Fakty i opinie

stat

Możesz zobaczyć jak Wajda kręci "Wałęsę"

Kadr z filmu "Wałęsa" w reżyserii Andtrzeja Wajdy. Scena zatrzymania przez SB-eków
Kadr z filmu "Wałęsa" w reżyserii Andtrzeja Wajdy. Scena zatrzymania przez SB-eków mat. prasowe

Od wtorku w Gdańsku trwają zdjęcia do nowego filmu Andrzeja Wajdy pt. "Wałęsa". Część ujęć kręconych jest w centrum Gdańska, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Jednak jest to też jedna z niewielu okazji, by na "żywo" podejrzeć pracę na planie.Do 19 stycznia w Andrzej Wajda będzie kręcić w Gdańsku film o Lechu Wałęsie.
Do 19 stycznia w Andrzej Wajda będzie kręcić w Gdańsku film o Lechu Wałęsie. fot. Maciej Cyran Studio 69/KFP
Film pt. "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy, w części kręcony jest w Gdańsku. Zdjęcia rozpoczęły się we wtorek i potrwają do 19 stycznia. Niektóre ujęcia będą kręcone na ulicach miasta, przez co trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

I tak w czwartek od godz. 6 do północy będą kręcone zdjęcia przy historycznej stoczniowej Bramie nr 2, zamknięta więc będzie ul. Doki zobacz na mapie Gdańska. Z kolei w piątek od godz. 22 do niedzieli do godz. 22 plan przeniesie się pod Dworzec PKP, w związku z czym zamknięty zostanie parking przy ul. Podwale Grodzkie zobacz na mapie Gdańska oraz Bastion św. Elżbiety.

Na ten czas przeniesiony zostanie przystanek linii międzynarodowych znajdujący się przy Dworcu PKP. Od 13 stycznia (od godz. 22.00) do 15 stycznia (do godz. 22.00) przystanek ten będzie zlokalizowany na górnym odcinku starej jezdni ul. Podwale Grodzkie w rejonie skrzyżowania z ul. Hucisko. Wyjazd autokaru odbywać się będzie przez Bastion św. Elżbiety zobacz na mapie Gdańska.

Czy wybierasz się podejrzeć prace na planie nowego filmu Wajdy?

tak, na pewno

14%

raczej tak, zależy czy znajdę na to chwilę

34%

nie, nie interesują mnie takie rzeczy

42%

nie, zamiast tego wolę obejrzeć "making of"

10%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 670
Natomiast w sobotę 14 stycznia w związku z odbywającymi się w tym dniu w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1 zobacz na mapie Gdańska ślubami, dla uczestników ceremonii dojazd na parking Nowego Ratusza możliwy będzie właśnie od ul. Wały Jagiellońskie.

Producenci filmu zapewniają, że utrudnienia w ruchu nie będą dotyczyć głównych arterii miasta - Mogą pojawić się chwilowe wstrzymania ruchu, wówczas ruchem kierować będzie policja - mówi Anna Dobrowolska z biura prasowego Urzędu Miasta Gdańska.

Utrudnienia w ruchu, choć uciążliwe, mogą okazać się świetną okazją do podejrzenia pracy na planie filmowym reżysera nagrodzonego m.in. Oscarem.

Już w weekend zamieścimy obszerną relację filmową z planu zdjęciowego. Zapraszamy!
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (265)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.