Fakty i opinie

Mural z Adamowiczem droższy niż zapowiadano

Odsłonięcie muralu Pawła Adamowicza. Na zdjęciu widać, że tylko ściana szczytowa jest wyremontowana. Od frontu budynek wciąż ma zniszczoną elewację.
Odsłonięcie muralu Pawła Adamowicza. Na zdjęciu widać, że tylko ściana szczytowa jest wyremontowana. Od frontu budynek wciąż ma zniszczoną elewację. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

10 tys. zł, które miasto zapłaciło za rusztowanie, pobyt artysty oraz część farb, to niejedyne koszty powstania muralu z podobizną Pawła Adamowicza. Kolejne ponad 100 tys. zł wydano na ocieplenie i przygotowanie ściany budynku przy ul. Mniszki 5/6Mapka. Pozostałej elewacji już nie objęto remontem.Koszty powstania muralu Pawła Adamowicza:

są skandalicznie wysokie 56%
są duże, ale nieprzesadzone 10%
nie są wielkie 10%
jakie by nie były, źle wypada sposób, w jaki potraktowano mieszkańców kamienicy 24%
zakończona Łącznie głosów: 2729
Mural z popiersiem Pawła Adamowicza stworzył Jarosław Malicki, mieszkający na co dzień w Warszawie malarz i architekt. Odsłonięcie malowidła nastąpiło 29 czerwca.

Na rusztowanie, pobyt artysty w Trójmieście oraz część farb miasto wydało 10 tys. zł.

Jak się jednak okazało, koszty powstania muralu były 10-krotnie większe.

W ramach dostępu do informacji publicznej miasto podało, że wykonanie docieplenia oraz wyprawy elewacyjnej z naprawą ściany szczytowej kosztowało 107 856,40 zł.

Ten fakt nie umknął czytelnikom Raportu z Trójmiasta.

Mural Adamowicza za ponad 100 tys. zł

Na odnowienie ściany i mural z podobizna byłego prezydenta miasto przeznaczyło bagatela 107 tys. zł. Widać miasto Gdańsk nie ma ważniejszych wydatków

Budynek przy ul. Mniszki 5/6 należy do miasta. Do tej pory nie doczekał się jednak pełnego remontu. Teraz też pozostałe jego ściany nie zostały ocieplone i wyremontowane.

- Remonty zlecane przez miasto mają charakter fasadowy i są przepłacone - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" radny Andrzej Skiba z PiS. - Zapewniano nas, że mural ku pamięci Pawła Adamowicza zostanie wykonany za darmo. Następnie z kasy miejskiej poszło 30 tys. zł na "imprezkę" i nagrody przy odsłonięciu tego projektu. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnych ponad 100 tys. zł wydanych na odnowienie tylko jednej ze ścian budynku - tej z muralem. Dla porównania: wyremontowanie jednego mieszkania to koszt ok. 50 tys. zł, a w tej kamienicy mieszkańcy nie mają nawet własnych łazienek i nie pamiętają, by kiedykolwiek był tam przeprowadzony remont.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (600)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »