd od ul. Augustyna Kordeckiego. zobacz na mapie Gdyni Na wysokości 55 m n.p.m. prezentuje się przepiękny widok na całą zatokę, centrum, stocznię i Hel. Warto przekonać się o tym samemu.


Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Gdyni jest ul. Turkusowa 8 zobacz na mapie Gdyni na Obłużu. Można się tu dostać od ul. płk. Stanisława Dąbka. Po dojechaniu do samego końca ul. Turkusowej trzeba zostawić samochód i przejść 50 m pieszo. Z wysokości 53 m n.p.m. roztacza się widok na cały terminal kontenerowy, Chylonię i Grabówek.

Sopot
Mówimy: Sopot, myślimy: Monciak i molo. Dziś proponujemy przejść się w okolice stadionu lekkoatletycznego i położonego nad nim rezerwatu przyrody.

Ze szczytu Glinianej Góryzobacz na mapie Sopotu, która znajduje się na wysokości 120 m n.p.m., roztacza się na tyle piękny widok, że rekompensuje w całości wspinanie się w sopockim lesie. Widać stąd całe miasto, morze i Półwysep Helski.

Gdańsk

Prawie każdy mieszkaniec Gdańska wie, gdzie jest Pachołek i Góra Gradowa, ale poza mieszkańcami Ujeściska niewiele osób wie o wieży widokowej na Kozaczej Górzezobacz na mapie Gdańska. Znajduje się ona w lesie przy al. Vaclava Havla, po prawej stronie patrząc w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Z wysokości 75 m n.p.m. możemy zaobserwować Panoramę Gdańskich dzielnic.

Widok z wieży widokowej na Kozaczej Górze.Niedaleko znajduje się ul. Platynowa zobacz na mapie Gdańska, jedna z ulic Oruni Górnej. Zaczyna się ona na rondzie przy zbiorniku Orunia Górna i biegnie pod górę, w głąb osiedla. Z  posesji o numerze 26 zobacz na mapie Gdańska, znajdującej się na wysokości 42 m n.p.m. rozciąga się widok na historyczne śródmieście Gdańska, Stogi i Olszynkę. Wieczorem dech w piersiach zapiera widok na oświetloną rafinerię.

Opinie (91) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.