Fakty i opinie

stat

Mieszkańcy nie chcą zwężenia Orłowskiej

Budowa drogi rowerowej sprawi, że ul. Orłowska zobacz na mapie Gdyni zostanie zwężona, co nie podoba się niektórym mieszkańcom Orłowa. Urzędnicy przekonują, że szerokość ulicy wyniesie 5 m, co w zupełności wystarczy, ale zdają sobie sprawę, że może spowolnić ruch. I robią to celowo.Jak oceniasz zwężenie ul. Orłowskiej?

to absurd, przecież i tak nikt się tam nie rozpędzał 45%
mam mieszane uczucia, to kara zbiorowa za winy nielicznych 17%
cieszę się, w takich miejscach trzeba ograniczać ruch 38%
zakończona Łącznie głosów: 717
Ul. Orłowska to spokojny trakt, wiodący w stronę molo w Orłowie zobacz na mapie Gdyni. Ale spokojny tylko teoretycznie, bo niektórzy kierowcy tak bardzo tęsknili za widokiem spienionych fal, że dopiero zamontowanie progów zwalniających poskromiło ich zapędy.

Obecnie trwa kolejna inwestycja, która przeznaczona jest dla rowerzystów, ale skarżą się na nią kierowcy. Wzdłuż ul. Orłowskiej powstaje bowiem droga rowerowa, która do tej pory urywała się w połowie ulicy. Nie wszyscy są tym faktem zachwyceni.

Mieszkańcy: będą korki

- Skrzyżowanie z ul. Jerzego Heidricha zobacz na mapie Gdyni zostaje zawężone prawie do jednego pasa, co uniemożliwi płynną komunikację z ul. Spacerowej na Orłowską. Sami pracownicy wykonawcy łapią się za głowę, dlaczego ul. Orłowska jest tak w tym miejscu zawężana, co będzie powodować korki przy wjeździe na ul. Heidricha - przekonuje pani Alicja z Orłowa.
Trochę przesadza, choć do zwężenia rzeczywiście dojdzie. Ulica będzie teraz miała 5 metrów szerokości. To zgodne z prawem i nie powinno przeszkadzać kierowcom samochodów osobowych. Ma jednak odnieść dodatkowy skutek, na który liczą urzędnicy.

Urzędnicy: to nie kierowcy są w Orłowie najważniejsi

- Zawężanie jezdni przekłada się bezpośrednio na obniżenie prędkości samochodów. Co więcej: powyżej 2,5 m szerokości mają tylko niektóre samochody ciężarowe - mówi Sebastian Drausal, rzecznik gdyńskiego magistratu. - Ulicę, na której jest w sezonie letnim wielu turystów, chcemy zmieniać tak, by to właśnie oni czuli się tam swobodnie, a nie kierowcy ciężarówek. To kolejny zabieg uspokajający ruch - wyjaśnia.
Inwestycja planowo powinna zakończyć się 15 grudnia, ale zaawansowanie prac wskazuje na to, że wykonawca upora się z nią szybciej.

Opinie (185) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.