Fakty i opinie

Monopoliści zmierzą się w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

Od momentu kiedy Gdynia znalazła się na planszy Monopoly popularność tej gry wyraźnie wzrosła wśród mieszkańców.
Od momentu kiedy Gdynia znalazła się na planszy Monopoly popularność tej gry wyraźnie wzrosła wśród mieszkańców. fot. Dorota Nelke / UM Gdynia

Po raz pierwszy mieszkańcy Trójmiasta mają szansę wziąć udział w Mistrzostwach Gdyni w Monopoly. Najlepszy gracz turnieju weźmie udział w finale ogólnopolskim, którego zwycięzca pojedzie z kolei do Las Vegas i będzie miał szansę na zgarnięcie sporych pieniędzy.Nie ma się co dziwić, że od kiedy Gdynia trafiła na planszę międzynarodowej edycji Monopoly, mieszkańcy i władze miasta rozkochali się w tej mającej ponad siedemdziesięcioletnią historię grze. Przykładem tej miłości są także mistrzostwa Gdyni w Monopoly, jakie odbędą się w najbliższą sobotę (28 lutego) w Centrum Gemini.

Gdyński turniej będzie jedną z eliminacji do Mistrzostw Świata 2009. Polscy zawodnicy spotkają się także w Warszawie (7 marca), Poznaniu (14 marca) i Wrocławiu (21 marca). W finale, w Warszawie (28 marca), wystartują zwycięzcy wszystkich czterech turniejów.

- Zwycięzca wyjedzie 20 października na światowy finał do Las Vegas, gdzie przy odrobinie szczęścia może wygrać główną nagrodę, czyli 20 tys. dolarów. Warunek jest jeden. Zawodnicy muszą mieć ukończone 16 lat - opisuje Ewa Kosakowska z gdyńskiego magistratu.

Zapisy do mistrzostw przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 9.30 w Centrum Gemini, przy ulicy Waszyngtona 2. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11. W turnieju będą mogły wziąć udział maksymalnie 64 osoby. Walka będzie się toczyła przy 16 stolikach. W trzech fazach wyłoniona zostanie finałowa czwórka. Mistrzem Gdyni pozostanie zawodnik, który po zakończeniu gry pozostanie z największą ilością monopolowych pieniędzy.

- Ponieważ w Monopoly można grać całymi tygodniami, rozgrywki skróciliśmy do 45 minut - informuje Filip Ostapski z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W niedzielę odbędą się mistrzostwa dla młodszych mieszkańcom Trójmiasta. W tej rozgrywce będą mierzyć się dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat.

Gdynia jako jedyne miasto z Polski znalazła się na pierwszej międzynarodowej planszy Monopoly Świat. Zwyciężyła w międzynarodowym głosowaniu, w którym oddano ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Od tego czasu miasto widnieje na planszy gry, która sprzedawana jest w ponad 50 krajach całego świata, w 37 wersjach językowych.

Opinie (73) 10 zablokowanych

 • czwarty...swoją drogą o to kolejny dowód na to, że Gdynia to najprężniejsze miasto na cały Pomorzu..he

  • 23 33

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • taaaa...KUPA!!!

  zapisy od 9.30...phi...juz nikt nie ma co liczyc na gre, nie liczac poczatkowych osob zapisanych na monopoly.pl
  wprowadzajcie w blad dalej...

  do Warszawy, do Las Vegas...PHI!!! cytuje:
  "Warunek jest jeden. Zawodnicy muszą mieć ukończone 16 lat"
  Dodajcie ze zawodnik musi spełnic jeszcze pare warunkow. Musi opłacic koszta podrozy i zakwaterowania, no i oczywiscie w razie czego na własna reke załatwic wize do USA, jak tych warunkow nie spełni to pojedzie palcem po mapie..
  PHI!!

  • 24 9

 • z tego co wiem to oragnizator wszytsko zalatwia

  • 3 3

 • Gdynia jak zwykle tylko PR.

  O Gdyni pisze się tylko w kontekście PR-u. Gdzie inwestycje drogowe, budownictwo socjalne, no gdzie. Miasto bez przywódcy z marionetką przy sterach.

  • 16 18

 • Mało jeszcze wiesz, a może wiedzieć nie chcesz?
  Spójrz na inwestycje drogowe Gdańska, spójrz w jakim stanie jest droga wlotowa ze 100-licy do naszego wojewódzkiego miasta.
  W głowie nam ECS i muzea II W.Ś. zamiast poprawa jakości komunikacji, dróg.
  Inwestycje nieprzemyślane, powstają nowe osiedla bez dróg dojazdowych, budujemy obiekty (hala sportowa), które kosztują nas więcej niż zakładaliśmy, bo są opóźnienia, bo chciano tańszym kosztem i zmianiono plany przez co pęka dach.
  Mamy tramwaje, które co chwila się psują. A i korki też mamy większe.
  Paradoksalnie do lotniska w Gdańsku łatwiej dostać się z Gdyni albo nieraz nawet z Tczewa!

  I co, niby my mamy przywódcę, który za naszą kasę chciał wyprawić imprezę jubileuszową nie zapraszając nas na nią? Tam mają może i marionetkę, która coś jednak robi, my mamy pajaca, który nadaje się do cyrku na klauna.

  • 7 3

 • Hurrra jak wspaniale !!!

  Nasza Gdynia jest wspaniała !!! Jesteśmy najlepsi, najfajniejsi i najmądrzejsi !!! Tylko my w tym kraju w dobie kryzysu rozwijamy się wspaniale !!!
  Panie redaktorze Kurzyk, dzieki za wspaniałe artykuły o naszym wspaniałym, bogatym nowoczesnym, mieście !!!

  • 14 10

 • Koszta zakwaterowania w Las Vegas

  Wielu z Was by się pewnie zdziwiło, ale zakwaterowanie w Vegas jest śmiesznie tanie jak na Polskie warunki. Doba hotelowa poza weekendem to w Saharze 30$ a w weekend dochodzi do 60$. Pokażcie mi hotele w Polsce, które mają takie stawki.

  Inna bajka to przelot.

  • 6 4

 • Dodam do tego,

  że standard w ** hotelu w Vegas jest porównywalny do **** w Polsce (nawet z Grandem w Sopocie, którym tak się Gluś szczyci a pewnie NIGDY w środku nie był).

  • 1 7

 • gdańsk to tylko PR

  zapowiedzi inwestycji, aquapark od 15 lat, hali od 10 lat, jakieś absurdalne ECS, a korki najwięsze w polsce, basenów osiedlowych brak, peryferie bez komunikacji, zkm to tragedia. poziom życia w gdańsku jest dużo niższy niż np; w sopocie i gdyni

  • 5 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.