Morawiecki: 12 lutego otwarcie hoteli, kin, teatrów i basenów

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poluzowania od 12 lutego.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poluzowania od 12 lutego. materiały prasowe

12 lutego otwarte zostaną hotele, kina i teatry oraz stoki i baseny - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Na razie te obiekty będą czynne warunkowo na dwa tygodnie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Z czego skorzystasz w pierwszej kolejności?

Zobacz wyniki (4236)
- Obserwujemy stabilizację zachorowań na koronawirusa, ale liczba zgonów jest cały czas niepokojąca. Dlatego możemy mówić o kruchej stabilizacji. Nasza strategia przynosi rezultaty, ale widać, jak agresywnie atakuje nadal wirus. Dlatego pełen powrót do normalnego funkcjonowania byłby teraz przedwczesny - mówi premier Mateusz Morawiecki.
Od piątku, 12.02, planowane jest otwarcie:

  • hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. obłożenia miejsc,
  • kin, teatrów i oper do 50 proc. miejsc,
  • stoków narciarskich oraz basenów.

- Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych - dodaje premier.
Restauracje, siłownie i kluby fitness zostają nadal zamknięte.

- Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny - przyznaje Morawiecki.
Adam Niedzielski, minister zdrowia: - Będę rekomendował ministrowi Czarnkowi otwarcie od marca uczelni medycznych, gdyż kadra medyczna będzie już zaszczepiona.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (487)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »