• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mikołaje na motocyklach przejechali przez Trójmiasto. Wypadek na trasie

neo
5 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 

Ok. 1 tys. Mikołajów na motocyklach przejechało przez Trójmiasto. Kawalkada motocyklistów przejechała spod stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk do Gdyni w ramach akcji charytatywnej dla dzieci z domów dziecka. Niestety, na ostatnim odcinku przejazdu, na skwerze KościuszkiMapka, doszło do wypadku. Jeden z motocykli wpadł w poślizg, przewrócił się i spowodował upadek kobiety. Konieczna była pomoc lekarzy.Relacja pani Dagmary, potrąconej na paradzie mikołajów na motocyklachUczestniczysz w podobnych akcjach charytatywnych?

Mikołaje na motocyklach to coroczna akcja charytatywna, która co roku organizowana jest w Trójmieście. Tylko w ubiegłym roku przejazd motomikołajów przez Trójmiasto został odwołany z przyczyn epidemiologicznych. Wtedy parada miała charakter wirtualny i udało się zebrać niemal 50 tys. zł. Rok wcześniej Mikołaje na motocyklach zgromadzili ponad 83 tys. zł. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się za kilka dni.

Tegoroczna akcja miała na celu wsparcie podopiecznych pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zebrane przez Mikołajów na motocyklach pieniądze pozwolą ufundować potrzebującym dzieciakom świąteczne paczki i ciepłe posiłki.

Każdy, kto wziął udział w przejeździe, musiał spełnić dwa warunki: zakupić cegiełkę i odziać się w strój Świętego Mikołaja (sama czapka to za mało). W przedsprzedaży cena minimalna cegiełki wynosiła 25 zł, natomiast w dniu wydarzenia, na bramkach wjazdowych przy stadionie płacono co najmniej 30 zł.

Jak co roku nie zabrakło naprawdę efektownych przebrań oraz przystrojonych motocykli.

Mikołaje na motocyklach 2018Wypadek na koniec przejazdu

Niestety, ok. godz. 12:15 doszło do wypadku. Jak poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, jeden z motocyklistów stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tłum obserwujących [Wideo] przejazd.

Do zdarzenia doszło na skwerze Kościuszki, na wysokości parku Rady Europy. W wypadku została poszkodowana jedna kobieta. Na miejsce wypadku został skierowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Z naszych ustaleń wynika, że prawdopodobnie jadący obok siebie motocykliści zahaczyli o siebie, po czym jeden z nich skręcił i uderzył w stojącą przy ulicy kobietę. Poszkodowana to 42-letnia mieszkanka Gdyni. Motocyklista był trzeźwy - informuje podkom. Jolanta Grunert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Oficjalnie nie udało nam się ustalić, w jakim stanie znajduje się poszkodowana. Jednak nieoficjalnie wiemy, że jej obrażenia na szczęście nie okazały się groźne.

Zobacz film po wypadku na trasie Parady Mikołajów w Gdyni

neo

Wydarzenia

Mikołaje na Motocyklach (35 opinii)

zlot

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (301)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane