• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkańcy przeciw opłatom za parkowanie w Brzeźnie

Maciej Korolczuk
21 października 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
55 proc. przeciw, a 45 proc. za - tak się rozłożyły głosy osób, które wzięły udział w internetowej ankiecie dotyczącej uruchomienia płatnego parkowania w Brzeźnie. 55 proc. przeciw, a 45 proc. za - tak się rozłożyły głosy osób, które wzięły udział w internetowej ankiecie dotyczącej uruchomienia płatnego parkowania w Brzeźnie.

Radni Brzeźna poznali wstępne wyniki ankiety, w której pytali mieszkańców o zasadność uruchomienia w dzielnicy poboru opłat w ramach strefy płatnego parkowania. Po podliczeniu ważnych głosów okazało się, że płatnego parkowania oczekuje 45 proc. głosujących, a 55 proc. jest temu pomysłowi przeciwna. Radni musieli odrzucić 15 proc. głosów, wobec których zachodziło podejrzenie, że zostały oddane w niewłaściwy sposób.Radni dzielnicy powinni:

W internetowej ankiecie przygotowanej przez Radę Dzielnicy Brzeźno, przy wsparciu miejskich urzędników, w ciągu dwóch tygodni oddano ponad 1 tys. głosów. Po ich podliczeniu okazało się jednak, że ok. 15 proc. głosów mogła zostać oddana w nieprawidłowy sposób.

Podejrzenia radnych i informatyków wzbudziły m.in. adresy IP, z których wielokrotnie i w ten sam sposób oddano w ankiecie ponad 180 głosów. Radni uznali to za nieuprawnioną ingerencję i postanowili odrzucić te odpowiedzi, by nie miały wpływu na końcowe wyniki.

Zaproponowany kształt strefy płatnego parkowania dotyczy tylko ulic w dawnej wiosce rybackiej. Zaproponowany kształt strefy płatnego parkowania dotyczy tylko ulic w dawnej wiosce rybackiej.
- Z badania sondażowego wyszło, że 45 proc. głosujących jest za uruchomieniem opłat, a 55 proc. uważa ten pomysł za nietrafiony - mówi Jarosław Gudzowski, przewodniczący zarządu dzielnicy Brzeźno. - Jesteśmy właśnie na etapie opracowania ostatecznych wyników, które jeszcze w tym tygodniu zamierzamy przedstawić zarządowi Rady Dzielnicy oraz mieszkańcom. Wyniki ankiety dla radnych w żadnym stopniu nie są wiążące. Gdy dojdzie do głosowania nad stosowną uchwałą, która dopiero uruchomi cały proces włączenia dzielnicy do strefy opłat, każdy z nich będzie mógł z tych wyników skorzystać lub nie. To ma być tylko drogowskaz, wyznaczający pewien kierunek oczekiwań części mieszkańców.
W ankiecie najmniej głosów oddali mieszkańcy w starszym wieku i nieposiadający samochodu. Najczęściej głosowali za to ludzie młodzi, posiadający auto i stały dostęp do internetu.

Wyniki ankiety pod naszym poprzednim artykułem. Wyniki ankiety pod naszym poprzednim artykułem.
Co ciekawe, w ankiecie pod naszym poprzednim artykułem o konsultacjach w Brzeźnie także udział wzięło ok. 1 tys. głosujących. Proporcje głosów także rozłożyły się w stosunku 45-55 proc., tyle że... na korzyść uruchomienia opłat.

Teraz piłka wróciła na stronę radnych dzielnicy. Ci otwarcie przyznają, że kolejnych konsultacji w tej sprawie nie będzie, a kwestia ewentualnego postawienia parkomatów w dzielnicy rozstrzygnie się prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Dzielnicy.

Jeśli radni pójdą za głosem mieszkańców, to uchwała zostanie odrzucona. Jeśli jednak nie uwzględnią oni wyników badania i zagłosują za uruchomieniem opłat - wówczas ruch będzie już tylko po stronie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zarządzającego strefami opłat i parkomatami.

Miejsca

Opinie (210) 7 zablokowanych

 • Jeszcze jeden taki sezon i mieszkańcy zmienią zdanie. (42)

  W tym roku bylo tragicznie. Znalezienia miejsca graniczyło z cudem a widok zablokowanych chodników i niszczonych trawników poraża.

