• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Molo w Brzeźnie bez barierek i balustrad

Maciej Korolczuk
21 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat W maju drugi etap remontu mola w Brzeźnie

Trwa remont molo w Brzeźnie.Mapka Drewniany pomost został częściowo wygrodzony dla spacerowiczów, którzy mogą podziwiać molo w niecodziennym wydaniu - bez ochronnych barierek. Wykonawca zdemontował poręcze i balustrady, by wymienić drewniane elementy na nowe. Remont potrwa do końca listopada.Czy spacer na molo jest dla ciebie atrakcją?

Ośmiotygodniowy remont części drewnianego molo w Brzeźnie powoli zbliża się do półmetka. Widać już jego pierwsze efekty.

Prace rozpoczęły się pod koniec września i początkowo polegały na demontażu drewnianych poręczy, balustrad i desek z dolnego pomostu. Elementy te trzeba będzie wymienić na nowe, bo ze względu na oddziaływanie warunków atmosferycznych i błędy projektowe, zaatakowały je grzyby domowe. Wykazała to analiza mykologiczna, zlecona przed wykonaniem prac przez zarządcę obiektu, czyli Gdański Ośrodek Sportu.

Molo w Brzeźnie bez barierek i balustrad. Molo w Brzeźnie bez barierek i balustrad.
Podczas oględzin stwierdzono porażenie przez grzyby większości elementów drewnianych balustrady (80 proc. słupków i 60 proc. poręczy), 1-2 proc. desek pomostowych górnego pomostu i 20 proc. desek pomostowych dolnego pomostu. Część słupków i pochwytów znajdowała się w stanie awaryjnym. Uszkodzenia przekraczały 1/3 przekroju elementów.

Ostatni raz tę część molo GOS modernizował - nie bez problemów - w 2013 r. Wówczas doszło do sporu z pierwotnym wykonawcą, który zarzucał urzędnikom tuszowanie złego stanu technicznego obiektu. Ostatecznie GOS wypowiedział mu umowę.

W 2013 r. remont zakończył się zerwaniem umowy z wykonawcą. W efekcie drewniany pomost w czasie wakacji był częściowo zamknięty dla spacerowiczów. W 2013 r. remont zakończył się zerwaniem umowy z wykonawcą. W efekcie drewniany pomost w czasie wakacji był częściowo zamknięty dla spacerowiczów.
Na czas remontu molo zostało częściowo wygrodzone dla spacerowiczów. Uwagę mieszkańców i turystów z pewnością przykuwa nietypowy widok molo pozbawionego charakterystycznych drewnianych balustrad i poręczy. Ich brak to jednak nie tylko ciekawostka, ale przede wszystkim przestroga dla postronnych osób, którym zdarza się przekraczać wygrodzenie i spacerować po remontowanym fragmencie pomostu.

Wykonawca - spółka Ibre z Gdańska - na przeprowadzenie wszystkich prac (demontażu starych elementów i ich utylizację, montaż nowych desek, poręczy i balustrad oraz ich malowanie) ma 80 dni (liczone od dnia przekazania placu budowy), co oznacza, że remont powinien zakończyć się za ok. pięć tygodni.

Za wykonaną pracę GOS zapłaci 792 tys. zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane