Fakty i opinie

stat

Mieszkańcy Gdyni zatrzymali kierowcę ciężarówki


Kierowcę ogromnej ciężarówki, który nie zastosował się do zakazu wjazdu, zatrzymali mieszkańcy Cisowej. Próba skrócenia sobie drogi przez strefę uspokojonego ruchu, która powstała na wniosek mieszkańców Cisowej, kosztowało kierowcę 350 zł i trzy punkty karne.Zdarzyło ci się zgłosić policji, że jakiś kierowca łamie przepisy?

tak, wielokrotnie 8%
tak, ale sporadycznie 15%
na razie nie, ale jak widzę, co się dzieje na drogach, to mam coraz większą ochotę np. na zakup wideorejestratora 30%
nie, bo nie wierzę w skuteczność takich zgłoszeń 14%
nie, bo sam nie jestem święty 33%
zakończona Łącznie głosów: 1062
Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 20 na końcowym odcinku ul. Chylońskiej zobacz na mapie Gdyni, który zmieniany jest na prośbę mieszkańców. Projekt "Chylońska dla ludzi" uzyskał większość głosów w ramach inwestycji finansowanych z Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu pojawiło się więcej przejść dla pieszych, tzw. poduszki berlińskie zwalniające ruch, ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych. Nie wszyscy kierowcy wzięli to sobie jednak do serca.

W czwartek ok. godz. 20 próbował tamtędy przejechać kierowca dużego ciągnika siodłowego z naczepą. Miał jednak pecha, bo trafił akurat na jednego z pomysłodawców projektu obywatelskiego, Łukasza Bosowskiego, który - długo się nie zastanawiając - zablokował samochód i wezwał policję. Na filmie nagranym przez innego mieszkańca widać, że kierowca wpadł jeszcze na pomysł, by spróbować postraszyć społecznika, że go przejedzie. Na niewiele się to jednak zdało.

- Staramy się wsłuchiwać w słowa prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który niedawno potwierdził w Radiu Gdańsk, że przyczyną większości gdyńskich wypadków jest nadmierna prędkość i zwiększająca się liczba aut ciężarowych na ulicach Gdyni. Mamy nadzieję, że wiadomość o tym zdarzeniu wzmocni zapowiadaną przez prezydenta akcję informacyjną skierowaną do kierowców - mówi Łukasz Bosowski, autor projektu "Chylońska dla ludzi".

Na razie skończyło się na interwencji policji.

- Nasz patrol pojawił się na miejscu po wezwaniu przez jednego z mieszkańców. Kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 350 zł i otrzymał 3 punkty karne - mówi Adam Gruźlewski z gdyńskiej policji.

Świadkiem zdarzenia był Paweł Różyński, radny dzielnicy Cisowa, który ma nadzieję, że podobne interwencje już niedługo nie będą potrzebne.

- Bardzo cieszę się z postawy mieszkańców dzielnicy, którzy reagują na tak bezczelne łamanie przepisów drogowych. Ale bardzo mocno chcę też podziękować patrolowi Policji, który wykazał się zdecydowaną interwencją. Mam nadzieję, że ta sytuacja spowoduje, że ciężarówki będą omijać tę ulicę - komentuje Paweł Różyński.

Wiele wskazuje na to, że kierowcy muszą się zacząć przyzwyczajać do stref uspokojonego ruchu, bo w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego pojawiają się podobne projekty w innych częściach miasta, m.in na ul. Chabrowej zobacz na mapie Gdyni.

Opinie (448) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.