  • 100 87

  • No właśnie (26)

   Strefy płatnego parkowania przyczyniają się do zostawiania aut gdzie indziej czyli trawniki, chodniki, nieużytki itp.

   • 32 17

   • Chyba nie rozumiesz (11)

    Strefa płatnego parkowania obejmuje również trawniki chodniki nieuzytki itd w całym zakresie terenu na którym obowiązuje

    • 12 20

    • w tym problem ze (7)

     tylko za miejsca wyznaczone trzeba płacić. wystarczy zaparkowac np. na przejsciu dla pieszych i można za free.

     • 16 8

     • W strefie płatnego parkowania zabronione jest parkowanie poza miejscami wyznaczonymi (6)

      • 11 6

      • zabronione jest (2)

       ale nie jest karane

       • 24 3

       • (1)

        U mnie na Waryńskiego we Wrzeszczu kontrolerzy dość sumiennie sprawdzają auta po jednej stronie ulicy gdzie są wyznaczone miejsca, ale po drugiej stronie aut stojących na chodniku już nie sprawdzają. Więc generalnie jest tak jak przed wprowadzeniem SPP

        • 5 0

       • Takie są przepisy

        Ale co Wam szkodzi dzwonić na policję lub straż miejską?

        • 3 1

      • To w praktyce naprawde jest bardzo proste. (1)

       W strefie platnego parkowania kontrolerow obchodza tylko prawidlowo zaparkowane pojazdy, ktorych wlascicielom za brak waznego biletu moga wystawic wezwanie do zaplaty. Nieprawidlowo zaparkowane pojazdy sa z kolei domena strazy miejskiej i policji, ktore moga nalozyc mandat, blokade, odholowac. Praktycznie mozna wiec parkowac caly rok w sposob nieprawidlowy i statystycznie bedzie z tego problem moze raz w roku, kiedy akurat policja czy sm bierze udzial w jakiejs akcji wykonywania swojej pracy.

       • 14 0

       • Ja strzelam fotki i zgłoszenie na Kontakt Gdańsk - to działa!

        • 0 0

      • teoretycznie masz rację. w praktyce jest jak jest i nikt tego nie egzekwuje.

       podobnie jest ze strefą zamieszkania czy parkowaniem na chodniku.
       Przepisy swoje, kierowcy swoje. Raz na rok SM przyjedzie pokazać że działają, upomnienia wystawią i tyle.

       • 1 0

    • Nie prawda. Miejsca płatne muszą być wyznaczone pasami poziomymi na jezdni oraz znakami pionowymi. (2)

     Przypatrz się jak to jest w innych strefach np. we wrzeszczu

     • 10 0

     • Przypatrz się znakowi przed wjazdem do strefy. (1)

      Parkowanie poza wyznaczonymi miejscami (płatnymi) jest zabronione.

      • 1 1

      • Zabronione ale niekarane. W konstytucji pisze napisane jest.

       • 1 1

   • strefy płatnego parkowania (12)

    Strefy płatnego parkowania w trójmieście to od początku do końca patologia.
    Wprowadza się takie strefy przy jednoczesnym zwolnieniu z opłat za parkowanie w strefie radnych, urzędników miejskich czy prezydentów miast. A niby dlaczego Dulkiewicz, Karnowski czy Szczurek nie może zapłacić za postój w strefie? Za mało zarabia? za małe premie nagrody i diety dostaje? nie stać ich? Zarówno pojazdem prywatnym jak i limuzyną służbową z jakiego powodu grono miejskich urzędników czuje się lepszymi od reszty mieszkańców, lub ich praca jest lepsza od pracy pozostałych mieszkańców że sami siebie zwalniają z opłat.
    Dodatkowo w strefach likwiduje się miejsca parkingowe a już na pewno miasto nie jest zainteresowane zwiększaniem miejsc parkingowych bo więcej zarabia się na mandatach za złe parkowanie więc w interesie miasta by tych miejsc było nie za dużo.
    Oprócz tego straż miejska przyjeżdża do stref nie po to by zająć się sprawami bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców tylko po to by zrobić nalot na kierowców pojazdów bo na tym można "ekstra" zarobić a na zajmowaniu się bezpieczeństwem mieszkańców już nie. Inna rzecz to skrajna nieudolność straży miejskiej w Gdańsku. Straż kosztuje gdańszczan miliony złotych a nie potrafi nawet własnej prezydent zapewnić bezpieczeństwa i miasto musi dodatkowe miliony wydawać na ochronę prezydent miasta to też czysta patologia i nieudolność wysoko opłacanych strażników.
    Mieszkańcy się wypowiedzieli nie chcą strefy płatnego parkowania chcą nowych miejsc do parkowania. Co na to miasto znowu urzędnicy będą wiedzieli lepiej od mieszkańców co dla nich lepsze ?

    • 16 10

    • dlaczego kłamiesz trollu? (11)

     mieszkańcy mają do wyboru: albo płacić za parkowanie symboliczne kwoty, albo tracić czas i pieniądze i paliwo na szukanie wolnego miejsca do zaparkowania. Koszty stresu z tym związanego trudno policzyć, ale także występują.

     • 10 13

     • Nie kłamię. (8)

      Wyzwiska wypisują wyłącznie chamy i prostaki którym brak merytorycznych argumentów.
      "mieszkańcy mają do wyboru: albo płacić za parkowanie symboliczne kwoty, albo tracić czas i pieniądze i paliwo na szukanie wolnego miejsca do zaparkowania. "
      Otóż mieszkańcy w tej konkretnej sprawie, konkretnie mieszkańcy Brzeźna się wypowiedzieli i w większości opowiedzieli się przeciw pomysłom radnych i urzędników miejskich którzy kosztem mieszkańców chcieli nabić sobie kasę wprowadzając strefę płatnego parkowania.
      Nieudolni i skorumpowani samorządowcy tak robią zawsze bo to dużo tańsze i zwalnia z robienia czegokolwiek dla zmotoryzowanych mieszkańców.
      W 2015 roku mieszkańcy Brzeźna stanowczo powiedzieli panu Adamowiczowi NIE dla pomysłu zabudowania Brzeźna wysokimi budynkami bez gruntownej zmiany infrastruktury drogowej. W tym czasie zbudowano kilka set mieszkań a drogi dziurawe zresztą pozostały bez zmian. Teraz mieszkańcy oczekują od samorządu zorganizowania dodatkowych miejsc parkingowych szczególnie w strefie nadmorskiej zamiast kolejnych osiedli nowych bloków a nie żadnej strefy płatnej mieszkańcy chcą lepszych dróg i więcej miejsc parkingowych.
      A rolą Dulkiewicz, Grzelaka czy jakiegoś Kowalczuka na którym poznali się mieszkańcy Zaspy i przepadł w wyborach ( stołek prezydenta zawdzięcza wyłącznie układowi Gdańskiemu) jest realizowanie oczekiwań mieszkańców a nie uszczęśliwianie ich na siłę kolejnymi i**otycznymi pomysłami.
      Dodatkowo nie ma takich symbolicznych opłat których by działacze PO nie byli w stanie podnieść maksymalnie widzimy co się dzieje w miastach rządzonych przez działaczy PO porównaj ceny wywozu śmieci z lat 2005, 2015 a dziś wszędzie kilkaset procent podwyżki bo to jedyny znany im sposób przerzucić koszty na mieszkańców i kupić kolejne limuzyny służbowe.
      " Koszty stresu z tym związanego trudno policzyć, ale także występują."
      A dlaczego twoim zdaniem te koszty mają dotyczyć tylko mieszkańców, a samorządowcy sami siebie z nich zwalniają ????

      • 5 2

      • Przede wszystkim, nie wypowiedzieli się mieszkańcy Brzeźna (2)

       Tylko kilkaset losowych ludzi, o których nawet nie wiadomo, czy są z Gdańska.

       • 2 8

       • Glupis?

        • 3 1

       • Spiskowa teoria dziejów w pełnej krasie

        Tak jest pani Dulkiewicz wylosowała przypadkiem kilkaset osób i pech chciał że większość z Azji południowej a 1/4 z Afryki zachodniej. Nie tylko że nie wiadomo czy są z Gdańska, nie wiadomo czy w ogóle wiedzą co to jest Gdańsk i gdzie leży. Ale znając potencjał intelektualny pani Dulkiewicz przewyższyli go o 99%.

