Fakty i opinie

stat

Molestował dzieci w pojazdach komunikacji miejskiej. Trafi przed sąd

Najnowszy artukuł na ten temat

Ruszył proces oskarżonego o molestowanie w komunikacji miejskiej

68-latka zatrzymano 19 listopada ubiegłego roku.
68-latka zatrzymano 19 listopada ubiegłego roku. fot. policja

Niemal równo rok po zatrzymaniu 68-letniego mężczyzny, który przez kilkanaście lat miał molestować dzieci w pojazdach komunikacji miejskiej w Gdańsku, prokuratura zakończyła śledztwo w jego sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia. Mężczyznę zatrzymano po przekazanym przez naszą redakcję policji zgłoszeniu naszej czytelniczki.Czy z dziećmi trzeba rozmawiać wprost o zagrożeniach związanych z pedofilią?

tak, tylko w ten sposób będą w stanie zrozumieć niebezpieczeństwo 92%
nie, dzieci trzeba ostrzegać, ale bez rozmów dotyczących seksualności 8%
zakończona Łącznie głosów: 1343
Mężczyznę zatrzymano 19 listopada ubiegłego roku. O sprawie dowiedzieliśmy się jednak wcześniej. Nasza czytelniczka opisała, jak w czerwcu ubiegłego roku starszy mężczyzna miał dotykać w tramwaju chłopca w okolice krocza. O sprawie poinformowaliśmy policję.

Szybko okazało się, że poszkodowanych może być znacznie więcej, a 68-letni dziś mężczyzna mógł molestować dzieci nawet przez kilkanaście lat. Ostatecznie na policję i do prokuratury zgłosiło się 10 osób, które w latach od 2002 do 2018 roku padły ofiarą 68-latka.

- Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie łącznie 10 przestępstw o charakterze seksualnym, to jest dopuszczenie się wobec małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 lat innych czynności seksualnych. Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył zeznaniom pokrzywdzonych i wskazał, że nie pamięta takich sytuacji - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Prokuratura posiada jednak dość mocne dowody, w tym zapisy z kamer monitoringu. Sąd nie miał wątpliwości w kwestii tymczasowego aresztowania 68-latka.

Proces, który jednak najprawdopodobniej zostanie utajniony ze względu na dobro poszkodowanych, rozpocznie się w najbliższym czasie przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ. Prokuratura właśnie wysłała tam akt oskarżenia dotyczący przestępstw, które popełnić miał 68-latek.

Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Opinie (93) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.