Fakty i opinie

stat

Mikołajkowy koncert na Ołowiance i "na żywo" w TVN

Film "Miłość jest wszystkim" był kręcony w Gdańsku na przełomie 2017 i 2018 r. Premiera odbędzie się w piątek 23 listopada, a koncert mikołajkowy o tym samym tytule - 9 grudnia na Ołowiance.
Film "Miłość jest wszystkim" był kręcony w Gdańsku na przełomie 2017 i 2018 r. Premiera odbędzie się w piątek 23 listopada, a koncert mikołajkowy o tym samym tytule - 9 grudnia na Ołowiance. fot. Lucyna Pęsik / Trojmiasto.pl

9 grudnia w Gdańsku przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance zobacz na mapie Gdańska odbędzie się mikołajkowy koncert "Miłość jest wszystkim". Wydarzenie będzie na żywo transmitowane w telewizji TVN. Magistrat nie zdradza na razie, ani ile zapłaci za tę formę promocji, ani kto pojawi się na scenie. Wiadomo jedynie, że na "koncert zorganizowany z rozmachem" wstęp będzie darmowy.Czy zamierzasz się wybrać na plenerowy koncert mikołajkowy na Ołowiance?

tak 36%
zależy jakie będą gwiazdy 25%
nie 39%
zakończona Łącznie głosów: 1306
Na razie o całym wydarzeniu wiadomo niewiele. Ma się ono odbyć w niedzielę 9 grudnia i będzie transmitowane na żywo w telewizji TVN. Jak czytamy w uzasadnieniu przetargu udzielonego z wolnej ręki, scenariusz mikołajkowego koncertu opierać się będzie na fabule dziejącego się w Gdańsku i współprodukowanego przez TVN filmu "Miłość jest wszystkim".

- Organizacja koncertu w Gdańsku wraz z transmisją, zdaniem zamawiającego, ma duży potencjał dla promocji atrakcji turystycznych miasta, dzięki usłudze lokowania produktu. Gdańsk będzie miał również wpływ na sposób, w jaki przedstawione zostanie miasto. Poprzez lokowanie produktu turystycznego, zamawiający ma możliwość pokazania uroków i atrakcji miasta, co przełoży się na zainteresowanie potencjalnych turystów i odwiedzających - czytamy w dokumentacji przetargowej.
Jak usłyszeliśmy, miasto zwleka z ogłoszeniem koncertu i jego programu, bo wciąż negocjowana jest umowa z główną gwiazdą wieczoru (w sumie artystów ma być kilku). Urzędnicy nie chcą też zdradzić, kto pojawi się tego dnia na scenie ustawionej na Ołowiance w okolicy Filharmonii Bałtyckiej.


- Koncert rozpocznie się o godz. 17 i potrwa zapewne kilka godzin. Motywem przewodnim będą święta, zimowa aura i miłość. Naszym zamiarem jest, by Gdańsk tego dnia stał się zimową stolicą miłości. Sprzyjać temu będzie specjalnie przygotowana scena ze światłami, stojące w pobliżu koło widokowe, śnieżynki oraz gwiazdy na scenie - wszystkie z najwyższej półki. Ich nazwiska poznamy na początku grudnia - mówi Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego UM w Gdańsku.
Wstęp na koncert będzie darmowy. Podczas imprezy będzie też można spotkać aktorów grających główne role w filmie "Miłość jest wszystkim", którzy wcielą się w role wysłanników św. Mikołaja.

To kolejna kooperacja gdańskiego magistratu z telewizją TVN. Na początku listopada informowaliśmy o promocji Gdańska jako tła w filmie, za którą magistrat zapłacił 500 tys. zł. Później do produkcji filmu Gdańsk dopłacił kolejne 490 tys. w zamian za ponad 50 tys. płyt DVD z logotypem miasta oraz filmem promocyjnym, na którym pokazane będzie miasto w "bajkowym" i "zimowym" klimacie.


Wcześniej 130 tys. zł kosztowały sceny do serialu "Diagnoza" kręcone na Długim Targu i Ogarnej, a za 300 tys. zł Gdańsk wystąpił jako tło w "Prawie Agaty". 100 tys. więcej gdańszczanie zapłacili za obecność swojego miasta w filmie "Kamerdyner".

Zobacz więcej: Od Klossa do Boskich. Te seriale kręcono w Trójmieście

To jednak nie koniec. Kilka dni temu okazało się, że miasto negocjuje kolejną umowę z TVN - tym razem na produkcję dziejącego się w mieście serialu o roboczym tytule "Motyw".

Opinie (256) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.