• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkańcy posprzątali cmentarz na górze Donas

Katarzyna
22 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
  • Na cmentarzu nie brakowało śmieci głównie po jedzeniu i napojach.
  • Na cmentarzu nie brakowało śmieci głównie po jedzeniu i napojach.
  • Efekty pracy społeczników.

Społecznicy ze stowarzyszenia Nasze Orłowo regularnie organizują porządkowanie zaniedbanych części swojej dzielnicy. Teraz zabrali się za kolejne części Gdyni - właśnie posprzątali cmentarzMapka na górze Donas, o którego istnieniu mało kto pamięta.Sprzątałe(a)ś kiedyś teren publiczny?

Oto relacja pani Katarzyny.

O tym, że na górze Donas jest cmentarz, wie niewiele osób. Wszystkim kojarzy się ona raczej z wieżą widokową. Ale gdy się tam już trafi, to nie sposób się pomylić. Wprawdzie nie ma tu efektownych granitowych nagrobków, ale nawet same krzyże są wystarczająco wymowne.

Mapa cmentarzy w TrójmieścieChyba jednak nie dla wszystkich, bo wokół jest pełno śmieci. I właśnie to było najbardziej zaskakujące. Spodziewaliśmy się raczej dewastacji, które na cmentarzach się zdarzają, ale tu było zupełnie inaczej.

Na terenie cmentarza było pełno śmieci, które określić można jako bytowe: opakowania po chipsach, butelki po alkoholach, jakieś papiery, a nawet resztki... armatury.

Wszystko udało się posprzątać w jedno przedpołudnie. Gdy będzie taka potrzeba, wrócimy w to miejsce i posprzątamy ponownie, ale mamy nadzieję, że jej nie będzie. Mimo że nie ma tu już ogrodzenia (gdzieniegdzie pozostały po nim ślady) i okazałych nagrobków, to nadal jest cmentarz, na którym chyba nikt normalny nie urządza sobie imprez?

Wieża na górze Donas w Gdyni. Materiał archiwalnyGóra Donas 205,7 m n.p.m.Wieża widokowa na górze Donas w Gdyni. Wieża widokowa na górze Donas w Gdyni.
Najwyższym wzniesieniem Gdyni - a także całego Trójmiasta - jest Góra DonasMapka, która znajduje się na Dąbrowie, nieopodal pętli trolejbusowej przy ul. Miętowej. Jej wysokość to 205,7 m n.p.m. Dodatkowo na jej szczycie znajduje się wieża z tarasem widokowym.
Katarzyna

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane