• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Gdzie można rozpalić ognisko i zrobić grilla w majówkę

Arnold Szymczewski
30 kwietnia 2022, godz. 09:00 
Najnowszy artykuł na ten temat Gdzie wyrzucić śmieci po grillowaniu?
Legalne ognisko w Trójmieście rozpalimy w kilku miejscach. Należy pamiętać jednak o wcześniejszym zgłoszeniu ogniska do odpowiednich służb. Legalne ognisko w Trójmieście rozpalimy w kilku miejscach. Należy pamiętać jednak o wcześniejszym zgłoszeniu ogniska do odpowiednich służb.

W Trójmieście są tereny do legalnego rozpalania ognisk. Wcześniej należy jednak uzyskać na to zgodę. Podpowiadamy, do kogo trzeba się zwrócić i gdzie są takie miejscówki.Planujesz zrobić grilla lub ognisko na majówkę?

Osoby, które nie planują na majówkę wyjazdów za miasto wcale nie muszą czuć się poszkodowane tym, że nie będą mogli rozpalić ogniska czy zrobić grilla. Taka możliwość istnieje także na terenach miejskich. trzeba jednak wiedzieć, na jakich zasad można to zrobić.

Gdzie legalnie rozpalimy ognisko w Gdańsku?Jeśli chodzi o tereny zielone w Gdańsku, ognisko rozpalić można wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach w Parku Reagana:Warunkiem skorzystania z paleniska jest złożenie wniosku o zgodę do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, najlepiej mailem (gzdiz@gdansk.gda.pl oraz uz@gzdiz.gda.pl) lub osobiście, w Dziale Zieleni GZDiZ.

Po uzyskaniu oficjalnego potwierdzenia rezerwacji trzeba jeszcze samodzielnie zawiadomić o terminie spotkania straż miejską, straż pożarną i policję.

Później wystarczy zadbać o wystarczającą ilość drewna. Zasady obowiązujące na terenie paleniska są zamieszczone na tablicach informacyjnych.

- Jeśli zależy nam na konkretnej dacie urządzenia ogniska, warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem i wcześniej zarezerwować termin - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i i Zieleni.

Gdzie legalnie rozpalimy ognisko w Gdyni?Ogólnodostępne punkty do rozpalenia ogniska w Gdyni znajdują się w sześciu miejscach. Każda lokalizacja jest położona blisko natury i umiejscowiona tak, by w razie czego służby mogły szybko zareagować na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się ognia.


Możemy też zarezerwować wyłączność korzystania z danego miejsca do rozpalenia ogniska. By to zrobić, trzeba zwrócić się z wnioskiem do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Gdyni.

Co z ogniskiem na plaży i w pasie nadmorskim?Tymi terenami w całym Trójmieście zarządza Urząd Morski w Gdyni. To do tej instytucji należy zgłaszać chęć zorganizowania ogniska.

- Palenie ogniska jest możliwe po uzyskaniu zgody dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni na wykorzystanie pasa technicznego do celów innych niż ochronne w wyjątkowych przypadkach - tłumaczy Magdalena Kierzkowska rzecznik prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni. - Nie w każdym miejscu w pasie technicznym ognisko może zostać rozpalone, wnioski rozpatrywane są indywidualnie, w zależności od czynników bezpieczeństwa, jak również pogodowych oraz prowadzonych aktualnie prac statutowych Urzędu.

W Sopocie nie rozpalimy ogniskaNiestety, w Sopocie nie rozpalimy legalnego ogniska. Zabrania tego uchwała o czystości w gminie, uchwalona przez Radę Miasta w Sopocie.

Nie można rozpalać ognisk na działkach RODRównież na działkach ROD nie rozpalimy legalnie ogniska. Zabrania tego regulamin Rodzinnych Ogródków Działkowych. Zakaz dotyczy zarówno spalania odpadów na działkach, jak również palenia ognisk rekreacyjnych. Takie praktyki powodowały bowiem duże zadymienia okolicy terów ROD.

Czytaj także: Palisz śmieci na działce? Dron cię namierzy

Po ognisku sprzątajmy po sobieWarto pamiętać, że do rozpalenia ogniska nie wolno używać odpadów zielonych i śmieci. To może skończyć się mandatem w wysokości 500 zł. Tak samo, jak w przypadku zakłócania spokoju i porządku publicznego. W miejscach publicznych nie można też spożywać alkoholu.

Pamiętajmy, aby podczas ogniska pod żadnym pozorem nie używać do jego palenia elementów żadnej miejskiej infrastruktury. Pamiętajmy, aby podczas ogniska pod żadnym pozorem nie używać do jego palenia elementów żadnej miejskiej infrastruktury.
Ognisko i zabawa to jedno, ale nie możemy zapomnieć o posprzątaniu miejsca, w którym organizujemy palenisko. Należy skutecznie ugasić ognisko po zakończeniu imprezy, zasypując je piaskiem lub zalewając wodą, i wyrzucić śmieci do odpowiednich koszy, a resztki spożywcze zabrać ze sobą.

Gdzie można rozpalić grilla?W przestrzeni miejskiej pojawia się też coraz więcej miejsc na zorganizowanie grilla. W niektórych są nawet gotowe konstrukcje do podpiekania kiełbasek. W inne miejsca trzeba przynieść własny grill.

Miejsca na grilla w Gdyni:

  • SwarzewskaMapka (naprzeciw działek 54 i 56): stanowisko do grilla w Chyloni.
  • Pastwisko Huzarska:Mapka położone w  Gdyni-Redłowie, przy ul. Kopernika miejsce wliczające się do Redłowskiej Ścieżki Zdrowia.
  • KcyńskaMapka: teren rekreacyjny przy ul. Kcyńskiej na Cisowej (między Kcyńską 6 a Zbożową 26).
  • Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej:Mapka teren zielony na Obłużu, dobrze skomunikowany i blisko zabudowań (miejsce do rozstawienia własnego grilla).
  • Teren przy ul. SieradzkiejMapka (możliwość rozpalenia ogniska).

Miejsca na grilla w Gdańsku:

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane