Fakty i opinie

stat

Monopoliści zmierzą się w Gdyni

Od momentu kiedy Gdynia znalazła się na planszy Monopoly popularność tej gry wyraźnie wzrosła wśród mieszkańców.
Od momentu kiedy Gdynia znalazła się na planszy Monopoly popularność tej gry wyraźnie wzrosła wśród mieszkańców. fot. Dorota Nelke / UM Gdynia

Po raz pierwszy mieszkańcy Trójmiasta mają szansę wziąć udział w Mistrzostwach Gdyni w Monopoly. Najlepszy gracz turnieju weźmie udział w finale ogólnopolskim, którego zwycięzca pojedzie z kolei do Las Vegas i będzie miał szansę na zgarnięcie sporych pieniędzy.Nie ma się co dziwić, że od kiedy Gdynia trafiła na planszę międzynarodowej edycji Monopoly, mieszkańcy i władze miasta rozkochali się w tej mającej ponad siedemdziesięcioletnią historię grze. Przykładem tej miłości są także mistrzostwa Gdyni w Monopoly, jakie odbędą się w najbliższą sobotę (28 lutego) w Centrum Gemini.

Gdyński turniej będzie jedną z eliminacji do Mistrzostw Świata 2009. Polscy zawodnicy spotkają się także w Warszawie (7 marca), Poznaniu (14 marca) i Wrocławiu (21 marca). W finale, w Warszawie (28 marca), wystartują zwycięzcy wszystkich czterech turniejów.

- Zwycięzca wyjedzie 20 października na światowy finał do Las Vegas, gdzie przy odrobinie szczęścia może wygrać główną nagrodę, czyli 20 tys. dolarów. Warunek jest jeden. Zawodnicy muszą mieć ukończone 16 lat - opisuje Ewa Kosakowska z gdyńskiego magistratu.

Zapisy do mistrzostw przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 9.30 w Centrum Gemini, przy ulicy Waszyngtona 2. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11. W turnieju będą mogły wziąć udział maksymalnie 64 osoby. Walka będzie się toczyła przy 16 stolikach. W trzech fazach wyłoniona zostanie finałowa czwórka. Mistrzem Gdyni pozostanie zawodnik, który po zakończeniu gry pozostanie z największą ilością monopolowych pieniędzy.

- Ponieważ w Monopoly można grać całymi tygodniami, rozgrywki skróciliśmy do 45 minut - informuje Filip Ostapski z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W niedzielę odbędą się mistrzostwa dla młodszych mieszkańcom Trójmiasta. W tej rozgrywce będą mierzyć się dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat.

Gdynia jako jedyne miasto z Polski znalazła się na pierwszej międzynarodowej planszy Monopoly Świat. Zwyciężyła w międzynarodowym głosowaniu, w którym oddano ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Od tego czasu miasto widnieje na planszy gry, która sprzedawana jest w ponad 50 krajach całego świata, w 37 wersjach językowych.

Opinie (73) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.