• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wraca 2-kierunkowy ruch na Jaśkowej Dolinie. Trwa naprawa Migowskiej

Maciej Korolczuk
21 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (232)
aktualizacja: godz. 12:15 (21 marca 2023)
Zapadnięcie się fragmentu jezdni na ul. Migowskiej sprawiło, że zapadła decyzja o przywróceniu dwukierunkowego ruchu na Jaśkowej Dolinie. Co dalej z planowanymi pracami przy zbiorniku retencyjnym? Na razie nie wiadomo. Zapadnięcie się fragmentu jezdni na ul. Migowskiej sprawiło, że zapadła decyzja o przywróceniu dwukierunkowego ruchu na Jaśkowej Dolinie. Co dalej z planowanymi pracami przy zbiorniku retencyjnym? Na razie nie wiadomo.

Po zaledwie trzech dniach od wprowadzenia objazdu Jaśkowej Doliny przez ul. MigowskąMapka Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przywróci koło południa dwukierunkowy ruch przy budowanym zbiorniku. Przyczyną jest zapadnięta jezdnia na Migowskiej.



Aktualizacja, godz. 12:15.



Drogowcy przywrócili dwukierunkowy ruch na Jaśkowej Dolinie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania. Naprawa awarii nawierzchni na Migowskiej wciąż trwa.

Godz. 10:11 Trwa naprawa uszkodzonej jezdni na ul. Migowskiej



Pracownicy Gdańskich Wód przystąpili już do naprawy uszkodzonej jezdni i studzienki kanalizacji deszczowej.

Jak informuje DRMG z uwagi na zapadniętą jezdnię na fragmencie ul. Migowskiej, ruch aut zostanie przekierowany na ul. Jaśkowa Dolina, która ponownie na całej długości będzie dwukierunkowa.

- Z uwagi na wprowadzenie zmian włączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Na Wzgórzu i Jaśkowa Dolina. Wprowadzenie zmian planowane jest ok. godz. 12.00 do odwołania. Jaśkową Doliną pojadą również autobusy komunikacji miejskiej - informują urzędnicy.
Kwestię przyczyny zapadliska w jezdni na ul. Migowskiej badają przedstawiciele kilku jednostek. Pracownicy Gdańskich Wód przystąpili już do naprawy uszkodzonej jezdni i studzienki kanalizacji deszczowej.

Na ul. Migowskiej przystąpiono już do naprawy uszkodzonej jezdni.



Godz. 9:44 Cały ruch wróci na Jaśkową Dolinę



W związku z uszkodzeniem jezdni na ul. Migowskiej, dwukierunkowy ruch na ul. Jaśkowa Dolina wróci ok. godz. 12.



O dziurze w jezdni, jaka pojawiła się we wtorek rano na ul. Migowskiej, poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłane zdjęcia!

07:15 21 MARCA 23 (aktualizacjaakt. 11:48)

PILNE! Dziura na Migowskiej (116 opinii)

Wielka dziura na ul. Migowskiej (objazd Jaskowej Doliny). Droga już nie wytrzymała ciężaru...
Wielka dziura na ul. Migowskiej (objazd Jaskowej Doliny). Droga już nie wytrzymała ciężaru...


Awaria została zgłoszona także do magistratu. Na miejsce natychmiast wysłano służby m.in. od wodociągów, bo jezdnia zapadła się w obrębie studzienki kanalizacyjnej.

Urzędnicy podejrzewają, że przyczyną awarii może być woda deszczowa, która podmyła jezdnię.

Innego zdania są okoliczni mieszkańcy, którzy już w sobotę, a więc pierwszego dnia obowiązywania nowej organizacji ruchu, zgłaszali miastu, że jezdnia na Migowskiej nie wytrzyma zwiększonego natężenia ruchu, zwłaszcza ciężkiego sprzętu i autobusów komunikacji miejskiej.

- Jestem mieszkańcem ul. Migowskiej i od soboty czujemy się zagrożeni powstałą sytuacją - napisał do naszej redakcji pan Jarosław. - Na ul. Migowskiej stoją prawie 100-letnie budynki. Ulica jest wykonana z płyt jomb, pokrytych cienką warstwą asfaltu, w dodatku bardzo dziurawego. Przejazd każdego ciężkiego pojazdu, np. autobusu, średnio co kilka minut powoduje bardzo duże drgania budynku, co może doprowadzić do katastrof budowlanych, a co się z tym wiąże - do utraty zdrowia, życia i mienia. Nie były prowadzone ekspertyzy i badania w tym zakresie, a jeżeli były, to bez naszej wiedzy. Dodatkowo z mieszkańcami nie były prowadzone żadne konsultacje w tym zakresie. Dowiedzieliśmy się o tym zaledwie tydzień temu. Od soboty próbuję zgłosić powyższy problem odpowiednim służbom, ale bez żadnej reakcji i empatii.
Jaśkowa Dolina: jednokierunkowa, ale przejezdna. Kluczowa decyzja: wyłączenie świateł Jaśkowa Dolina: jednokierunkowa, ale przejezdna. Kluczowa decyzja: wyłączenie świateł

Ruch na Jaśkowej Dolinie może zostać przywrócony, bo nie rozebrano jeszcze prawego pasa. Ruch na Jaśkowej Dolinie może zostać przywrócony, bo nie rozebrano jeszcze prawego pasa.

Auta wrócą na Jaśkową Dolinę



Już zapadła decyzja o wycofaniu objazdu z ul. Migowskiej i przywróceniu dwukierunkowego ruchu na Jaśkowej Dolinie.

- Auta wrócą w obu kierunkach na Jaśkową Dolinę około godz. 12. Jest to możliwe, bo jezdnia jeszcze nie została tam rozebrana. O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco - poinformowała Aneta Niezgoda z DRMG.
Objazd Jaśkowej Doliny ma być cofnięty zaledwie po trzech dniach od jego wprowadzenia. Objazd Jaśkowej Doliny ma być cofnięty zaledwie po trzech dniach od jego wprowadzenia.


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (232)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane