• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Mieszkanie za remont. Sopot proponuje 13 lokali

on
2 października 2022, godz. 12:00 
Opinie (97)
Wnioski o lokale przeznaczone do samodzielnego remontu w Sopocie można składać do 4 listopada. Wnioski o lokale przeznaczone do samodzielnego remontu w Sopocie można składać do 4 listopada.

Mieszkanie za remont. Sopot już po raz szósty udostępni lokale mieszkalne przeznaczone do remontu przez przyszłych najemców. W tej edycji programu znalazło się 13 mieszkań w różnych lokalizacjach. Wnioski można składać do 4 listopada.Czy starałe(a)ś się kiedyś o mieszkanie do remontu z zasobu gminy?

Lokale, o które mogą się starać wnioskodawcy, mają powierzchnię od 31 do 120 m kw. oraz od jednego do trzech pokoi. Znajdują się w różnych częściach miasta. Gmina przekaże do samodzielnego remontu 13 mieszkań:


Szacunkowy koszt remontu wystawionych w tej edycji programu lokali waha się od ok. 50 do nawet 350 tys. zł. W 11 przypadkach konieczne są także konsultacje z Biurem Konserwatora Zabytków.

Mieszkania do samodzielnego remontu w Sopocie: dla rodzin z dziećmiProgram "Mieszkania do samodzielnego remontu" kierowany jest przede wszystkim do młodych rodzin, które chcą powiększyć swoją przestrzeń życiową, a których nie stać na kupno mieszkania czy zaciągnięcie kredytu.

Mieszkanie do wynajęcia w zamian za remont w Gdańsku- Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest dramatyczna. Wysoka inflacja i raty kredytów, a zwłaszcza znaczny spadek liczby osób posiadających możliwość wzięcia kredytu sprawiają, że wiele osób nie ma szans na własne "M". Dlatego, by wyjść naprzeciw potrzebom, w Sopocie stawiamy na budownictwo komunalne, a w ramach posiadanego już zasobu mieszkań przekazujemy sopocianom mieszkania do samodzielnego remontu. To szósta edycja tego programu - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Kto może się ubiegać o mieszkanie do samodzielnego remontu w Sopocie?Wnioski o lokale przeznaczone do samodzielnego remontu w Sopocie można składać do 4 listopada. Wnioski o lokale przeznaczone do samodzielnego remontu w Sopocie można składać do 4 listopada.
O przyznanie lokalu mieszkalnego do samodzielnego remontu mogą starać się rodziny mieszkające w Sopocie co najmniej od pięciu lat, w szczególności małżeństwa z dziećmi oraz osoby wychowujące dzieci, płacące na miejscu podatki. Wnioskodawcami mogą być osoby zamieszkujące w budynkach prywatnych, jak i wchodzących w skład lokalowego zasobu gminy.  

Mieszkanie do samodzielnego remontu: warunki przystąpieniaBy wziąć udział w programie, oprócz wniosku należy złożyć także m.in. zaświadczenie od zarządcy o braku zaległości, dokumenty potwierdzające dochód wnioskodawcy, pisemne oświadczenie o wykonaniu remontu przyznanego lokalu we własnym zakresie i na własny koszt.

Druki formularzy dostępne są na stronie internetowej bip.sopot.pl oraz w kancelarii Urzędu Miasta Sopotu i w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta Sopotu. Wypełnione wnioski z kompletem dokumentów można składać w Kancelarii Urzędu Miasta Sopotu, elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.

Wnioski przyjmowane będą do 4 listopada. Od 2016 roku, czyli od uruchomienia programu w Sopocie, do samodzielnego remontu przekazano 34 mieszkania.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane