Można już głosować na Budżet Obywatelski z zagranicy

Najnowszy artukuł na ten temat "Zielona ściana" przy Trakcie św. Wojciecha

- Jestem w Chinach i nie wrócę do Gdyni do końca głosowania na Budżet Obywatelski. Czy ludzie morza, od zawsze związani z Gdynią, naprawdę muszą być dyskryminowani? - pyta nasz czytelnik, pan Aleksander. Po naszej interwencji można już głosować na projekty BO w Gdyni z zagranicy.Budżet Obywatelski w Gdyni. Głosować możesz do poniedziałku, 21 czerwca

Zagłosowałe(a)ś już w Budżecie Obywatelskim?

Zobacz wyniki (299)
Pan Aleksander od lat pływa po morzach i oceanach całego świata. To jego praca - podobnie jak wielu gdynian, związanych z morzem często od pokoleń. Ale jest też sporo mieszkańców miasta, którzy za granicę wyjechali za pracą albo po prostu na urlop. I okazało się, że nie mogą zagłosować na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego.

- Na początku myślałem, że to jakaś lokalna blokada, ale zarówno w Chinach, jak i po ich opuszczeniu nie mogłem zalogować się na stronę gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tymczasem - choć pracuję głównie za granicą, to Gdynia jest moim domem i zawsze głosuję w lokalnych wyborach oraz na projekty BO. Jako lokalny patriota zawsze powtarzam z przymrużeniem oka: "Są na świecie miasta duże: Paryż, Londyn i Obłuże" - mówi pan Aleksander.
Podobny sygnał otrzymaliśmy od marynarza, rozżalonego, że Gdynia szafuje hasłami dotyczącymi morza, a prawdziwi ludzie morza nie mogą zagłosować na projekty ze swej małej ojczyzny.

Administrator serwisu już wprowadził zmianyOkazało się, że takie głosy docierały też do urzędników. Po interwencji nie powinno już być kłopotów z głosowaniem z zagranicy.

- W pierwszych dwóch dniach otrzymaliśmy sygnały od trzech osób, że do panelu głosowania nie można logować się z zagranicy. Sprawdziliśmy to i ponieważ faktycznie mogły pojawiać się trudności, administrator serwisu wprowadził zmiany po stronie ustawień systemu do głosowania. Poinformowaliśmy o tym osoby zgłaszające problem. Do tej pory od jednej z nich otrzymaliśmy potwierdzenie, że udało się oddać głos. W tej chwili gdynianki i gdynianie powinni mieć już możliwość oddawania głosu w BO 2021 z dowolnego miejsca świata - mówi Aleksandra Dylejko, rzecznik prasowy Laboratorium Innowacji Społecznych, odpowiedzialnego za organizację Budżetu Obywatelskiego.

Promocja i walka o frekwencję


Czołówka frekwencji w BO na półmetku głosowania.
Czołówka frekwencji w BO na półmetku głosowania. mat. prasowe
Tymczasem kolejne dzielnice włączają się do walki o najwyższe miejsca pod względem frekwencji. Przypomnijmy: w dzielnicy z najwyższą frekwencją zostanie zrealizowany dodatkowy projekt dzielnicowy duży (pierwszy pod kreską), a w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane dodatkowe projekty dzielnicowe małe. Przeznaczone na nie zostaną środki spoza puli BO.

Dlatego walka o głosy będzie w tym roku jeszcze bardziej zacięta i już to widać. Zarówno w internecie, jak i w poszczególnych dzielnicach nie brakuje informacji. Najaktywniejsi wydają się autorzy projektów rowerowych, ekologicznych oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które po raz kolejny próbuje zebrać głosy na specjalny pojazd, który pozwoli na transport siedmiu ratowników, sprzętu, quada ratowniczego oraz pomoże koordynować akcję poszukiwawczą.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (83)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »