Fakty i opinie

stat

Mikołaj podróżuje tramwajem


Tradycyjnie już 6 grudnia po Gdańsku kursował będzie mikołajkowy tramwaj. Przejazd zabytkowym Konstalem N jest bezpłatny, a spotkać go będzie można na trasie Strzyża PKM - Siedlce. Wieczorem na trasę wyruszy wyjątkowa Pesa.Kiedy przestałeś(aś) wierzyć, że to św. Mikołaj przynosi prezenty?

jako małe dziecko, gdy zobaczyłem(am) jak rodzice go zastępują 33%
będąc nastolatkiem, w szkole podstawowej 15%
dopiero, kiedy zamieszkałem(am) sam 3%
cały czas w niego wierzę! 49%
zakończona Łącznie głosów: 533
Mikołajkowa N-ka będzie jeździć w godz. 10-16. Na trasie Strzyża PKM zobacz na mapie Gdańska - Siedlce zobacz na mapie Gdańska przez al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska, al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska, Dworzec Główny zobacz na mapie Gdańska, Hucisko zobacz na mapie Gdańska zatrzyma się na każdym przystanku.

W rolę Mikołajów, którzy będą w tramwaju rozdawali drobne, słodkie upominki, wcielą się członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego. Przejazd tramwajem jest bezpłatny.

Jeszcze tego samego dnia na tory wyjedzie specjalny tramwaj Pesa, w którym będzie można wykonać badania profilaktyczne, nauczyć się pierwszej pomocy, podpisać oświadczenie woli w sprawie oddania organów do transplantacji oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Tramwaj w ramach akcji "Zrób prezent - podziel się sobą" będzie kursował na trasie Strzyża PKM - Łostowice Świętokrzyska zobacz na mapie Gdańska przez al. Grunwaldzką, al. Zwycięstwa, Dworzec Główny, Bramę Wyżynną zobacz na mapie Gdańska, Śródmieście SKM zobacz na mapie Gdańska w godz. 16-21.

Także podróże tym tramwajem są bezpłatne, a pojazd zatrzymuje się na każdym przystanku na trasie. Pojazd będzie widoczny z daleka, dzięki specjalnym dekoracjom. Pasażerowie otrzymają też drobne upominki.

Akcję organizują Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare", Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

W połowie grudnia ponownie na gdańskich torowiskach pojawi się przyozdobiony lampkami Konstal N. Ten sam tramwaj, chociaż jeszcze bez lampek, będzie kursował 6 grudnia do godz. 16.


Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku ZKM Gdańsk planuje uruchomić świąteczną linię, obsługiwaną N-ką. Tramwaj przystrojony światełkami będzie kursował każdego dnia tygodnia od 16 do 23 grudnia.

Trasa świątecznej linii nie jest jeszcze znana, ale będzie przypuszczalnie identyczna, jak mikołajkowego tramwaju. Bezpłatne przejazdy będą odbywały się po zmroku.

Poznaj tramwaj Konstal N. Materiał z 2012 r.Przyozdobiony Konstal N podczas tegorocznych Narracji w Nowym Porcie.

Opinie (60) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.