Fakty i opinie

stat

Mogli oszukać nawet kilkadziesiąt osób

Zatrzymane przez policjantów przedmioty, które najprawdopodobniej zostały przez oszustów wyłudzone od ich ofiar.
Zatrzymane przez policjantów przedmioty, które najprawdopodobniej zostały przez oszustów wyłudzone od ich ofiar. fot. policja

Wyszukiwali ogłoszenia dotyczące sprzedaży sprzętu elektronicznego, kontaktowali się ze sprzedającymi go osobami, wysyłali im fałszywe potwierdzenia wpłaty i na tej podstawie odbierali telefony, laptopy czy konsole, które później "spieniężali" w lombardach. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gdyni, którzy mogli w ten sposób oszukać nawet kilkadziesiąt osób.Zaczęło się od zgłoszenia, które gdańscy policjanci otrzymali w połowie marca. Zgłosił się do nich mężczyzna, który stwierdził, że zaoferował w jednym z serwisów ogłoszeniowych telefon na sprzedaż. Zgłosił się do niego potencjalny kupiec, zaproponował, że wpłaci mu pieniądze - 3 tys. zł - na konto, a po telefon przyjedzie osobiście.

I faktycznie, sprzedający otrzymał od niego potwierdzenie wpłaty i będąc przekonanym, że za chwilę pieniądze znajdą się na jego koncie, przekazał telefon oszustowi. Zapłaty jednak nigdy nie otrzymał, dlatego zgłosił się na policję.

- Kryminalni ze Śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą, dzięki dobremu rozpoznaniu oraz zdobytym informacjom wytypowali dwóch podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn. 44-latek i jego 27-letni kolega zostali zatrzymani kilka dni temu na terenie Gdyni. W mieszkaniu, w którym przebywali, policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt pochodzący z przestępstwa, którego sprawcy nie zdążyli jeszcze sprzedać, m.in. aparaty fotograficzne, telefony, laptopy - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Dość szybko okazało się, że mężczyźni z oszukiwania klientów serwisów ogłoszeniowych uczynili sobie stałe źródło dochodów. Śledczy już teraz dotarli do 20 osób, które zostały oszukane przez mieszkańców Gdyni, prawdopodobnie poszkodowanych jest jednak znacznie więcej.

Osoby, które sądzą, że zostały oszukane przez tych właśnie mężczyzn, mogą zgłaszać się na policję pod numerem telefonu (58) 328 44 83.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Opinie (52) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.