Fakty i opinie

stat

Mieszkania i usługi obok kościoła św. Jana

Przy ulicy Świętojańskiej w Gdańsku, niedaleko kościoła św. Jana zobacz na mapie Gdańska, pojawiło się ogrodzenie. Na zaniedbanej działce rozpoczęły się prace archeologiczne. Prawdopodobnie jesienią rozpocznie się tam budowa kamienicy z lokalami usługowymi i mieszkaniami.Co sądzisz o ulicy Świętojańskiej w Gdańsku?

to spokojna uliczka na uboczu turystycznych ciągów i taka powinna pozostać 33%
łączy ciekawe miejsca na mapie miasta, ale poza kościołami nie zachwyca niczym szczególnym 24%
nie bywam tam zbyt często bo nie ma po co 6%
to trochę jak z Ogarną, niby do niej blisko, ale się tam nie zagląda 37%
zakończona Łącznie głosów: 550
Właścicielem działki jest spółka 4Invest. W Gdańsku Rębowie zobacz na mapie Gdańska buduje ona Osiedle Hiszpańskie. Jest także w trakcie przygotowania budowy wielofunkcyjnej zabudowy przy ul. Chmielnej na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska - naprzeciwko ZUS-u.

Czytaj więcej: Kolejny hotel powstanie na Wyspie Spichrzów

Inwestor niedawno otrzymał pozwolenie na prowadzenie prac archeologicznych. Zostaną one przeprowadzone do głębokości 5,5 metra. Pod budynkiem powstać ma bowiem dwupoziomowa hala garażowa dla ok. 20 aut. Ze względu na niewielki obrys inwestycji kierowcy korzystający z poziomu -2 będą na niego zjeżdżać windą. Ogrodzony teren wygląda dość pokaźnie, ale nie cały zostanie zabudowany. Inwestor wynajął od miasta część gruntu na zaplecze budowy.

- Projekt jest jeszcze uzgadniany przez konserwatora. Po zakończeniu tej procedury planujemy możliwie szybko uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć inwestycję. Liczę, że będzie to możliwe jeszcze w sierpniu lub wrześniu tego roku
- informuje Krzysztof Czarnecki, prezes zarządu firmy 4Invest.

Na parterze zaplanowano lokale usługowe. Jest więc szansa, że w połączeniu z usługami, które już po sąsiedzku funkcjonują w Kwartale Kamienic (po drugiej stronie Świętojańskiej zobacz na mapie Gdańska), ich obecność wpłynie na ożywienie tej części miasta. Na pierwszym piętrze powstać mają powierzchnie biurowe. Wyższe kondygnacje, czyli piętra od drugiego do czwartego dedykowane są apartamentom. Będzie ich tutaj 16. Miejscowy plan przewiduje w tej lokalizacji oczywiście dachy skośne, więc na najwyższych kondygnacjach powstaną mieszkania dwupoziomowe ze skosami na górnej kondygnacji.

Projekt inwestycji powstał w niemieckiej pracowni architektonicznej RKW (w Gdańsku PGE Arena i apartamentowiec Szafarnia). 4Invest odkupił prawa do niego wraz z gruntem od byłego właściciela i wprowadził do niego swoje zmiany.

Opinie (72) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.