        • 3 2

      • samorządowcy nie zwalniają sami siebie z ponoszenia tych kosztów (1)

       to jest teza, na podstawie której uznałem, że kłamiesz. Radni mają prawo korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, ale za parkowanie samochodu w strefach płatnego parkowania muszą płacić.

       • 0 2

       • Nie prawda.

        Ani radni, ani urzędnicy, ani tym bardziej prezydenci miast nie płacą w strefach płatnego parkowania. Zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej ale sami tego nie robią wolą samochody prywatne a najlepiej wypasione limuzyny służbowe. Daj spokój i nie rozpowszechniaj propagandy.

        • 1 0

      • To niech mieszkańcy Brzeźna sami złożą się na parkingi (2)

       Ja nie chcę aby moje pieniądze zostały wydane po to aby inni za darmo sobie parkowali.
       Nie dla bezpłatnego parkowania za moje podatki

       • 1 1

       • Po co mają za nie płacić.

        Co Dulkiewicz brakuje pieniędzy na ustawowe obowiązki samorządu?
        Niech sprzeda flotę samochodów służbowych, przestanie jeździć po Polsce bo prezydent miasta to nie biuro turystyczne. Niech też obniży wynagrodzenia kolegom vice prezydentom, przestanie korzystać z usług prywatnej firmy ochroniarskiej na koszt miasta tylko sama za ochronę płaci albo korzysta ze straży miejskiej . Będą z tych oszczędności na rzeczach całkowicie zbędnych w Gdańsku miliony na nowe parkingi w Brzeźnie.

        • 1 0

       • To są tylko twoje podatki? Oni już zapłacili za te parkingi... Dodatkowo posiadacz samochodu płaci wiele dodatkowych podatków. To tak gdybyś uznał ze pieszym nie należą się chodniku oraz parki bo spacerowanie nie jest opodatkowane a do parków nie ma biletów. Pomyśl zanim coś napiszesz bo się ośmieszasz. Ja osobiście jestem za rozwiązaniem ustawowym który by wymuszał na deweloperze budowę parkingów podziemnych w ilości przynajmniej odpowiadającej ilości mieszkań

        • 0 0

     • Koszt abonamentu (1)

      Pierwszy w "gospodarstwie domowym" samochód - opłata symboliczna. Kolejny - będzie opłata 1200zł za abonament (proszę zobaczyć co się dzieje w Warszawie). Takie oszczędności.

      • 1 0

      • Sugerujesz że za tanio?

       • 3 1

   • bo tu jest ostatni problem

    wywozić samochody z miejsc gdzie nie ma pozwolenia na parkowanie i sprawa z bani

    • 0 0

  • (5)

   tak jest na całym świecie.
   Władza powinna wybudować nowe parkingi albo rozwiązać ten problem ograniczając wjazd do pewnych stref tylko dla mieszkańców.
   Po gotowe rozwiązania można zwrócić się np do Włochów czy Hiszpanów
   Najprościej jest nałożyć opłaty

   • 7 10

   • Na całym świecie tak nie jest (4)

    Nie jest tak na CAŁYM świecie.
    Nie jest tak w Indiach, nie jest tak w Chinach, nie jest tak w Indonezji a to kraje gdzie mieszka 2/3 mieszkańców świata. Kto ci powiedział że zapyziała przekonana o swojej racji UE z której czerpiesz przykłady ma rację??
    Mieszkańcy Brzeźna wypowiedzieli się nie chcą strefy parkowania, CHCĄ nowych parkingów. Samorządowcy mają to wykonać i to szybko !!! i bez zbędnych pytań i opóźnień.

    • 5 3

    • (1)

     Teraz nie ma SSP i mieszkańcy nie chcą SSP - co tu jest do wykonania? Aha i jeszcze w Korei Północnej nie ma!

     • 2 3

     • Nie wiesz o czym piszesz

      W Brzeźnie latem był problem z parkowaniem pojazdów bo dzielnica nadmorska, wiadomo plaże morze itp... .
      Mieszkańcy zgłosili problem oczekując zwiększenia przez miasto ilości miejsc parkingowych.
      Urzędnicy miejscy zwietrzyli od razu okazję do złupienia mieszkańców i wzorem innych dzielnic zamiast inwestować w miejsca parkingowe zaproponowali wprowadzenie opłat za parkowanie w ramach Stefy Płatnego Parkowania.
      Mieszkańcy się wypowiedzieli nie chcą strefy i nabijania własnym kosztem kasy radnym tylko chcą nowych miejsc do parkowania pojazdów.
      W tym sondażu większość była przeciw pomysłowi radnych z UM.

      • 4 1

    • jaki jest sens budowy nowych parkingów, które poza sezonem będą stały puste? (1)

     posiadanie samochodu nie stwarza automatycznie prawa do parkowania nim za darmo w przestrzeni miejskiej.

     • 4 1

     • Taka wola mieszkańców .

      A to dla Dulkiewicz, Grzelaka czy Kowalczuka winno być najważniejsze. Mieszkańcy powiedzieli. Dulkiewicz z kolesiami macie budować parkingi w Brzeźnie. Jak nie umiecie tego zrobić albo nie chcecie to won z Urzędu Miasta.

      • 1 0

  • (3)

   A co ludzie przestaną przyjeżdżać na plażę ? Otóż nic się nie zmieni poza tym , że mieszkańcy będą płacić cały rok za parkowanie na dziurawych parkingach pod blokami

   • 15 8

   • (2)

    Naprawdę myślisz że ludzie przestaną przyjeżdżać na plażę???

    • 5 9

    • warto zauważyć, że ludzie na plażę mogą przyjeżdżać niekoniecznie samochodami (1)

     czyli najbardziej terenochłonnymi środkami lokomocji.

     • 4 9

     • gratuluję minusującym związku z rzeczywistością

      samochodoza zaawansowana w wysokim stopniu. To się naprawdę da leczyć.

      • 1 0

  • (1)

   Zapłacisz jako mieszkaniec a i tak miejsca do parkowania nie znajdziesz !!! Gdzie tu logika ? Nie płacisz i nie masz - płacisz i nadal nie masz. Zupełnie tego nie rozumiem !!!

   • 17 9

   • kup sobie kawałek terenu i tam parkuj

    lub pobieraj opłaty za parkowanie na nim. Wybór należy do ciebie. Samochód nie jest jedynym sposobem poruszania się po mieście.

    • 7 7

  • denerwuje mnie ideologia władz miasta dla której największym wrogiem jest gdańszczanin posiadający auto (1)

   • 9 7

   • Dekady rozbestwiania robią swoje.

    Doszło do tego, że miejsca w mieście zabrakło, a nikomu innemu przestrzeni zabrać nie można, bo cała zagrabiona pod ruch samochodowy.

    • 3 3

  • Przecież mieszkańcy chcą strefy. Ankieta jest fałszowana przez innych

   • 3 7

 • A co na to Kacper "kierownik" strefy parkingowej (1)

  Jego zdanie chyba też się liczy?

  • 50 39

  • :)

   Zapewne czeka nas kolejna "konferencja prasowa"

   • 3 7

 • Przez decyzję władz miasta ciężko żyje się w Brzeźnie (7)

  Wszystko sprzedane, zabetonowane, zniknęła zieleń, imprezy w apartamentach na wynajem krótkoterminowy, brak parkingów...

  • 103 30

  • (1)

   Dodajmy: latem nieustanny hałas z plaży, czy to dzień czy noc.

   • 10 7

   • Taa...ten hałas na pewno od tych co przyjechali autem...

    • 15 5

  • nic, tylko wyprowadzic sie na kaszuby do lasu

   • 12 5

  • parkingów bardzo dużo, wiele z nich zastawionych przez zbędne samochody czekające na naprawę

   • 4 0

  • to samo na Przymorzu Wielkim

   • 1 0

  • Wszystko zabetonowane, brak zieleni i jednoczesnie brak parkingow? Cos tu sie jakby troche wyklucza. (1)

   W Brzeznie nie ma ani jednego marketu wielkopowierzchniowego, nie ma stacji benzynowych, centr logistycznych itp. itd. Co Ty masz tam zabetonowane, poza wlasnym lbem, rzecz jasna?

   • 2 0

   • g*wno wiesz to po co piszesz. Wychowałem się w Brzeźnie nie mieszkam tam od jakiś 10lat. Jak przyjadę z rodziną na spacer to nie poznaję tego miejsca. Kiedyś nie było tylu bud, hoteli, apartamentowców itp. Cały pas nadmorski jest już zajęty, a mieszkałem w domu przy samej plaży było tam kilka kamieniczek dziś nie ma gdzie palca wsadzić.

    • 3 1

 • Budżet miasta to ruina, niedługo nawet na Szadółkach trzeba będzie płacić za parkowanie (1)

  • 94 16

  • ale za to na szadółkach będzie nowy interesik za 600 milionów z budżetu miasta i nowa rada nadzorcza...

   • 3 2

 • (2)

  syfiaste miasteczko bez gospodarza

  • 60 23

  • Aha

   Wracaj do Gdyni.

   • 1 2

  • To wracaj do swojej Koziej Wólki

   • 3 3

 • Brawo Brzeźno, bitwa wygrana ale Wszystko(ciągniemy) z Gdańska czyli lokalne PO tak łatwo nie odpuszczą

  Będą Was maglować co jakiś czas tą płatną strefą.

  • 75 42

 • Brzezno (3)

  Skoro radni sa wybierani przez mieszkancow aby ich reprezentowali,powinni glosowac tak jak mieszkancy chca anie inaczej.

  • 108 18

  • Nie wiesz czy badana grupa (1)

   respondentów była grupa reprezentatywną.
   Ankieta prowadzona w ten sposób dyskryminowala osoby starsze oraz nie weryfikowala czy glosujacy jest mieszkańcem Brzezna czy tylko odwiedzającym ta dzielnice gdy szuka miejsca dla swojego samochodu idąc na plażę

   • 13 6

   • Po co ?

    To czemu miała służyć ta ankieta ? Zaspokojeniu sumień czy też namieszaniu w głowach radnym.
    Wynika z tego, że ktoś wykonał kawał dobrej roboty ale nikomu do niczego nie potrzebnej.

    • 5 1

  • To po co w ogóle wybierać radnych. O wszystko ankieta albo referendum i rządzimy sami.

   • 2 1

 • Należy uwzględnić rację mieszkańców. (6)

  To oni tam żyją na co dzień i wiedzą co utrudnia im życie a co polepsza jego standard.
  Władza działa autorytarnie i wiadomo ze chodzi im tylko o pieniądze

  • 84 16

  • Widać ze nie wiedzą (5)

   • 5 2

   • wiedzą , tylko sposób przeprowadzenia ankiety był tak skonstruowany ze 99% mieszkańców nie wypowiedziała się. Tak miało po prostu być i już.Wystarczyło wrzucic ankiete do skrzynek na listy i zebrać później wypełnione Trollowanie tego przez urzędników jest powszechnym obowiązkiem w UM, niestety:(

    • 4 2

   • Bo zamiast skorzystać z doświadczeń mądrzejszych Niemców (gdzie przyjezdnych kasują jak za zboże, ale mieszkańcy mają za (3)

    ... to miasto stara się przy okazji ogolić mieszkańców. A efekt strefy byłby taki, że po sezonie prawie jedynymi golonymi byliby właśnie mieszkańcy.

    • 9 1

    • Brawo !!!

     Dokładnie tak !!!

     • 3 1

    • 10 zł/mies to golenie mieszkańców?

     2-3 litry benzyny

     • 7 3

    • 120 zl rocznie dla mieszkańca. To dużo? A ile kosztuje grunt na ktorym parkuje?

     • 3 2

 • (9)

  Śmiech na sali.
  180 osób głosowało? Z czego 15% odrzucono, czyli 153 osoby głosowały.
  U mnie w klatce mieszka tyle osób.

  Informacje ogólne dotyczące Dzielnicy
  Powierzchnia: 2,72 km2
  Liczba ludności: 12 619 osób

  A wy chcecie słuchać 55% czyli 84 osób.
  Te 84 osoby to 0.67% mieszkańców.
  Niezły wałek.

  • 51 48

  • (5)

   I to są efekty zdalnego nauczania :))) prosta nauka czytania ze zrozumieniem

   • 27 5

   • Hahaha i jeszcze następni małosprytni minusują ten kraj musi upaść

    • 9 4

   • (3)

    Racja, przepraszam.
    Ponad 1200 głosów z czego 15 % odrzucono.
    Czyli 1020 głosów ważnych, to 55% to 561 głosów. Wtedy wychodzi 4,44% z mieszkańców. A głosów za było 449.

    Nie wygląda to wiele lepiej.

    • 17 1

    • (1)

     Brawo za korektę, mało kogo w tych czasach na to stać nawet anonimowo w necie

     • 21 0

     • Nie lubię się mylić ale zawsze przyznaję się do błędu.
      Niestety złapałem się na tym, że artykuł ważną liczbę podaje jako "ponad 1 tys." a nieistotną 180.
      Będę bardziej uważał, nie chciałem wprowadzać w błąd.

      • 12 0

    • Z mieszkancow, sposrod ktorych daleko nie wsyscy sa uprawnieni do glosowania.

     • 1 0

  • To była internetowa ankieta.

   Wyniki są z definicji bezwartościowe.

   • 10 0

  • To widocznie najbardziej aktywni mieszkańcy

   Którzy interesują się swoją dzielnicą

   • 2 1

  • Czytanie ze zrozumieniem

   • 1 0

 • Szkoda że ankieta była dostępna na forum samochodziarzy (12)

  Tam głosowali wszyscy przeciw nawet ludzie z innych miast.

  • 42 35

  • (10)

   No tak jak się nie ma auta a sąsiad ma to sąsiad musi płacić. Jakie to polskie

   • 5 7

   • (6)

    Nie no faktycznie 120 zł rocznie to wielkie pieniądze. To sasiad jak go nie stać na 10 zł miesięcznie to co ma? Jedynie kilkaset kilo złomu na sparcialych oponach a nie samochod.

    • 12 7

    • (4)

     Dlaczego ma płacić pod swoim blokiem ? Na szadolkach nie płacą na Chełmie nie płacą na suchaninie nie płacą to dlaczego w Brzeźnie mają płacić .

     • 7 8

     • Jak nie płacą? (3)

      Wykupili swoje miejsca za grube pieniądze.

      • 5 2

      • (2)

       Na Szadolkach masz parkometr masz strefę płatnego parkowania? No tak przecież to centrum , nie długo metro będziecie mieli

       • 1 1

       • (1)

        Na Szadółkach nie zaparkujesz gdziekolwiek bo parkingi pod blokami są ich prywatną własnością. W gości transportem publicznym lub taxi.

        • 1 1

       • Po co w ogóle odwiedzać kogoś na Szadółkach?

        • 3 0

    • jak raz się wyrazi zgode na opłaty to potem co roku co dwa sa "niewielkie" podwyzki

     szanuj "grosze" które zostają w kieszeni, bo możesz im zawdzięczać życie

     • 1 0

   • jak zajmuje teren to znaczy ponosi koszty korzystania z niego. Proste jak cep. (2)

    • 8 2

    • "zajmuje teren" (1)

     Część ulic objęta planowaną strefą to zabudowy domków jednorodzinnych- na przykład część ul. Korzeniowskiego. Mieszkańcy tej ulicy też mają płacić za parkowanie na chodniku obok domu, za który to chodnik oni odpowiadają np. w przypadku odśnieżania. Czyli jak trzeba odśnieżyć chodnik to jest ich, ale jak chcą auto postawić to już zajmowanie terenu?

     • 10 2

     • Mieszkańcy jak nie chcą płacić olaboga 10 zł miesięcznie

      To niech parkują na swoich podwórkach.

      Ja tak mam we Wrzeszczu i nic nie płacę

      • 2 2

  • trojasmito pl

   to forum samochodziarzy, jakbyś się nie zorientował przez te wszystkie lata:) kiedyś 80% zagłosowało, że jeździ traktem konnym, jak był artykuł o tym, że mają tam uspokajać ruch :D

   • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane