• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Miejski komendant policji zatrzymany na kontrbuspasie

Michał Sielski
24 października 2022, godz. 14:00 
Opinie (460)
Najnowszy artykuł na ten temat Zatrzymanie komendanta. Mamy film
Komendant Miejski Policji w Gdyni inspektor Sławomir Pachura został zatrzymany przez drogówkę, gdy jechał kontrbuspasem na ul. Chwarznieńskiej, przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Za to wykroczenie otrzymał pouczenie. Komendant Miejski Policji w Gdyni inspektor Sławomir Pachura został zatrzymany przez drogówkę, gdy jechał kontrbuspasem na ul. Chwarznieńskiej, przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Za to wykroczenie otrzymał pouczenie.

Komendant miejski policji w Gdyni został zatrzymany przez patrol drogówki na kontrbuspasie na ul. ChwarznieńskiejMapka. Nie otrzymał mandatu ani punktów karnych. Funkcjonariusze uznali, że pouczenie wystarczy.Czy pouczanie komendanta policji ma sens?

O tym, że Komendant Miejski Policji w Gdyni, insp. Sławomir Pachura, został zatrzymany przez drogówkę, poinformował nas jeden z czytelników. Z jego relacji wynika, że komendant miał popełnić kilka wykroczeń.

- Drogówka zatrzymała go na końcu buspasa na Chwarznieńskiej, na który nie miał prawa wjechać. Ale mijają dni, a o karze dla komendanta jakoś nie słychać. A jakby dobrze podliczyć, to zebrałby tyle punktów, że z prawem jazdy mógłby się pożegnać - mówi nasz informator.
Policjanci regularnie patrolują to miejsce, bo kierowcy nagminnie łamią tam przepisy. Efekty bywają opłakane, jak czołowe zderzenie osobówki z autobusem w poprzednim roku:

Czołowe zderzenie z autobusem na buspasie Czołowe zderzenie z autobusem na buspasie

Kontrbuspas na ul. Chwarznieńskiej w Gdynia działa od ponad trzech lat


KWP: komendant miejski został pouczonySprawdziliśmy. Rzeczywiście, miejski komendant policji w Gdyni został zatrzymany za jazdę po buspasie pod prąd. Miało to miejsce 22 września 2022 roku.

- Tego dnia w tym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilku kierowców, którzy popełnili w tym miejscu wykroczenia drogowe. Jednym z nich był Komendant Miejski Policji w Gdyni, który w swoim wolnym czasie jechał prywatnym samochodem - informuje podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Zatrzymani kierowcy zostali pouczeni przez interweniujących policjantów.
Policjanci nie odpowiedzieli nam na pytania, czy komendant został zbadany na obecność alkoholu we krwi ani jakie dokładnie wykroczenia popełnił.

Wiadomo natomiast, że sprawę zbadali już jego przełożeni.

- O kontroli drogowej i popełnionych wykroczeniach komendant [miejski - dop. red.] poinformował Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, który polecił sprawdzić, czy doszło do naruszenia dyscypliny służbowej. Przeprowadzone postępowanie wyjaśniające wykazało, że realizowane czynności zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy - podkreśla podkomisarz Karina Kamińska.

Jak działa kontrbuspas na Chwarznieńskiej?Przypomnijmy, że na Chwarznieńskiej kontrapas funkcjonuje już od ponad trzech lat. Organizacja ruchu jest tam zmienna. Autobus wjeżdża na jeden z dwóch pasów dwupasowej jezdni, który wcześniej prowadził w przeciwnym kierunku. I prowadzi nadal, ale "zmienia się" w buspas podczas porannych korków, gdy dwa pasy w kierunku centrum stoją w korku, a w przeciwną stronę jest niewielki ruch. Jadąc nim pod prąd, trudno to przeoczyć, bo informują o tym duże znaki wyświetlające stosowne informacje, które są co kilkaset metrów.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (460)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane