Fakty i opinie

stat

Mieszkańcy walczą o ekrany przy obwodnicy

Mieszkańcy Gdyni walczą o ekrany dźwiękochłonne od 2011 roku.
Mieszkańcy Gdyni walczą o ekrany dźwiękochłonne od 2011 roku. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W 2016 roku wzdłuż obwodnicy w Wielkim Kacku w Gdyni wykonano ekrany dźwiękochłonne. W rejonie Dąbrowy zobacz na mapie Gdyni zabezpieczenie przed hałasem pojawić miało się dopiero podczas budowy Trasy Kaszubskiej. Mieszkańcy twierdzą jednak, że ekranów w planach GDDKiA już nie ma. Drogowcy analizują problem.Czy ekrany dźwiękochłonne przy obwodnicy są potrzebne?

tak

69%

nie

31%
Przypomnijmy:


  1. Wcześniej ekrany powstały na blisko 200-metrowym odcinku w okolicach Węzła Chwarzno.

  2. W 2013 roku marszałek województwa nakazał montaż ekranów na odcinku obwodnicy Trójmiasta oznaczonym w kilometrażu jako 319 + 350 zobacz na mapie Gdyni do 319 + 725 zobacz na mapie Gdyni oraz 321 + 150 zobacz na mapie Gdyni do 322 + 285 zobacz na mapie Gdyni

  3. W sierpniu 2015 roku wystąpiono do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę decyzji. Powodem miał być niepotrzebny późniejszy demontaż ekranów, które trzeba by było przestawić po budowie węzła Trasy Kaszubskiej.

  4. W efekcie ekrany zamontowano więc po obu stronach obwodnicy, ale tylko na 650-metrowym odcinku w okolicach niskiej zabudowy przy ul. Ornej oraz Źródła Marii zobacz na mapie Gdyni.


Mieszkańcy: ekranów nie ma na planach- Problem w tym, że mimo obietnic, ekranów nie będzie wcale. Przez lata nas zwodzono, a teraz w biurze GDDKiA przy ul. Rdestowej usłyszałem, że kiedyś ekrany stawiało się przy wszystkich działkach budowlanych, a teraz rzekomo tylko na zabudowanych. Mieszkam tu od 50 lat i te ekrany to najbardziej wyczekiwana inwestycja przez wszystkich - mówi Waldemar Kaszubowski, mieszkaniec Gdyni. - Nie dość, że przez węzeł będzie głośniej, to jeszcze nie będzie obiecanych ekranów. Czujemy się oszukani - podkreśla.

Drogowcy: ekrany będą, kluczowy jest zakres inwestycjiDrogowcy mówią, że sprawę muszą sprawdzić, choć przyznają, że władze GDDKiA obiecywały postawienie ekranów. W dokumentacji budowlanej rzeczywiście nie ma ich m.in. od strony ul. Źródło Marii zobacz na mapie Gdyni.

- Musimy przeanalizować tę sprawę. Ekrany na pewno będą. Kluczową kwestią jest jednak porównanie zakresu inwestycji planowanych przed budową węzła i teraz - podkreśla Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA, który realizuję budowę Trasy Kaszubskiej oraz postawienie ekranów.

Opinie (216) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.