• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ponad stu urzędników roznosić będzie decyzje podatkowe do domów

on
5 stycznia 2023, godz. 18:00 
Opinie (151)
W tym roku urzędnicy dostarczą decyzje podatkowe gdańszczanom w dniach od 10 stycznia do 11 lutego, od poniedziałku do soboty w godzinach od 09:00 do 20:00. W tym roku urzędnicy dostarczą decyzje podatkowe gdańszczanom w dniach od 10 stycznia do 11 lutego, od poniedziałku do soboty w godzinach od 09:00 do 20:00.

110 gdańskich urzędników dostarczy mieszkańcom około 110 tys. decyzji podatkowych. Akcja rozpocznie się 10 stycznia i potrwa miesiąc. Przesyłek do rozniesienia będzie mniej. 15 tys. podatników otrzyma je drogą mailową.W tym roku decyzję podatkową:

Mniejsza liczba dostarczanych osobiście decyzji przez pracowników Urzędu Miejskiego w Gdańsku to efekt kampanii "Podatki online - Przyjazne deklaracje w Gdańsku". Dzięki niej część mieszkańców otrzyma je w formie elektronicznej. Pozostałe osoby, które wolą wersję tradycyjną, odbiorą swoje decyzje od pracowników urzędu.

Urzędnik zapuka między 9 a 20Decyzje podatkowe będą dostarczane w dniach 10 stycznia - 11 lutego od poniedziałku do soboty. Urzędnicy doręczą je osobiście w godz. od 9 do 20.

Takie rozwiązanie praktykowane jest od 14 lat, bo jest bardziej ekonomiczne i efektywniejsze. Koszty doręczenia są niemal o połowę niższe niż wysyłka pocztą, a skuteczność doręczenia decyzji bezpośrednio do mieszkańców wynosi ponad 90 proc.

W 2021 r. miasto na dostarczanie decyzji podatkowych mieszkańcom zawarło umowę ze spółdzielnią socjalną z Tczewa, ale ta formuła się nie sprawdziła.

Spółdzielnia Heca nie zapłaciła na czasBez opłaty, ale z podpisemPracownicy urzędu - z tytułu doręczonej deklaracji - nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek opłat. Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia legitymacji służbowej, a odbiorcy do złożenia podpisu potwierdzającego odbiór.

Decyzje, które z różnych powodów nie zostaną doręczone adresatom, będą przesłane pocztą.

Różne sposoby na opłatę podatkuPodatek można opłacić tradycyjnie w banku, ale też przez internet i opłatomaty znajdujące się w Zespołach Obsługi Mieszkańców:

Nowe Ogrody 8/12Mapka;
Wilanowska 2Mapka;
Partyzantów 74Mapka;
Milskiego Mapka1;
Żaglowa 11Mapka.

W składaniu informacji podatkowych pomaga też Platforma "Przyjazne deklaracje w Gdańsku". Ułatwia wypełnienie oraz umożliwia wygenerowanie i automatyczne przesłanie dokumentów drogą elektroniczną.
on

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane